25 Бер 2022, 17:23

Крипто-шахраї заповнюють пошту фейковими листами «Пожертвувати Україні»

Шахраї продовжують використовувати як зброю війну в Україні, щоб просувати свої аморальні схеми заробляння грошей. Починаючи від підроблених благодійних веб-сайтів на нещодавно зареєстрованих доменних іменах, і закінчуючи фішинговими кампаніями, спрямованими на крадіжку конфіденційної інформації від потенційних благодійників в Україні.

Нове дослідження компанії Cyren, яка займається безпекою електронної пошти, показує, як крипто-шахраї використовують спам в електронній пошті для шахрайства.

Згідно зі звітом, дослідники Cyren виявили понад 100 тисяч електронних листів на день, які намагаються обманом змусити людей зробити пожертву на створені ними гаманці Bitcoin або Ethereum.

Cyren виявили, що велику кількість цих листів підробляли адреси електронної пошти, використовуючи домени, пов’язані з Україною, щоб виглядати правдивіше. Проте особливо зухвалі шахраї просто використовували старі добрі адреси Gmail, намагаючись обдурити своїх жертв.

Крім того, деякі шахрайські електронні листи прямували на нещодавно створені веб-сайти, замасковані під офіційні благодійні організації, створені на користь українському народові. З новою зареєстрованою URL-адресою, яка часто містить слово «Ukraine», і налаштуванням фейкової сторінки шахраї потім спробують направити потенційних жертв електронною поштою на підроблений благодійний сайт. Жертві надаються на сайті кілька криптовалютних гаманців, які нібито належать організаціям, які займаються збиранням коштів для України.

У багатьох із цих електронних листів використовувалися загальні стратегії інтернет-маркетингу, такі як заклик до дії та звернення до емоцій потенційної жертви прямо у рядку теми електронного листа. «Допоможіть українським жертвам війни» та «Допоможіть Україні зупинити війну! – Збір гуманітарної допомоги», наприклад.

Коли офіційний обліковий запис уряду України в Twitter вирішив опублікувати твіт зі своїми адресами Bitcoin та Ethereum, він ненавмисно надав цим крипто-шахраям план своїх схем. Багато хто з цих шахраїв використовують цей самий твіт @Ukraine, як шаблон, звичайно, із заміною адрес українських гаманців на свої.

Дослідники Cyren виявили, що понад 50% електронних листів прямували через США. Інші популярні джерела електронної пошти включають Індонезію, Бразилію, Індію, Південну Африку та Колумбію. Cyren уточнює, що це не обов’язково означає, що електронні листи були надіслані з цих країн, але сервер, з якого надійшов електронний лист, знаходиться у цьому конкретному місці.

Ті, хто хоче зробити пожертвування, щоб допомогти людям, які постраждали від війни, повинні шукати законні організації та офіційні посилання для пожертвувань.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео