Медіа використовує у роботі 10-20% матеріалів від комунікаційників: опитування
16 Вер 2024, 11:39

Медіа використовує у роботі 10-20% матеріалів від комунікаційників: опитування

Медіа використовують у роботі лише 10-20% отриманих від комунікаційників матеріалів. Про це свідчать результати опитування, проведеного комунікаційною агенцією UK comms. Його учасниками стали представники 53 міжнародних, загальноукраїнських та регіональних медіа.

Взаємодія з медіа — важлива частина роботи комунікаційників, але не всі мають достатній досвід у цьому напрямку. Якщо ви прийшли з журналістики, як частина нашої команди, це спрощує роботу, але без розуміння принципів роботи медіа вибір тем і матеріалів може стати викликом. Саме тому ми вирішили провести опитування серед журналістів під час підготовки нашого курсу PR-компас, щоб краще зрозуміти їхні потреби та навчити комунікаційників ефективної співпраці з редакціями.
Уляна Колодій
засновниця агенції UK comms

Метою дослідження було дізнатися, що представники редакцій — CNN, ВВС Україна, Hromadske, 24 каналу, телеканалів «Інтер» та «Ми — Україна», Forbes, РБК, NV, «Суспільного», Кременчуцької газети, видання «18000» та інших — думають про роботу комунікаційників і як з ними взаємодіють. 

Чому медіа вирішує не брати в роботу тему чи запропонований комунікаційником матеріал? З-поміж ключових причин представники редакцій перерахували такі:

  • прохання у темі листа «розмістити пресреліз»; 
  • розсилка на всі медіа без урахування їхньої специфіки;
  • відсутність у листі контактів комунікаційника; 
  • прикріплені тексти у форматі Word чи PDF (ліпше це робити у Google Docs);
  • «заважкі» фото й відео або не того розміру чи формату, які використовує медіа;
  • забагато «води» в тексті, немає фактажу, статистики тощо;
  • коли неможливо взяти додаткові коментарі чи з’ясувати деталі в комунікаційника; 
  • коли комунікаційники «блокують» зв’язок між медіа та спікером.

Більшість серед опитаних (майже 40%) мають справу з піарниками та комунікаційниками щодня. Дещо менше (понад 35%) комунікують кілька разів на тиждень. А найбільш бажана представниками медіа частота взаємодії — раз на тиждень.

Майже 80% опитаних відповіли, що комунікаційники для медіа — партнери. Але й працювати є над чим.

Журналісти і редактори з власного досвіду поділилися прикладами, як налагодити максимально ефективну взаємодію з комунікаційниками. Зокрема, радять надсилати не лише тексти, а й надавати теми та героїв; оформлювати матеріал так, щоб його можна було адаптувати під новину. А також чітко описувати мету комунікації та одразу пропонувати власні рішення.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео