Український фільм Impossible став фіналістом на кінофестивалі «Здоровʼя для всіх» (Health for All Film Festival). Створений завдяки ВООЗ, фестиваль став міжнародною платформою для неймовірних історій з усього світу про людей, що стикаються з різними проблемами зі здоров’ям, а також для тих, хто присвячує своє життя поліпшенню здоров’я. Метою фестивалю є залучення нового покоління інноваторів та просування глобальних проблем охорони здоров’я. Така міжнародна відзнака від ВООЗ є першою в Україні та першою для агенції MI Health.
Про що кейс?
Ми мало що знаємо про громадський сектор. Хоча протягом багатьох років українська громадська організація «100 % ЖИТТЯ» рятує людей із ВІЛ за допомогою лікування АРТ та відстоює права ЛГБТ-спільнот. Саме ця організація є однією з тих, що ініціювала важливу для України медичну реформу.
Громадський сектор України співпрацює з міжнародними донорами. Їхньою головною метою є збереження людського життя, але зазвичай підтримка поширюється лише на придбання медичних матеріалів і піклування про пацієнтів. Проте повномасштабна війна сильно ускладнила ситуацію і додала багато нових потреб, як-от придбання пального для доставки ліків людям, які ховалися від ракетних обстрілів, або купівля бронежилетів, тому що дорога на роботу стала небезпечною. Ці додаткові потреби не входили в донорські програми, які виділялися суто на ліки. Міжнародний досвід свідчить, що будь-які зміни в процесах роботи донорів чи виділення коштів на нові надзвичайні потреби може забрати багато часу. Ідеться про роки. У нас цього часу не було.
Щоб отримати неможливі кошти на нові потреби, вирішили показати міжнародним організаціям у документальному фільмі ті неможливі речі, з якими зіткнувся український громадський сектор під час війни.
Тому «100 % ЖИТТЯ» та агенція MI Health, щоб отримати неможливі кошти на нові потреби, вирішили показати міжнародним організаціям у документальному фільмі ті неможливі речі, з якими зіткнувся український громадський сектор під час війни. Зокрема, проведення курсу антиретровірусної терапії серед споживачів інʼєкційних наркотиків, їх забезпечення психологічною підтримкою, контролювання прийому курсу, народження ВІЛ-негативної дитини інфікованою матір’ю — тобто усе те, із чим зіткнулися під час повномасштабної війни.
Робити звичайні буденні речі з початком війни стало важко. Провести інформаційну кампанію про важливість тестування на ВІЛ серед цільової аудиторії — нереально. Залучити донорів до збільшення підтримки, конче потрібної в нових реаліях — неможливо. Але ми, українці, звикли робити неможливе!
Цей короткий емоційний фільм допоміг обійти довготривалі процеси міжнародних донорів та швидко зібрати потрібну допомогу на підтримку громадського сектора в Україні. У результаті багато людей вже отримало та отримує допомогу в боротьбі з хворобою вчасно.
Тепер увесь світ розуміє, що великі неможливі речі в Україні робляться щодня.
Що це за фестиваль?
Започаткований ВООЗ у 2019—2020 роках, Health for All Film Festival має на меті залучити нове покоління інноваторів для захисту глобальних проблем охорони здоров’я. Фільми є потужним засобом підвищення обізнаності, поліпшення розуміння та спонукання до дій.
Щороку в середньому надходить 1 150 кейсів зі 110 країн світу.
Близько 90 робіт обирають як фіналістів і публікують на сайті BOOЗ та на Youtube-каналі.