«Завжди українці»: підлітки створили гру на основі біографії деколонізованих художників 
24 Вер 2024, 13:40

«Завжди українці»: підлітки створили гру на основі біографії деколонізованих художників 

Підлітки з прикордонних та прифронтових громад взяли участь у Dive in ESTEAM camp від освітньої фундації GoGlobal, де познайомилися з українськими IT-компаніями та стартапами. Мультипродуктова ШІ-компанія Reface розробила унікальні стилі Малевича, Айвазовського, Куїнджі, Башкирцевої та Рєпіна і згенерувала серію картин-портретів підлітків у стилі деколонізованих художників.

Проєкт під назвою «Завжди українці» презентували на фестивалі для дітей та підлітків «Різні разом» у Мистецькому арсеналі, де відвідувачі дізнавались більше про деколонізованих художників через фотокартини та гру. 

Цей проєкт підкреслює зв’язок між сучасними технологіями та культурною спадщиною, а також звертає увагу на проблему культурної апропріації. Вибір деколонізованих художників має на меті акцентувати увагу на несправедливому привласненні російською стороною української культурної спадщини і підкреслити, що мистецтво, як і раніше, залишається важливою частиною національної ідентичності України.

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь
Принципово важливо, що сьогодні діти усвідомлюють цінність нашої культурної спадщини. І круто, що підлітки продукують такі технологічні речі, які мають не тільки розважальний характер, а й пізнавальний. Гра, яку вони розробили про деколонізованих художників, розрахована на менше покоління, яке в такій інтерактивній формі може познайомитись з українськими митцями. Проте, як показала виставка у мистецькому — багато дорослих теж цікавились історіями художників. А картини — це спосіб привернення уваги, самовираження та презентація того, як можна дуже цікаво поєднати технології й культуру.
Тетяна Коврига
директорка освітньої фундації GoGlobal

Dive in ESTEAM camp для підлітків про підприємництво, науку, технології, інженерію, арт та математику проводиться вже вдруге. Участь взяли 30 дітей з Харківської, Запорізької, Миколаївської, Дніпропетровської та Херсонської областей. Метою кемпу є допомогти молоді отримати практичні навички спрямовані на розвиток інноваційного мислення, творчості, аналітичних здібностей, які будуть корисними для кар’єри та життя.

Спробувати гру про деколонізованих художників можна за посиланням.

Розкажіть друзям про новину