Коли Європу накрила рекордна спека, ця кампанія закликала людей не літати
20 Лип 2023, 15:38

Коли Європу накрила рекордна спека, ця кампанія закликала людей не літати

У той час як Європа переживає одні з найтепліших температур за всю історію, відповідь на заклики Комітету з питань зміни клімату (КЗК) зменшити зростання попиту на авіаперельоти збіглася із закликами Палати лордів регулювати високовуглецеву рекламу і почала діяти.

У відповідь на це галузеві групи Badvertising, New Weather Institute, Possible та Ad Free Cities об’єдналися, щоб запустити концепцію «Fry-Day» (21 липня, день, коли пікова кількість регулярних рейсів, що вилітають з Хітроу, збігається з останнім днем шкільного семестру) через кампанію під назвою «Planes on the Brain».

Під виглядом соціальної кампанії від неофіційного «Міністерства з питань надзвичайних ситуацій, пов’язаних з кліматом», інформаційна кампанія реагує на проблему, підвищуючи обізнаність про небезпеку впливу авіаційної реклами, включаючи збільшення попиту на авіаперельоти, і висуває пропозиції щодо припинення активної популяризації польотів за прикладом реклами тютюнових виробів.

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

«З історії ми знаємо, що кожного разу, коли виникало велике завдання змінити поведінку, використовувалися не тільки політика, податки і стимули, але й величезні інформаційні кампанії – чи то пристібання ременів безпеки, чи то заборона куріння. Ми вважаємо дуже дивним, що уряд не робить цього». – розповів Ендрю Сіммс, співдиректор аналітичного центру New Weather Institute.

«Оскільки уряд не проводить жодних інформаційних кампаній щодо зміни поведінки, ми вирішили створити власне «Міністерство з питань надзвичайних ситуацій, пов’язаних з кліматом», щоб заповнити цю прогалину у творчий спосіб», – додав Сіммс.

Незважаючи на те, що Франція запровадила загальнонаціональну заборону на рекламу викопного палива та пов’язаних з ним галузей, а інші світові міста, зокрема Амстердам і Сідней, прийняли подібні заборони, реклама викопного палива (у тому числі в авіації та автомобілебудуванні) все ще залишається основним джерелом доходу і репутації для рекламної індустрії.

«Проблема в тому, що реклама авіакомпаній дуже розповсюджена, – каже Сіммс. – Це не тільки нормалізує думку про те, що це нормально – літати навколо світу кілька разів на рік, якщо ви можете собі це дозволити, але й нормалізує рекламу. Вона є практично на кожному спортивному стадіоні і, за іронією долі, на кожній станції громадського транспорту».

Кампанія «Planes on the Brain» включає анімацію та унікальну туристичну брошуру, що демонструє реальний вплив польотів, який ховається за звичайною глянцевою рекламою. Віртуальна білбордова кампанія доповнює картину.

Сіммс зазначив, що збігаючись з початком пікового сезону відпусток у Великобританії та Європі, у той час, як кількість ділових польотів знизилася після пандемії до потенційно постійного нового, нижчого рівня, інтенсивно розрекламовані та забруднюючі польоти для відпочинку повернулися до допандемічних рівнів.

Розкажіть друзям про новину