23 Лют 2024, 17:07

Волонтери, благодійні фонди та громадські організації отримали відзнаку за допомогу Україні

22 лютого українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації нагородили щорічною відзнакою «Варті». Її започаткувала Нова пошта, щоб подякувати та підтримати людей, які без упину допомагають Україні від початку війни. 12 номінантів визначили самі українці, залишивши понад 24 000 заявок на сайті проєкту. Ще 19 номінантів обрав організатор за кількістю і вагою відправлень.

Відзнакою «Варті» ми хочемо подякувати волонтерам та фондам, які допомагають і військовим, і цивільним. Без їхньої підтримки вже неможливо уявити спротив окупантам. Йде 10 рік війни та 10 років роботи Гуманітарної Нової пошти, якою ми щомісяця безкоштовно перевозимо близько 3000 тонн вантажів допомоги і щодня бачимо працю волонтерів. Ми будемо допомагати стільки, скільки знадобиться для перемоги України.
Інна Поперешнюк
співзасновниця Нової пошти

Відзнаку за кількість та вагу відправлень у рамках Гуманітарної Нової пошти отримали 19 благодійних фондів та громадських організацій у 7 номінаціях:

 • «Найбільша кількість відправлень на допомогу армії»: ГО «Землячки», ГО «Хелп армії», БО «МБФ «Ангели України».
 • «Найбільша кількість відправлень медичної допомоги»: ГО «Ініціатива Е+», ГО «Життя Переможе!», БО «БФ «Лелека-Україна».
 • «Найбільша кількість відправлень на допомогу дітям»: БО «БФ «Діти Героїв», БО «Фундація Дім Рональда МакДональда в Україні», БО «БФ «Україна на крилах надії».
 • «Найбільша кількість відправлень на допомогу людям старшого віку»: ГО «Задля добрих людей», БО «БФ «Старенькі», БО «БФ «Життєлюб».
 • «Найбільша кількість відправлень на допомогу тваринам»: БО «БФ «ЮАенімалс», ГО «Елемент життя», БО «БФ «Юнайтед фор енімалс».
 • «Найбільша кількість відправлень серед нових учасників програми Гуманітарної Нової пошти» (фонди та організації, що приєдналися до програми у 2023 році): ГО «Про100 дій», БО «БФ «Долоні милосердя».
 • «Найшвидше масштабування»: БО «Україна живе 2022», БО «БФ «280 днів».

На сайті проєкту за 18 днів українці подали 24 361 заявку на номінування волонтерів та організацій, яким хочуть подякувати. За найбільшою кількістю заявок та відповідності критеріям були визначені 12 номінантів, які отримали відзнаку в 6 категоріях:

 • «Креативні комунікації»: Василь Байдак, ГО «Белуга ЮА».
 • «Технологічність та диджитальність»: ГО «Аеророзвідка», БО «БФ «Поруч».
 • «Порятунок та евакуація»: Денис Христов, Олексій Суровцев.
 • «Лідер(-ка) фонду / організації»: Артем Марченко, Володимир Штефан.
 • «Найстарший(-ша) волонтер(-ка)»: Лідія Сатановська, Раїса Павлюкович.
 • «Наймолодший(-ша) волонтер(-ка)»: Вероніка Єлецька, Олександра Рябуха.

«Дуже приємно отримати відзнаку, а ще приємніше, що на неї номінували люди. Звичайно, я працюю не заради нагород. але вона підкреслює те, що вже зроблено. А от майбутнє залежить від нас і тільки, тому я продовжуватиму волонтерити, доки це необхідно, — каже стендап-комік та волонтер Василь Байдак. — Я абсолютно згоден з виразом «або ти в ЗСУ, або для ЗСУ». Волонтери — для ЗСУ, адже існують разом із ними, допомагають, підсилюють, рятують життя. Я спілкуюся з військовими і з розмов розумію, що на багатьох напрямках допомога волонтерів відчутна. Я медійна особа, моя робота помітна, бо за нею слідкують. А от за що я сильно радий, то це за те, що відзнаки отримали не медійні волонтери, яких безліч, які присвячують майже все своє життя, щоб допомагати війську».

Відзнаки номінантам вручали співзасновники Нової пошти Інна Поперешнюк та Вячеслав Климов, директорка з управління репутацією Нової пошти Олена Плахова, керівник управління Гуманітарної Нової пошти Георгій Гарькуша, військовослужбовець і фотограф з Азовсталі Дмитро «Орест» Козацький, ветеран бригади «Азов» Владислав «Вікіпедія» Жайворонок, воєнні фотографи Костянтин та Влада Ліберови, військовослужбовець 122-ї бригади ТрО ЗСУ Олександр Ляшук та його бойовий котик Шайба, підопічна благодійного фонду «Діти Героїв» Софія Боровик, засновник фонду «Життєлюб» та письменник Гарік Корогодський, блогер Антон Птушкін, керівник департаменту Digital-проєктів 1+1 media Данило Щестюк, підопічна благодійного фонду «Старенькі» Валентина Пархітько.

«Волонтерська справа — це не про кількість фінансів, а про підтримку. Коли тобі якісь незнайомі люди відправляють допомогу — це гріє серце і душу. Я пишаюся тим, що серед українців надзвичайно багато волонтерів, і я дуже радий, що існує така відзнака, яка показує цих людей, — зазначає військовослужбовець і фотограф з Азовсталі Дмитро «Орест» Козацький. Хоча я вручав відзнаки волонтерам, які маленькі за віком, проте душа в них більша, ніж у багатьох людей на цій планеті. Для мене невимовна гордість вручити відзнаку «Варті» нашому майбутньому поколінню. І це дуже мотивує, бо ти знаєш, за що борешся і для чого працюєш».

У спеціальній номінації «Соціально відповідальний бізнес» відзнаку отримала компанія «Кормотех», а в номінації «Партнер року» — БО «МБФ «Повернись живим».

Окрім самої відзнаки, представники благодійних фондів та організацій і волонтери отримали сертифікати на спеціальний навчальний курс у Школі бізнесу Нової пошти. Курс для волонтерів пройде восени 2024 року в Києві. Номінантки, яких відзначили в категорії «Наймолодший(-ша) волонтер(-ка)», отримали сертифікати на навчання від медіапартнера проєкту — 1+1 media. Провели подію ведучі «Сніданок з 1+1» Єгор Гордєєв і Неля Шовкопляс, а виступили для гостей фолькрок-гурт TOLOKA, гурт Go_A та співачка й авторка пісень KOLA.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео