«Війську потрібні різні професії»: як запустили суспільний діалог про цивілізований спосіб найму військових
24 Січ 2024, 12:17

«Війську потрібні різні професії»: як запустили суспільний діалог про цивілізований спосіб найму військових

Щоб донести до українців меседж, що війську потрібні люди різних професій, Work.ua та бригада «Азов» запустили спеціальний проєкт. Команда Promodo допомагала розказати про нього якомога ширшому колу людей.

Для цього розгорнули всеукраїнську медійну кампанію, завдяки якій швидко закрили всі позиції у бригаді та запустили суспільний діалог про цивілізований спосіб найму до війська на прикладі бізнесу.

Новина за темою
«Азов» та сайт з пошуку роботи розпочали рекрутингову кампанію

З чого все починалося?

Є багато цивільних професій, без яких армія, як і звичайна компанія, не працює. ‍Втім їхнє залучення до війська — виклик. У суспільстві існує думка, що якщо тебе призивають до армії — одразу відправляють на фронт. 

Аби довести зворотнє, Азов та Work.ua створили проєкт «Війську потрібні різні професії». Креатив до рекламної кампанії розробила banda. Команда Promodo відповідала за медійну стратегію, ефективний та швидкий запуск кампанії. Запит від Work.ua надійшов наприкінці жовтня, а стартувати кампанія мала вже в перші дні листопада.

Рішення та інструменти

Для флайту команда агенції використала мікс диджитал-інструментів та зовнішньої реклами. Це забезпечило необхідне охоплення та допомогло донести до людей основну думку кампанії.

Медіамікс в онлайні

Основою кампанії став класичний підхід через кампанії на YouTube та сервіси Meta: Facebook та Instagram.

Проте фахівці також залучили розміщення у Google Display Network та додали до медіаміксу Digital TV. Це дозволило швидко запустити кампанію та витратити менший бюджет, ніж потребувало б ТБ-розміщення.

Офлайн та київське метро

Кампанію в диджиталі підсилили радіо та зовнішньою рекламою. Про те, що армії потрібні різні професії розповідали найбільші банери країни.

Метро у Києві — головна транспортна артерія, а з початком повномасштабного вторгнення ще й бомбосховище. Тож метрополітен набув неабиякої популярності серед рекламодавців, особливо на піку сезону — в листопаді. Проте команда агенції знайшла круті місця й розмістили банери у вагонах метрополітену.

Завдяки цьому розміщенню вдалося знайти шлях до тієї аудиторії, яку не вдавалося охопити у Facebook чи Instagram.

У підсумку

Кампанія мала неабиякий успіх — всі поставлені цілі вдалося досягти раніше визначених таймінгів.

Відгук про результати кампанії від CEO Work.ua Артура Міхно:

Чому все вийшло?

  • Мультиканальність — мікс інструментів, які використали у кампанії. Команді, яка працювала над проєктом, вдалося захопити увагу аудиторії одразу всіма можливими медіаканалами, Digital TV та підсилити зовнішньою рекламою. Синергія дала потужний ефект.
  • Швидкий запуск. Кампанія була запущена максимально оперативно, що забезпечило всеохопний ефект від просування меседжу по всім каналам одразу. Оскільки метою був саме рекрутинг людей до бригади — це дало бажаний результат.
Важливість проєкту

Команда Work.ua та бригада «Азов» мали на меті закрити певну кількість небойових вакансій саме для потреб бригади. Водночас запуск цієї кампанії мав значно більший ефект — українці почули про проблему залучення до війська спеціалістів за цивільними професіями.

З огляду на охоплення аудиторії в межах проєкту, є припущення, що кампанія допомогла закрити подібні вакансії й іншим підрозділам. Як зазначає Міністерство оборони України, сьогодні на 1900 відкритих вакансій — близько 37 тисяч відгуків, майже по 9 охочих на одну позицію. Серед майданчиків, з якими співпрацює Міноборони, — Work.ua.

Розкажіть друзям про новину