Coca-Cola, Danone та Nestle звинуватили у грінвошингу
10 Лис 2023, 11:29

Coca-Cola, Danone та Nestle звинуватили у грінвошингу

Coca-Cola, Danone та Nestle були звинувачені у грінвошингу організацією захисту прав споживачів та екологічними групами. Вони стверджують, що компанії вводять споживачів в оману, заявляючи, що їхні пляшки для води «на 100% перероблені».

Європейська організація споживачів (BEUC) за підтримки екологічних організацій ClientEarth та ECOS подала скаргу до Європейської Комісії, стверджуючи, що заяви компаній про те, що їхні пляшки для води «на 100% перероблені» або «на 100% придатні до вторинної переробки», вводять в оману споживачів.

Групи стверджують, що пляшки «ніколи не виготовляються повністю з переробленого пластику» і що можливість їх переробки залежить від низки факторів, у тому числі від наявної інфраструктури.

«Докази очевидні — пластикові пляшки з-під води просто не переробляються знову і знову, щоб стати новими пляшками в Європі, — сказала Роза Прітчард, юристка з питань пластику в ClientEarth. — Досягти 100% переробки пляшок технічно неможливо, і те, що пляшки виготовляються з переробленого пластику, не означає, що вони не завдають шкоди людям і планеті».

У Європейському Союзі лише близько половини всіх пластикових пляшок переробляється, і ще менша частина, близько 30%, потрапляє на переробку в нові пляшки. Решта переробляється на такі продукти, як текстиль, що часто не підлягає переробці і, швидше за все, потрапляє на звалища або в сміттєспалювальні заводи, сприяючи забрудненню довкілля та зміні клімату.

Згідно з листом, ці твердження також не враховують той факт, що пластикові пляшки для води містять компоненти, такі як кришки та етикетки, які не виготовлені з переробленого пластику і мають меншу ймовірність бути ефективно переробленими. Крім того, у процесі виробництва може додаватися первинний пластик, що ще більше розбавляє вміст вторинної сировини.

У відповідь на скаргу Coca-Cola заявила, що «працює над зменшенням кількості пластикової упаковки, яку ми використовуємо, і ми інвестуємо в збір та переробку еквівалентної кількості упаковки, що використовується».

«Ми розміщуємо на нашій упаковці лише ті повідомлення, які можуть бути обґрунтовані, з будь-якими відповідними уточненнями, щоб дозволити споживачам зробити усвідомлений вибір», — йдеться в повідомленні компанії.

Компанія Danone заявила: «Деякі з наших упаковок містять повідомлення, які підвищують обізнаність про переробку відходів, зокрема про те, чи придатна наша упаковка для вторинної переробки і чи виготовлена вона з перероблених матеріалів».

Danone також заперечила звинувачення, заявивши, що вона «прихильна до циклічності упаковки» і «інвестує в кращу інфраструктуру збору та переробки відходів».

Якщо Європейська комісія погодиться зі скаргою, вона може організувати скоординовану відповідь між національними органами захисту прав споживачів, які потім можуть вжити заходів.

Це може бути вимога до компаній виправити ситуацію або накладення штрафів у межах їхніх власних кордонів. Комісія не має повноважень самостійно накладати штрафи.

Розкажіть друзям про новину