В рамках Антикризового PR марафону MMR відзначить знакові події на ринку комунікації та фахівців, які мали найбільший вплив на розвиток галузі за останні півтора роки. Незважаючи на складну зовнішню ситуацію, обмеження та кризи, комунікаційники не полишали свої «бойві пости» та працювали з метою посилення та покращення репутації брендів. Ми вже можемо відзначити загальну тенденцію зовнішніх PR проєктів — реалізацію соціальних, благодійних та культурних ініціатив. Наразі пропонуємо читачам MMR обрати серед усіх кейсів в номінаціях ті, які найбільш заслуговують на перемогу.
Окремо хочемо звернути увагу на номінацію «ТОП-25 PR-фахівців». Оргкомітет доклав чимало зусиль, аби сформувати список з 55 найкращих представників галузі. На наш погляд, саме ці особистості реалізували найяскравіші проєкти, доклали чимало зусиль для розвитку брендів, своїм власним прикладом довели, що будь-які складнощі та кризи можна трансформувати в силу, знайти нові шляхи розвитку, змінити ракурс мислення. Настала черга и читацької аудиторії зробити свій вибір — в номінації «ТОП-25 PR-фахівців» можна обрати до 10 персоналій.
Разом із онлайн-спільнотою свою роботу з оцінювання проєктів та особистостей розпочне і журі.
Голосування на сайті триватиме до 10 травня включно. Оголошення всіх переможців в номінаціях та презентація фінального рейтингу «ТОП-25 PR-фахівців» відбудеться 20 травня на Антикризовому PR марафоні.
Комплексна PR-кампанія
PR-команда
Employer Branding
Відкритість топ-менеджера
Корпоративний благодійний фонд
Проєкт В2G
Спонсорський проєкт
Результат голосування: Комплексна PR-кампанія
Медіа Група Україна
Шоу «Маска» на каналі «Україна» не залишилося непоміченим для різних груп ЦА. Програма стала кращим розважальним шоу з початку року за основними аудиторіями, а всі випуски в день прем’єри ставали найкращою програмою дня. ЗМІ написали про «Маску» понад 4,5 тисячі разів. У січні-квітні шоу було на першому місці у PR-полі в сегменті розважальних телепроєктів. Елементи PR-кампанії шоу: публікації в ЗМІ, пресс-тур на знімальний майданчик, радіоефіри, SMM, виставка масок у ЦУМі, та інше. Кейс «Маска» демонструє, як традиція вживається в нову реальність, додає їй стабільності, стає її основою і приводить до успіху.
Борщ — нематеріальна культурна спадщина ЮНЕСКО
Відомий шеф-кухар та кулінарний експерт Євген Клопотенко сповідує думку, що борщ — це не просто страва, а важливий елемент національної ідентичності українців. Ціллю PR-кампанії було популяризувати борщ в Україні та створити потужний інформаційний плацдарм для підтримки заявки України щодо включення борщу до списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО на Заході. Про український борщ та Євгена Клопотенка написали більше 200 західних ЗМІ, серед яких The Washington Post, New York Times, EuroNews тощо.
Фокстрот
«Найдобріший вагон метро, або кото-песо-поїзд у підземці» — спільний проєкт з благодійною організацією Happy Paw «Пухнасті друзі в кожен дім». Команди партнерів на чолі з лисичкою Фоксі вирушила на пошуки тих, хто готовий стати справжнім господарем диво-пухнастиків. Шукати нових щасливців вирішили в столичному метро, вагони двох рухомих складів було розфарбовано у фірмовому стилі із зазначенням назв притулків Києва та області, на вікнах вагонів розмістили інформацію про тваринок, задіяли інфостійки. Загальне охоплення проєкту — 34,4 млн контактів. Понад 500 родин взяли тварин з притулків.
FAVBET. Sports Entertainment & Gaming Company
Робота над антикризовою кампанією для FAVBET розпочалася на стратегічному етапі наприкінці 2020 року спільно з агенцією Banda, омніканальна реалізація якої триватиме до кінця 2021. Мета кампанії полягає в тому, щоб сформувати нове сприйняття індустрії Gaming & Entertainment Tech, що трансформується за ініціативи держави та бізнесу. Кампанія транслює сторітелінг про те, як одна з історичних трансформацій індустрії Gaming & Entertainment впливає на культурний код, економіку і розвиток технологій в Україні — надихаючись прикладом інших країн, що теж проходять цей трек перезавантаження та розвитку.
Київстар
Київстар спільно з ресурсом tripmydream.ua, агенціями PR-Service і PROVID та інфлюєнсерами-партнерами реалізували проєкт «4Gтягне». Щоб розвіяти міфи про складний та затратний по часу перехід на 4G, продемонструвати якість 4G покриття та закликати абонентів активніше переходити на 4G Київстар. Протягом 2020 та початку 2021 року компанія реалізує цілий комплекс PR та маркетингових заходів. Через закриті кордони Київстар закликав подорожувати Україною з більшим комфортом завдяки швидкісному 4G інтернету. Як результат PR-кампанії компанія отримала понад 5 млн контактів.
ДТЕК Енерго
«Герої в ізоляції» — організували на ТЕС спальні місця, гаряче харчування, спортивне дозвілля та розважальні заходи. За роботу в такому режимі люди отримували додаткову грошову компенсацію. 2500 добровольців-енергетиків ТЕС ДТЕК вирушили на найдовшу вахту в своєму житті. Усі називають героями лікарів, поліцейських і пожежників. Робота енергетиків не так помітна, але без неї навіть лікарі бувають безсилі. Завдяки правильним комунікаціям вдалося на 180 градусів перевернути суспільну думку: на початку проєкту — «загнали і тримають як рабів», в кінці — «я теж хочу працювати на вашій станції!»
Мережа АЗК WOG
Еко-платформа мережі АЗК WOG «До природи з добром» — комплексна програма еко-відповідальності WOG, в рамках якої мережа сама стає еко-френдлі, а також виховує еко-свідомість у клієнтів. Наразі компанія інвестує в три проєкти — сортування сміття, переробка кавової гущі, збір та переробка відпрацьованих батарейок. «До природи з добром» — це ініціатива саме PR-команди WOG. І це приклад того, як PR здатен трансформувати компанію та продукти.
Група Нафтогаз
Проєкт «Вартові енергонезалежності» разом з агентством MAINSTREAM, ключове повідомлення якого: компанія інвестує в нарощення ресурсної бази вуглеводнів, видобування газу, нові проєкти і технології, залучає міжнародних партнерів для досягнення енергетичної незалежності України. Було реалізовано спецпроєкт в одному з національних ЗМІ та чат-бот у Telegram «Вартові Енергонезалежності» — для ЦА діджиталізованої аудиторії, населення країни молодого та середнього віку. Загальне охоплення проєкту — 1 415 685.
Дарниця
«Ліки для Софії» — кампанія з метою врятувати Софійський собор та його експонати від руйнування через зовнішні фактори. Завдання полягало в тому, аби знайти і профінансувати рішення, що дозволить ліквідувати наслідки порушення гідроізоляції та надмірного утворення вологи на стінах собору, при цьому не завдавши шкоди фрескам, мозаїкам та графіті. Спільно з фармкомпанією «ІнтерХім» та за підтримки фонду Zagoriy Foundation придбане і встановлене інноваційне обладнання на основі біосумісної з довкіллям технології, яке усуне першопричину вологості фундаменту.
Мережа АЗК KLO
Команда звернула увагу на наліпку з туфелькою на підборі, яку часто прикріпляють на скло водійки. Наліпка говорить, що за кермом жінка, але акцент на статі водія є дискримінуючим, адже за кермом рівні всі. Було випущено серію наліпок з гендерно-нейтральним взутям, їх роздавали на АЗК KLO безкоштовно. Меседж — на дорозі немає водіїв чи водійок, на дорозі — всі рівні. Важливо сформувати думку, що стать водія чи водійки не є критерієм для оцінки навичок водіння. Видано 3000 наклейок на АЗК KLO за найбільшим клієнтопотоком в Києві, сумарна кількість публікацій — 26.
Arricano Real Estate Plc
Галерейна експозиція «ArtFashion у ТРК “Проспект”: від 20-х до 20-х» з продовженням та адаптацією експозиції до позиціонування ТРЦ «РайON» — «ArtFashion: дітям про мистецтво у ТРЦ «РайON». Виставка відкрилась у липні, якраз після весняного локдауну 2020. Завдання проєкту полягало в пошуку нових емоційних точок взаємодії із відвідувачами, які представляють fashion-аудиторію ТРЦ. «ArtFashion: від 20-х до 20-х» — це авторська ідея, яка резонувала та знайшла прихильників у ком’юніті fashion-експертів та fashion-ентузіастів. А також це новий інструмент у просуванні моди на перетині з мистецтвом.
TABASCO
Проєкт #TabascoWorkForGood. У березні 2020-го коронакриза вдарила по всіх галузях економіки. У креативному секторі це відчули миттєво — запит від бізнесу скоротився, клієнти почали зменшувати бюджети, відмовлятися від реалізації проектів, переглядати умови. На адресу агенції почали приходити резюме від креативних спеціалістів, які втратили роботу. Було започатковано ініціативу #TabascoWorkForGood, метою якої було зупинити ріст безробіття у креативній галузі. Завдяки різним інструментам агенція «знайомила» бізнес та фахівців з метою працевлаштування. До ініціативи за 3,5 місяці долучилося 6 компаній, а 12 фахівців знайшли роботу.
M&P Communications
Комунікація PlayStation в Україні: Play Has No Limits. PlayStation стали першим глобальним брендом на ринку ігрових консолей, комунікації якого представлені в Україні. Команда агенції розробила комунікаційну стратегію та забезпечувала хвилі інформаційної кампанії. Загалом опубліковано понад 640 матеріалів у ЗМІ, із загальним охопленням понад 12 млн контактів.
Moneyveo
FinTech — освітня ініціатива компанії, направлена на підвищення рівня фінансової та цифрової грамотності, популяризацію підприємницької діяльності. Було реалізовано декілька комплексних проєктів: контенті продукти про користування фінансовими послугами, онлайн-курси про особисту безпеку в мережі Інтернет, було відзнято освітній серіал для підприємців «Переведення бізнес-процесів в онлайн» і багато іншого. Завдяки комплексній роботі та зрозумілій ідеології проєкту він отримав широке висвітленні в ЗМІ, а якість його реалізації буда оцінена цільовими аудиторіями.
Укртелеком
Крадіжки та пошкодження телекомкабелю набули небувалого розмаху. В середньому протягом 2018-2019 рр. у країні щодня на мережі «Укртелеком» їх ставалося близько 40. Перед компанією постала задача вивести проблему крадіжок і пошкоджень та безкарності злочинців на національний рівень. Було розроблено інформаційну кампанію на 2020 рік для різних стейкхолдерів. Зовнішні комунікації проводилися на місцевому/регіональному та національному рівнях. Завдяки резонансу Укртелекому вдалось досягти зниження кількості злочинів на мережі у 2020 р. на 40%, це понад 5 тис випадків.
Результат голосування: PR-команда
Укрзалізниця
Команда внутрішніх комунікацій підприємства була створена у 2020 році, незважаючи на те, що Укрзалізниця є найбільшим роботодавцем України. Команда департаменту сталого розвитку та внутрішніх комунікацій Укрзалізниці — це 20 фахівців, які будують в систему роботи за п’ятьма напрямками: управління репутацією, КСВ, відновлення історичної спадщини, управління брендом роботодавця та внутрішні комунікації. Серед реалізованих проєктів: система внутрішніх комунікацій, цифровий асистент «Букса. Помічник залізничника», дослідження репутації роботодавця, приєднання до Глобального договору ООН.
Лінія магазинів EVA
PR-команда EVA складається з трьох людей. Окрім керівника PR-напрямку, фахівці очолюють напрямки розвитку КСВ та В2В. Завдяки правильно побудованій стратегії та завзятій роботі PR-команди мережа магазинів EVA є лідером у своєму сегменті не тільки за показниками бізнесу, але і за медійними проявами. У 2020 році компанія, її проекти та здобутки 2660 разів згадувалися у ЗМІ, що на 52% більше ніж у 2019. За останній час EVA та її керівництво неодноразово здобували перемоги у престижних конкурсах та визнавалися найкращими у рейтингах провідних видань України.
Нова пошта
Команда Дирекції корпоративних комунікацій сприймає кризу як зону розвитку: з 6 людей Дирекція виросла до команди з 21 професіонала своєї справи. Це 6 департаментів, які працюють у різних напрямках задля ефективних комунікацій. Команда реалізувала велику кількість проєктів з 2020 року. Понад 50 різних ініціатив, більшість з яких відома практично кожному. Найбільшою гордістю є: «Шахрай гудбай!», казка «Троль, Велетун і чудо-автомобіль», «Марафон для всіх», «Доставка гарних новин», підтримка та інтеграція у проект «Леся Українка: 150 імен».
Київстар
Департамент із корпоративних зв’язків — це команда людей, які щодня працюють над тим, аби із маси подій у Київстар формувати єдину історію компанії, підкреслюючи її особливості та будуючи культуру і репутацію серед клієнтів, співробітників, абонентів, бізнесів та держави. Завдяки ефективній роботі PR-команди компанія є ньюзмейкери №1 серед телеком операторів України, а її проєкти щороку отримують нагороди та відзнаки. Департамент складається з відділів зовнішніх комунікацій, внутрішніх та корпоративно-соціальної відповідальності. Кількість співробітників департаменту — 16 осіб.
Jooble
PR-команда Jooble налічує двох співробітників: Кравчук Олексій, Head of external communications, та Антонюк Юлія, PR-менеджер. За 2020 рік зусиллями команд PR та маркетингу було згенеровано понад 6400 згадок в українських медіа (телебачення, преса, соціальні мережі, радіо, інформаційні агентства, за даними сервісу з моніторингу Looqme). Також PR-команда надавала комунікаційну підтримку під час реалізації проєктів: «Руки» — кампанія, направлена на підтримку фахівців робочих спеціальностей, які втратили та шукали нову роботу в період початку пандемії; «#HRsuperhero» — кампанія на підтримку фахівців з рекрутингу та HR — та інші.
Департамент комунікацій та репутації UFuture
У 2020 команда збільшилась з 8 до 14 фахівців. Основні задачі: розробка і реалізація комунікаційних і digital-стратегій із метою підвищення впізнаваності та укріплення репутації холдингу UFuture та його засновника Василя Хмельницького. Команда реалізувала понад 50 проєктів, серед них: забезпечення представленості холдингу та засновника у ЗМІ, його участь у бізнес та освітніх заходах, програма персональних брендів для топ-менеджерів, PR-cупровід івентів холдингу, ребрендинг фонду K.Fund, спецпроєкти з метою підтримки підприємців. У 2021 запустили YouTube-канал Василя Хмельницького, наразі — більше 11 тис. підписників і майже 600 тис. переглядів. Забезпечили комунікаціями соціальні проєкти K.Fund School і EDU.
TECHIIA холдинг
Public Engagement Team міжнародного технологічного холдингу TECHIIA реалізовує комплексну комунікаційну стратегію в Україні та за кордоном. Команда працює над корпоративними комунікаціями, особистим брендом засновників холдингу, брендом роботодавця, КСВ-проектами, комунікацією з органами влади та галузевими асоціаціями, а також повністю забезпечує цифрові комунікації, розробку контенту, контент-маркетинг. В членів команди немає чітких посадових обов’язків, а є загальна стратегія і націленість на результат. Кожен — сильний в своєму напрямі, але може підстрахувати один одного.
WePlay Esports
Завдяки злагодженій роботі PR-команди кіберспортивного медіахолдингу WePlay Esports про кіберспорт за 2020 рік написали більше 1120 видань по всьому світу, а також ключові кіберспортивні медіа. В цілому про турніри WePlay Esports було випущено більше 6800 публікацій 35+ мовами, зокрема англійською, українською, іспанською, польською, німецькою, російською, португальською, китайською тощо. Разом з цим завдяки зусиллям команди WePlay Esports кіберспорт стає повноцінним гравцем спортивного ринку. Команда також займається соціально-відповідальними проєктами.
Coca-Cola HBC Ukraine
Робота з репутацією та публічними проєктами всесвітньо відомого бренду покладає ще більшу відповідальність на роботу всієї команди комунікаційників. До компетенцій відділу зв’язків з громадськістю та державними установами Coca-Cola HBC Ukraine входять зовнішні та внутрішні комунікації компанії, GR, корпоративна соціальна відповідальність, комунікація зі споживачами та функціонування Музeю Coca-Cola. Загалом у відділі працює 7 чоловік під керівництвом Андрія Бублика, директора із зв’язків з державними установами та комунікацій Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові.
Digital Chain
Комунікаційна команда Digital Chain складається з комплексної експертизи 11 людей: стратегів, піарників, копірайтера, дизайнера і SMM-менеджера. Єднає їх не лише відділ, а й любов до своєї справи і готовність до будь-яких клієнтських викликів — адже де виклики, там найцікавіші проєкти і найкрутіша прокачка професійних скілів! Серед клієнтів команди наразі є низки міжнародних брендів, таких як Parimatch (ключовий партнер холдингу mr.fish, до складу якого входить Digital Chain), British American Tobacco, Betwinner тощо, для яких комунікаційники DC створюють стратегії та комплексні PR-кампанії, ведуть соціальні мережі та прес-офіс, реалізують проєкти influence-маркетингу по всьому світу.
Результат голосування: Employer Branding
ELDORADO
“Вмикаємо крутозавтра!” – нова креативна концепція позиціонування бренду роботодавця в рамках стратегічної цілі – стати вибором №1 серед роботодавців галузі. Компанія Eldorado працює за принципами, які регулюються СЕКСІ-моделлю корпоративних цінностей: Системність, Ефективність, Клієнтоорієнтованість, Співпраця, Інноваційність. Завдяки оновленій креативній платформі трансляція цих цінностей отримала додатковий інструментарій та яркий образ. За результатами дослідження Eldorado отримало найвищий рейтинг серед студентів та випускників ВНЗ. Також в Компанії працює досить молодий колектив, середній вік – 28 років. Тому оновлений дизайн з наближеною термінологію стали більш привабливими як для поточних робітників, так і для потенційних кандидатів.
INTERTOP Ukraine та агенція IAMIDEA
#ЛЮДИНІЗАЦІЯ – все про те, як люди знаходять людей і залишаються з ними. В основі проєкту лежить ідея, що всі люди різні, з різними талантами і характерами. Кожен співробітник – важливий арт-об’єкт з усіма своїми особливостями. У INTERTOP як у роботодавця з’явився цілісний та яскравий образ, а максимальна відкритість, чесність та активна внутрішня комунікація допомогла зберегти належний рівень лояльності співробітників у кризовий період. Ключові меседжі HR-бренду компанії — це те, що про нас кажуть наші персоналії, адже саме за словами команди, саме люди мотивують вставати зранку.
Coca-Cola
Під час карантину 2020 року Coca-Cola зупинила свою рекламну діяльність, але продовжувала мотивувати та надихати своїх співробітників. Головним завданням проєкту було подякувати працівникам «на передовій» – так з’явилася серія особистих історії під слоганом «Ми всі в одному човні». Головним інструментом для цього були власні медіа компанії: вебсайт, соціальні мережі, внутрішні канали комунікації. Проєкт тривав протягом травня 2020 року. Було опубліковано 9 історій, с загальним охопленням 110 тис контактів.
SoftServe Inc.
#TogetherSoftServe – платформа, яка об’єднує в собі частину звичних святкувань, адаптованих до онлайн-формату, та інструментів для комфортної роботи у розподілених командах. На платформі було проведено церемонію відзнаки найкращих співробітників, день компанії, музичний фестиваль, кіберспортивні змагання та інше. У компанії зробили все можливе, щоб адаптуватися до нових реалій і навіть в наших домашніх «офісах» відчувати себе, як одна команда.
Moneyveo
Корпоративна екосистема EVP Moneyveo сприяє розвитку та успіху кожного співробітника усередині компанії. В ній задіяні такі елементи, як навчання, система мотивації та винагороди, кар’єрний розвиток, компенсаційний пакет, участь у соціальних ініціативах і корпоративному житті. У 2020 році вона зазнала суттєвих змін та була адаптована під виклики нової реальності та дистанційність світу. Потрібно було посилити та трансформувати активності таким чином, щоб допомогти працівникам адаптуватись до змін та дати більше відчуття підтримки та стабільності у ці турбулентні часи.
Результат голосування: Відкритість топ-менеджера
Андрій Здесенко, СЕО та засновник корпорації «Біосфера»
Протягом минулого року Андрій активно брав участь та ініціював важливі соціальні активності, змінював підходи в управлінні, збільшував свій вплив не лише через власний бренд, але й через корпорацію в цілому. Він був автором проєктів: «Окремо ми разом», відправка Фрекен Боксів для співробітників, запуск нового продукту «Пакети порятунку», які були вироблені та передані в якості благодійної допомоги українським лікарням, було запущено нове виробництво підгузків Bambik. Одним із головних напрямів, яким Андрій приділяє увагу, є меценатська допомога талановитим дітям та музичні фестивалі.
Ольга Шевченко, виконавча директорка Лінії магазинів EVA
З початку коронакризи Ольга Шевченко активно комунікувала з різними цільовими аудиторіями та висвітлювала не лише принципи роботи компанії та її здобутки, але й проблеми та виклики, з якими мережі магазинів EVA довелося зіткнутися через пандемію та спричинену нею кризу. Загальна кількість публікацій за участі Ольги — 17. Побудова публічного іміджу ключових персон компанії та донесення важливих меседжів через особисті інтерв’ю та коментарі допомагають збільшувати рівень довіри до отримуваної інформації та емоційної прихильності цільової аудиторії до Лінії магазинів EVA в цілому.
Євгеній Бондаренко, директор «Медіа Групи Україна»
Внутрішній проєкт «Щотижневий лист директора «Медіа Групи Україна» Євгенія Бондаренка» було запущено у період найбільшої невизначеності, коли співробітники переходили на дистанційну роботу. Почути про внутрішні події та новини від першої особи надзвичайно важливо. Кожен лист відрізняється — це залежить від настрою в колективі, новин та очікувань. Загалом було відправлено 57 листів, і цю традицію вирішили зберегти і в післякарантинному житті. Листування також було трансформовано в онлайн-каву з СЕО, де Євгеній відверто відповідав на всі запитання співробітників.
Олександр Комаров, СЕО «Київстар»
OK TALK — Youtube ток-шоу відомого топ-менеджера є яскравим прикладом змістовного контенту. Один раз на місяць Олександр Комаров запрошує в гості топ-менеджерів інших компаній або селебріті, які є бренд-амбасадорами Київстар. Вже відзнято 8 випусків. Всі розмови максимально змістовні, глибокі та щирі, до того ж Олександр ділиться «кухнею» роботи у Київстар та своїми інсайтами. Тому проєкт є нативним для просування продуктів Київстар та підтримки іміджу компанії. OK Talk — це про те, що за будь-якою компанією та брендом насамперед стоять люди, їх мрії, прагнення, ідеї та великий труд.
Микола Тимощук, CEO холдингової компанії UFuture
Розвиваючи персональний бренд, Микола Тимощук допомагає підвищенню впізнаваності та зміцненню репутації холдинга, його портфельних компаній та проєктів. Тимощук є колумністом: спираючись на свій досвід та експертизу, пише про світову та українську економіку, розвиток бізнесів, інтегруючи компанії холдингу, партнерство зі світовими інвестиційними компаніями. Його колонку про світову економіку після карантину прочитали понад 102 000 разів. Також Тимощук є співорганізатором та модератором КМЕФ. У 2020 модерував онлайн-зустрічі у рамках проєкту #інсайтиКМЕФ, діалог із Прем’єр-міністром на Форумі МСП. Представляв інтереси України та UFuture на Всесвітньому форумі у Давосі.
Результат голосування: Корпоративний благодійний фонд
SoftServe
Благодійний фонд «Відкриті очі» та проєкт «Нокаутуймо COVID-19» з благодійним внеском 10 млн грн для підсилення можливості країни в боротьбі з поширенням COVID-19 та допомоги медичним закладам України і лікарям рятувати життя інфікованих громадян. Також було оголошено збір на сайті Фонду для забезпечення потреб лікарень в обладнанні та матеріалах. Завдяки активації на загальну суму 16 320 000 грн допомогу отримали 45 державних лікарень в 7 обласних центрах України, де знаходяться розробницькі центри компанії. До проєкту було залучено працівників-волонтерів для комунікації на місцях з лікарнями, штабами та комісіями з надзвичайних ситуацій.
L’Oréal Україна
Фундація L’Oréal здійснює свою діяльність в інтересах жінок у всьому світі та підтримує їх у досягненні їхніх цілей у двох основних сферах, що лежать в основі ДНК Групи: наукові дослідження та інклюзивна краса. За допомогою програм краси Фундація допомагає жінкам, які страждають від хвороб, фінансових труднощів чи соціальної ізоляції, повернути собі почуття власної гідності й жіночності, що позитивно впливає на їхнє самовідчуття та успішність. Також Фундація проводить освітні програми для експертів у сфері краси.
Результат голосування: Проєкт В2G
Єдиний портал державних послуг «Дія»
Проєкт агенції WhyNot? Enot. Освітній серіал, який допоможе аудиторії, що цікавиться блогінгом, розібратися у цій темі. Агенція виступила ініціаторами проєкту, який підтримали представники міністерства Цифрової трансформації. Готовий серіал опубліковано на платформі «Дія». Інфлюенсер-маркетинг став основним інструментом просування. Лідери думок розповіли про проєкт у своїх блогах, серед них Вова Остапчук, Джеррі Хейл, Андрій Трушковський, Діана Глостер та інші. Почали навчання більше 1000 користувачів, більше 55% із них отримали сертифікати. Загальне охоплення з урахуванням анонсування проєкту у блогерів — 250 тис. контактів.
FAVBET. Sports Entertainment & Gaming Company
Благодійний фонд компанії “FAVORIT FOUNDATION” спільно з Міністерством цифрової трансформації України, за підтримки Офісу Президента та Української бібліотечної асоціації, реалізовують проєкт «Цифровізація бібліотек». Його мета полягає в тому, аби перетворити бібліотеки на сучасні хаби цифрової освіти та дати кожній людині можливість безкоштовно опанувати цифрові навички. Наразі 5 областей вже отримали більше 2000 комп’ютерів, які надає БФ “FAVORIT FOUNDATION”, бюджетні кошти на цю ініціативу не витрачаються. Загалом в рамках «Цифровізації бібліотек» буде передано 5000 комп’ютерів. Завершення проєкту стане реальним кроком до масштабного перетворення бібліотек по всій країні на сучасні хаби цифрової освіти, де навчання відбувається впродовж життя (підхід life long learning).
METRO Cash & Carry Ukraine
У квітні 2020 року компанія відгукнулася на заклик МОЗ долучитися до всеукраїнської кампанії #ПідтримуюЛікарів. METRO безкоштовно надає ресторанам-партнерам якісні та корисні продукти для приготування комплексних гарячих обідів, а вони, у свою чергу, щодня безкоштовно готують та доставляють понад 400 обідів в медичні заклади та лікарні. Така співпраця є прикладом об’єднання волонтерських зусиль бізнесу заради підтримки держави у скрутний час.
Coca-Cola
З перших днів оголошення карантину до «Урядового контактного Ценру» почали надходити тисячі звернень від громадян з проханням надати консультацію щодо Covid-19. Coca-Cola запропонувала Центру допомогу. Компанія надала можливість своїм працівникам у робочий час на добровільних засадах, зі збереженням за ними заробітної плати, допомагати Центру та консультувати громадян. Протягом травня-червня 2020 року 17 волонтерів Coca-Cola працювали дистанційно за змінним графіком у робочі дні. Волонтери надали консультації 2500 громадянам, а це 63% від загальної кількості звернень. Досвід Coca-Cola є прикладом взаємодії бізнесу та держави, взірцем корпоративного волонтерства та соціальної відповідальності.
SoftServe Inc.
Краудсорсингова платформа OpenTech створена, щоб збільшувати позитивний вплив на спільноти. Включає в себе 4 технологічних рішення для допомоги у боротьбі з Covid-19: StopCovid-19 (інформаційна платформа) та Fight Covid-19 (ресурс для волонтерів) реалізовано за ініціативи та спільно з Львівською облрадою. Ресурс для збору та оперативної аналітики даних щодо поширення пандемії COVID-19 в Україні спільно з UNICEF Ukraine та Центром громадського здоров’я МОЗ України. Covid-19 Bulgaria — онлайн-ресурс з актуальною інформацією щодо поширення та протидії поширенню пандемії у Болгарії. Також компанія реалізувала 9 технологічних рішень для громадських та неурядових організацій в Україні
Kernel
Академія лідерів регіональних змін — це освітній проєкт компанії Kernel для очільників громад, керівників державних та громадських організацій, а також проактивних людей, готових працювати для розвитку громад. Проєкт став якісною комунікаційною платформою для покращення співпраці між бізнесом, владою та громадою. Робота Академії складається з основних навчальних форматів: онлайн-вебінари, онлайн-консультації та нетворкінг. В рамках роботи Академії учасники навчаються управляти ризиками, поглиблюють знання з юридичних та фінансових питань, а ще отримують навички з побудови вдалої комунікаційної стратегії.
Результат голосування: Спонсорський проєкт
Притулок для бездомних тварин «Сіріус»
Креативне агентство TABASCO організувало «Антикарантин для пухнастиків». Карантин став справжньою драмою для домашніх тварин – через фейки та чутки, що тварини є рознощиками коронавірусу, люди почали позбуватися пухнастиків. Притулок приймав уже по 20 тварин проти 10 у докарантинний період. Треба було негайно розвінчати фейк. Було зроблено серію публікацій в ЗМІ, розроблено віжуали, звернулись до інфлюенсерів із проханням підтримати проект. У період кампанії жодна людина не звернулася до «Сіріусу», щоб віддати тварину через страх заразитися коронавірусомОхоплення кампанії в онлайн склало 1,53 млн
Страхова компанія „Нафтагазстрах”
Спонсорство вуличної виставки дитячих малюнків від Музею дитячої творчості «Сидимолітаємо» на Контрактовій площі в Києві у липні-серпні 2020 року. Мета проекту створити комунікацію, що проявить основні цінності компанії та стане справжньою підтримкою для аудиторії під час кризи (пандемія, локдаун). Виставку відвідало 50 тис гостей. Проєкт підкреслив цінність та важливість культури та творчості в період криз, а також став однією з небагатьох на той момент офлайн культурних подій в місті, що підтримали позитивний настрій глядачів та учасників, тобто мала велику соціальну цінність.
Фокстрот
Спонсорство ранкового шоу «Сніданок з 1+1» стало генеральним спонсорським телепроєктом мережі Фокстрот у 2020 році. У рамках проєкту народився унікальний творчий тандем – технопарочка «Сніданку»: журналістка каналу Ірина Гулей та звичайний продавець-консультант магазину Фокстрот Богдан Печончик. Щоранку п’ятниці у форматі іронічних і ненав’язлих діалогів ведучі рубрики вивчали асортимент, тестували й купували техніку та девайси для у магазині Фокстрот, даючи глядачам актуальні поради. Спонсорство охопило 3,6 млн унікальних глядачів, потрапляння в ЦА бренду перевиконано на 20%.
Нова пошта та Postmen
Нова пошта стала офіційним партнером Мистецького проєкту Міністерства культури «Леся Українка: 150 імен» з нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Лесі Українки. Основним завданням було створити креативну інтеграцію, щоб проявити цінності та філософію бренду серед широкої аудиторії та викликати більшу цікавість до творчості поетеси у сучасному форматі. Було реалізовано цілий ряд активацій бренда у виставку, які доповнювали одне одного і були самостійними водночас. Результати: 27тис людей відвідало виставку за 12 днів, 420 тис згадувань виставки та бренду у мережі.
Результат голосування: Найкращі PR-фахівці року
Володимир Пікалов
Укрексімбанк
директор з маркетингу та PR
Ярослава Полякова
ОККО
керівник департаменту корпоративних комунікацій
Олександр Шевельов
ДТЕК
керівник проєктів зі стратегічних та антикризових комунікацій
Віра Тарасенко
Банк Кредит Дніпро
директор зі стратегічних комунікацій
Ірина Шинкаренко
Епіцентр
заступник голови з реклами та маркетингу
Олександр Шевченко
Укрзалізниця
керівник з пасажирських комунікацій
Михайло Шуранов
Укртелеком
директор департаменту зі зв’язків з громадськістю та зовнішніх комунікацій
Марія Горобець
Датагруп
керівник відділу PR
Анна Захараш
Київстар
директор з корпоративних комунікацій
Дмитро Звєрєв
UFuture
директор з управління репутацією
Олександра Погоріла
UFuture
директор з корпоративних комунікацій
Оксана Коваль
Кернел
керівник департаменту комунікацій, PR і GR
Олена Осипчук
WOG
директор з комунікацій
Олена Зубарєва
Фармак
екс-керівник Департаменту корпоративних комунікацій
Маріанна Коніна
холдинг TECHIIA
директор зі зв’язків з громадськістю
Катерина Надточій
StarLightMedia
Chief Reputation Officer
Лілія Середа
YASNO
керівник марком і зв’язків з громадськістю
Вікторія Рубан
Vodafone Україна
PR-директор
Олександра Гнатик
EVA
керівниця PR-напрямку
Володимир Равінський
Метінвест Холдинг
директор департаменту медіа комунікацій
Тетяна Шерман
Академія ДТЕК
керівник департаменту маркетингу і комунікацій
Яніна Ольховська
UKRSIBBANK BNP Paribas Group
директор з комунікацій, КСВ та залучення
Нонна Шмідік
Контінентал Фармерз Груп
директор департаменту комунікацій та соціальних проектів
Олена Шрамко
Медіа Група Україна
директор департаменту зі стратегічних комунікацій
Максим Асауляк
Укргазвидобування
начальник департаменту комунікацій
Оксана Аккерман
SHABO
PR-директор
Вікторія Торяник
Креді Агріколь Банк
начальник управління зв’язків з громадськістю та внутрішніх комунікацій
Ольга Захарова
ДТЕК
директор з корпоративних комунікацій
Світлана Приступа
Нова пошта
керівник відділу зовнішніх комунікацій Нова пошта
Тетяна Трегобчук
1+1 media
керівниця департаменту корпоративних комунікацій
Андрій Бублик
Coca-Cola HBC в Україні, Вірменії та Молдові
директор із зв’язків з державними установами та комунікацій
Наталія Лехкая
HarvEast Holding
керівник PR-департаменту
Олена Конопля
НАК «Нафтогаз України»
начальник відділу зовнішніх комунікацій
Анна Самойленко
KLO
PR-директор
Леонід Зябрев
Ощадбанк
В.о. начальника управління зв’язків з громадськістю та ЗМІ
Марина Гриценко
Корпорація «Біосфера»
директор з корпоративних комунікацій
Ірина Міхальова
Інтергал-Буд
директор з маркетингу та PR
Алла Барабаш
Ідея Банк
начальник прес-служби
Аліна Матківська
PepsiCo Україна
PR-менеджер
Ніна Васильова
EPAM Україна
директорка з комунікацій
Наталія Марченко
Райффайзен Банк Аваль
директор департаменту виконавчого управління та комунікацій
Дарина Буркова
Фрідом Фінанс Україна
PR-директор
Анна Попруга
KAN Development
директор з маркетингу
Олеся Оленицька
METRO Cash and Carry
директор з питань співпраці з органами державної влади та зв’язків з громадськістю
Тетяна Кравченко
Mary Kay
старший менеджер з реклами та зв’язків з громадськістю, маркетингових комунікацій і спеціальних заходів
Лариса Ірха-Зварун
Moneyveo
Керівник групи зв’язків з громадськістю
Артем Мельников
Volia
PR manager
Софія Макарук
Nemiroff
PR-директор
Марія Попова
Філіп Морріс Україна
начальник з комунікацій
Олена Бабикіна
Carlsberg Ukraine
старший менеджер з корпоративних відносин
Антон Одарюк
Альфа-Банк Україна
начальник прес-служби
Нонна Мартинова
AB InBev Efes Ukraine
менеджер із зовнішніх комунікацій і зв’язків з медіа
Альона Діокер
AVA Group
маркетинг-директор
Юлія Євтушенко
UMG
директор з корпоративних комунікацій
Інна Холод
Піреус Банк
начальник прес-служби