Збори та дедлайни: кампанія нагадала про речі, які можна прискорювати замість швидкості на дорогах
06 Гру 2024, 12:23

Збори та дедлайни: кампанія нагадала про речі, які можна прискорювати замість швидкості на дорогах

Центр демократії та верховенства права (ЦЕДЕМ) запустив інформаційну кампанія «Прискорюйся в житті, але не на дорозі». У фокусі — заклик змінити законодавство та знизити нештрафований рівень за порушення швидкісного режиму з 20 км/год до 10 км/год.  

В основі кампанії лежить ідея: сучасне суспільство звикло до постійного поспіху. Люди намагаються робити більше за коротший час: прискорювати прослуховування аудіо, закликають швидко закривати збори, формують нові навички у пришвидшеному темпі. Проте на дорогах поспіх недопустимий. 

Наразі надмірна швидкість на дорогах — одна з найбільш смертельних загроз для українців після російських ракет. Більше ніж половина аварій в Україні стається внаслідок перевищення швидкості. Хоча й максимально дозволена швидкість руху авто у населених пунктах — 50 км/год, наразі в Україні допустиме перевищення до 20 км/год без штрафів. Це фактично заохочує водіїв їхати зі швидкістю до 70 км/год, оскільки вони думають, що обмеження складає саме 70.

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

«Дослідження засвідчують, що різниця між 50 та 70 км/год — це різниця між життям і смертю. Дитина, яка йде до школи, жінка на велосипеді чи чоловік на мопеді мають мінімальний шанс вижити, якщо наїзд стався на швидкості 70 і більше. Саме тому у світовій практиці стандартне обмеження у містах дорівнює 50, і в Правилах дорожнього руху України це також 50. Важливо нарешті ліквідувати цю смертельну суперечність між Правилами й Кодексом України про адміністративні правопорушення», — зазначила Олеся Холопік, директорка ЦЕДЕМ.

Ба більше, «безкарні +20» є ознакою того, що Україна поки що не перейшла на європейські норми. Лише в Україні та росії діє такий нештрафований поріг. А здебільшого у країнах ЄС він мінімальний і не публічний.

Зміни у законодавстві вплинуть на поведінку та звички людей, а це дасть змогу врятувати сотні й тисячі життів. Тому ЦЕДЕМ закликає українців долучитися до кампанії та поширювати меседжі не лише в соцмережах, а й у повсякденному житті:

  • Прискорюйте закриття зборівАЛЕ не поспішайте на дорозі.
  • Прискорюйте аудіо від друзів, АЛЕ не поспішайте на дорозі.
  • Прискорюйтеся із закриттям дедлайнів, АЛЕ не поспішайте на дорозі.
  • Прискорюйтеся на біговій доріжці, АЛЕ не поспішайте на дорозі.

Розкажіть друзям про новину