17 Сер 2023, 17:02

У Франції створили застосунок, що захищає від сексуальних домагань на пляжі

Кожна третя молода жінка в Марселі стверджує, що зазнавала домагань на пляжі.

Інтернет переповнений путівниками про найкращі та найбезпечніші міста для самостійних подорожей, а величезна онлайн-спільнота досвідчених жінок часто ділиться своїми порадами на таких платформах, як TikTok. Однак Марсель у Франції, швидше за все, не потрапив до списку рекомендацій — але це скоро може змінитися.

У відповідь на опитування аналітичної компанії YouGov, яке показало, що 39% жінок у віці від 18 до 34 років зазнавали домагань на пляжі, було запущено новий застосунок під назвою Safer Plage.

Зміцніть бренд роботодавця, використавши ефективні стратегії управління талантами понад 30 HR-лідерів на HR Wisdom Summit.

17 липня понад 30 спікерів з Райффайзен Банку, DTEK, ArcelorMittal та інших великих компаній поділяться дієвими практиками розвитку команди, адаптації ветеранів у робоче середовище та використання інновацій.

Забронювати участь

Близько 20 феміністичних організацій міста долучилися до його розробки, і він був протестований на музичних фестивалях у Марселі минулого літа. Після успіху пляжна версія застосунку була запущена на п’яти пляжах Марселя, і станом на 10 серпня його завантажили понад 1300 разів.

Користувачі можуть вибрати одну з трьох опцій на Safer Plage: «Мене турбують», «Мене переслідують» або «Я в небезпеці». Застосунок надсилає сигнал тривоги, а пляжні патрулі намагаються вирішити ситуацію: один — підтримати жертву, а інший — впоратися з домагачем.

Так сталося, що у Франції сексуальні домагання караються максимум двома роками ув’язнення і штрафом у розмірі 30 000 євро.

Метою кампанії, на яку міська рада Марселя витратила 116 000 євро, не обов’язково є висунення звинувачень, а скоріше «перекласти сором на кривдника», сказала Наталі Тессьє, членкиня місцевої ради, відповідальна за справи жінок.

Поки що було небагато повідомлень з приводу домагань на пляжі, але жінки в Марселі вітають цю систему. Цей крок допоможе зробити подорожі безпечнішими для жінок.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео