Національний художній музей України запустив благодійний продаж NFT
08 Гру 2022, 16:36

Національний художній музей України запустив благодійний продаж NFT

 Національний художній музей України (NAMU), який налічує понад 40 000 експонатів, включаючи картини і скульптури від середньовіччя до сьогодення, є найстарішим і найбільшим музеєм у Києві. Він має найбільш репрезентативну колекцію українського образотворчого мистецтва, в якій зберігаються шедеври Олександри Екстер, Сергія Васильківського та Олександра Архипенка, і вважається одним із найважливіших музеїв національного мистецтва в Україні. 

NAMU та Patron-of-Art.com оголосили про свій благодійний проект під час пленарного засідання на 26-й Генеральній конференції Міжнародної ради музеїв (ICOM), яка зібрала 2 400 музейних фахівців. Ця колекція складатиметься з цифрових реплік понад 20 відомих шедеврів музею. Першу серію з чотирьох творів мистецтва, випущену обмеженим тиражем, можна буде придбати на сайті Patron-of-Art.com з 7 грудня.  

10 мільйонів людей володіють цифровими предметами колекціонування, і ця цифра зростає з кожним днем. Ми створили Patron-ofArt.com, щоб він став найкращою платформою для музеїв, інших культурних інституцій та митців, яка дозволить їм охопити цю зростаючу цифрову аудиторію та виховати нове покоління ентузіастів мистецтва та меценатів. Ми тісно співпрацюємо з ними, щоб створювати цифрові колекції у найбільш доступний, безпечний та стабільний спосіб. Окрім звичайної бізнес-діяльності Patron-of-Art.com, ми беремо на себе зобов’язання щороку співпрацювати з одним музеєм з країни, яка переживає кризу, на безоплатній основі. Ми раді повідомити, що нашим першим партнером став NAMU.
Стефан Хольцер
колишній експерт McKinsey & Company з питань блокчейну в Європі та генеральний директор VERITIC

Усі кошти, отримані від продажу цієї колекції NFT – за вирахуванням транзакційних зборів та 3 % комісії на покриття операційних витрат платформи та бухгалтерії – будуть передані Німецько-Українському Товариству (DUG) / Українському центру допомоги мистецтву. Кошти будуть спрямовані на підтримку NAMU у вирішенні проблем, пов’язаних з російським вторгненням, включаючи зусилля із захисту та відновлення колекції, а також, можливо, укріплення будівлі музею. Кошти також будуть спрямовані на підтримку проєктів з оцифрування в NAMU та інших музеях по всій Україні.  

«Поглиблення гуманітарної кризи становить загрозу для культурної спадщини, – каже Юлія Литвинець, генеральна директорка NAMU. – Партнерство з такими організаціями, як Patron-of-Art.com та DUG / Ukraine Art Aid Centre, надає безпосередню підтримку в наших зусиллях щодо захисту колекції нашого музею на час війни, а також у період відновлення».  

З березня 2022 року DUG / Ukraine Art Aid Center надає практичну допомогу Україні у порятунку культурних експонатів та пам’яток за підтримки Уряду Німеччини та World Heritage Watch. Завдяки попереднім партнерствам з ICOM Швейцарія, Асоціацією німецьких мистецтвознавців та іншими організаціями, зареєстрована благодійна організація відправила до музеїв України понад 20 вантажівок, автобусів та вантажним потягом, що містив 3D-сканери, пристрої клімат-контролю, пакувальні матеріали, спеціальні вогнегасники та багато іншого.  

Такі проекти NFT, як цей, можуть залучити глобальну цифрову аудиторію та каталізувати підтримку благородних цілей. Ми сподіваємося, що наше партнерство з Patron-of-Art.com та NAMU сприятиме підвищенню обізнаності про нагальні виклики, з якими стикається Україна у збереженні своєї культурної спадщини, а також залученню таких необхідних коштів.
Олена Балун
Координаторка Центру допомоги українському мистецтву

Patron-of-Art.com придбав ексклюзивні права на продаж колекції NFT у Stampsdaq, української компанії, що займається продажем NFT. Генеральний директор Stampsdaq Андрій Шаповалов зазначив: «Я вважаю Patron-of-Art.com найкращим місцем для розміщення цих NFT завдяки його відданості та стратегії розвитку інтегрованого партнерства з музеями. З придбанням Patron-of-Art.com ми можемо зосередитися на нашому бізнесі NFT марок».

Щоб переглянути колекцію, потрібно перейти за посиланням.

Розкажіть друзям про новину