Що таке кокфішинг: чому деякі чоловіки брешуть про свій розмір у дейтинг-застосунках
20 Бер 2024, 14:01

Що таке кокфішинг: чому деякі чоловіки брешуть про свій розмір у дейтинг-застосунках

Поширеним жартом (і будьмо відвертими, в цьому є частка правди) є те, що чоловіки брешуть про свій зріст у дейтинг-застосунках. Ми всі вже звикли до цього, але коли ви свайпаєте вправо і переходите до розмови, брехня про… інші розміри… теж може спливти на поверхню.

Під час брудних розмов або просто в біографії в застоссунку деякі чоловіки не можуть втриматися, щоб не згадати про розмір свого пеніса. І вони можуть, скажімо так, перебільшити, або відверто збрехати, додавши кілька додаткових сантиметрів.

Поспілкувавшись з експертами у сфері знайомств і стосунків, видання Mashable з’ясувало, наскільки поширеним є це явище, яке охрестили кокфішингом, і чому люди брешуть про розмір свого пеніса.

Наскільки поширений кокфішинг?

Дослідження 2023 року, проведене компанією Innerbody Research, свідчить, що кожен четвертий чоловік бреше про розмір свого пеніса, у тому числі у дейтинг-застосунках. Тим часом дослідники з Данії в іншому дослідженні 2023 року, опублікованому в журналі Frontiers in Psychology, виявили, що середньостатистичний чоловік перебільшує довжину свого пеніса приблизно на п’яту частину. Вони також додають близько двох сантиметрів до свого зросту — ще одна поширена вигадка, з якою знайомі багато жінок, які користуються дейтинг-застосунками.

Може здатися, що в застосунках для знайомств є важливіші речі, про які варто турбуватися: відмова, бредкрамбінг, гостинг — але ця банальна брехня багато говорить про те, як суспільство ставиться до розміру пеніса, і про тиск, з яким деякі чоловіки можуть стикатися у світі знайомств.

Секс-терапевтка Мелісса Кук маркетплейсу нижньої білизни Sofia Gray каже, що є кілька причин, чому чоловіки можуть змінювати розмір свого пеніса, і це часто зводиться до психологічних або культурних причин.

«Очікування, встановлені порнографічним контентом, а потім і суспільством, означають, що деякі чоловіки перебільшують свій розмір, намагаючись відповідати цим уявленням про маскулінність», — пояснює вона.

Вона додає, що деякі чоловіки також брешуть про те, що їхній пеніс менший, щоб партнерки були приємно здивовані.

Чи справді людей хвилює розмір пеніса?

Питання про те, чи хвилює людей розмір пеніса їхнього партнера, залежить від індивідуальних особливостей. Кук пояснює, що хоча деякі люди можуть мати переваги щодо розміру, для інших важливіші такі фактори, як емоційний зв’язок, майстерність та інтимність. Якщо хтось зациклений на розмірі геніталій, це може свідчити про глибинну невпевненість у собі або навіть про неправильний фокус на фізичних характеристиках, а не на якості сексуальних та емоційних стосунків, додала вона.

Коли справа доходить до якості сексу, розмір насправді не має значення.

То навіщо тоді брехати про розмір пеніса?

Джессіка Леоні, експертка з питань сексу та дейтингу на Illicit Encounters, британському сайті знайомств для одружених пар, вважає, що тиск, який чиниться через бажання виглядати мужньо, переважує все це.

«Не секрет, що сьогодні в соціальних мережах і додатках для знайомств існує великий тиск на те, щоб виглядати і здаватися певним чином, — каже Леоні. — Цей тиск у поєднанні з простотою завантаження застосунків для редагування фотографій, швидше за все, призводить до зростання популярності кокфішингу».

Вона пояснює, що подібно до того, як молоде покоління захоплюється застосунками для редагування зовнішності на кшталт Facetune, люди можуть нещадно редагувати себе, обмінюючись відвертими фотографіями.

«Тепер, коли ми бачимо так багато моделей, створених штучним інтелектом, і на платформах, можливо, ми навіть збільшення кокфішингу, створеного штучним інтелектом. Так що, так. Я думаю, що тиск, який ми чинимо на себе, і легкість внесення незначних змін, на жаль, є ідеальним рецептом для такого типу дезінформації».

Як люди можуть зупинити кокфішинг?

Якщо ви відчуваєте дискомфорт від того, що ділитеся з кимось нюдсом, запитайте себе, чому це так. Леоні каже, що якщо це просто тому, що людині некомфортно ділитися цими зображеннями або вона боїться викриття, вона має повне право так себе почувати. Ніхто не повинен відчувати тиску, щоб надсилати сексуальні повідомлення чи фото в оголеному вигляді на будь-якому етапі стосунків чи знайомства. Якщо це саме ваша ситуація, каже Леоні, «можливо, варто розглянути інший сайт знайомств і/або відмовитися від пропозицій надсилати секс-повідомлення, які змушують вас почуватися некомфортно».

«Хоча бути справжнім собою може бути дуже вразливим, чесність — найкраща політика, коли справа доходить до побачень. Якщо вам важко впоратися з вашими сумнівами, зверніться до психотерапевта або до когось, з ким ви можете поговорити», — рекомендує вона.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео