Телереклама, яка десятиліттями була меккою для виробників товарів та послуг, зараз зіштовхнулась з рядом випробувань: зменшення кількості глядачів, зниження охоплення, погіршення якості вимірювань та інше. І це є частиною глобальних процесів, які через війну стають все більш помітними.
Саме тому в Україні з’явився новий формат CTV, який вирішує більшість проблем телебачення через об’єднання з диджиталом. Завдяки цьому ми маємо мікс з найкращого з двох світів — масштаб традиційного телебачення та точність диджитал-реклами. Тепер бренди, які раніше ігнорували телевізійну рекламу через високий поріг входу та необхідність платити за широке охоплення, можуть ефективно комунікувати як з широкими аудиторіями, так і з вузькими ком’юніті через великі екрани завдяки можливостям Digital TV.
Що ж це означає і що буде далі?
Глобальний тренд «все буде відео»
За даними Kantar Marketing Trends 2025, споживачі вже не розрізняють традиційне телебачення і стримінгові сервіси: у їхній свідомості це одна «подорож до тотального відео». Саме це спонукає до переосмислення підходів у медіаплануванні та створення комплексних рекламних кампаній.
OTT як медіаканал почав активно розвиватися ще до ковіду, а в останні роки він був офіційно визнаний в індустрії завдяки запровадженню врізок таргетованих рекламних блоків. Цю можливість вже випробували сотні рекламодавців і брендів, тому можемо з упевненістю сказати, що ера нового цифрового телебачення в Україні розпочалась.
Нові можливості для вузьких аудиторій
Категорії, які традиційно уникали телевізійної реклами через її невідповідність до своєї ЦА, тепер мають доступ до нового формату, що працює з аудиторією 18-45 із доходом вище середнього. Тож бренди елітної парфумерії і автомобілі повертаються на ТБ, а виробники нішевих продуктів на кшталт дитячих товарів можуть використовувати OTT для таргетованих комунікацій.
Геотаргетинг також відкриває нові можливості. Ритейлери тепер можуть запускати рекламу лише у своєму регіоні (наприклад, Novus, що сконцентрований на Києві та області). А Uklon може для кожного окремого міста створювати своє повідомлення для актуальних та потенційних користувачів. Також це дозволяє проводити будь-які тестові кампанії перед масштабуванням на всю країну.
Поведінковий і соцдем таргетинг
Ще однією перевагою врізок реклами в OTT є можливість вивчати, хто, коли і як дивиться телевізор, а потім сегментувати їх та таргетувати повідомлення за теледивленням сім’ї, знаходити специфічні загальні інтереси, а також розуміти демографію.
Це працює в диджиталі легко завдяки великій долі смартфонів, тобто пристроїв індивідуального споживання. А от для великого сімейного телевізора такі можливості глибокого аналізу з’явилися вперше.
Великий екран — великий ефект
Таємний козир Digital TV реклами ще й у тому, що дозволяє транслювати довгі ролики в анскіпабл-форматі, який недоступний у традиційній диджитал-рекламі.
Додивлення реклами сягає 98%. Адже Digital TV — це «умовні» мідл-роли, під час появи яких людина вже не знайде пульт, щоб швидко перемкнути канал. І також поступово глядачі звикають, що такі блоки є короткими, до хвилини, тому не треба навіть напружуватись пошуками «дистанційки». І це вигідно відрізняє Digital TV від традиційного лінійного, де блоки можуть сягати 12 хвилин на годину, а це вже можливість переробити купу справ…
Чи є майбутнє в телереклами майбутнього?
Тимчасова зміна місця проживання в 2022 році призвела до того, що підписка на ОТТ-сервіс стала єдиним джерелом перегляду ТБ-контенту, який можна було взяти з собою. Тому стався значний стрибок споживання. І станом на сьогодні підписниками OTT є майже 2 мільйона користувачів.