Бренди надають перевагу наноінфлюенсерам більше, ніж Кім Кардаш’ян
04 Вер 2023, 17:17

Бренди надають перевагу наноінфлюенсерам більше, ніж Кім Кардаш’ян

Всі знають Кім Кардаш’ян. У неї 334 мільйони підписників в Instagram, і вона бере 1,69 мільйони доларів за публікацію на платформі.

Однак є один нюанс. Згідно із дослідженням, лише 1% її підписників реагують на її пости, ставлячи лайки та залишаючи коментарі. Чим нижчий коефіцієнт залучення (КЗ), тим менше її підписників насправді бачать те, що вона публікує. Це означає, що лише від 15 до 20 мільйонів людей бачать її у своїх стрічках та історіях.

Водночас наноінфлюенсери моди та стилю життя, користувачі соціальних мереж з кількістю підписників від 1 000 до 10 000, у США здебільшого мають вищий коефіцієнт залученості (в середньому 12%) і з великою ймовірністю погоджуються на кілька сторіс, включених до їхнього контракту. Їх часто вважають експертами або ентузіастами в певних нішах. Це призводить до того, що вони мають гіперцільову аудиторію, яка поділяє їхню пристрасть до певної теми і хоче вчитися у них.

Нагадуємо, що MMR розпочав прийом заявок для участі в Конкурсі PR-кейсів. Ознайомитися з номінаціями, правилами подачі кейсів та заповнити анкету для участі можна тут. Найяскравіші кейси будуть представлені згодом на сторінках mmr.ua та лендингу конкурсу. Найкращі кейси оргкомітет MMR нагородить під час PR марафону 8 листопада.

Через меншу кількість підписників наноінфлюенсери, як правило, ведуть глибші розмови, будують довіру та встановлюють міцний зв’язок зі своїми читачами. Ця справжність часто призводить до вищого рівня залученості та ефективнішого впливу на рішення про покупку у їхньої аудиторії. Головне — знати, з чого почати.

Реальні схвалення від реальних людей

Нещодавній звіт Influencer Marketing Hub показав, що 39% брендів вважають наноінфлюенсерів своїми найкращими маркетинговими партнерами. У той же час, лише 19% брендів хочуть працювати з макроінфлюенсерами (від 100 000 до 1 мільйона підписників) і лише 12% надають пріоритет співпраці зі знаменитими блогерами.

Серед брендів, які співпрацюють з інфлюенсерами з меншою кількістю підписників, є такі відомі бренди, як MAC Cosmetics та Dove. В Instagram MAC охоче репостить б’юті-блогерів з менш ніж 10 000 підписників, якщо вони користуються продукцією бренду і тегають його. Ця тактика дозволяє наноінфлюенсерам бути поміченими та оціненими, водночас винагороджуючи їхню лояльність до бренду MAC.

Ще однією причиною привабливості наноінфлюенсерів для бізнесу є їхня економічна ефективність. Їхні розцінки, як правило, є більш доступними порівняно з макро- чи селебріті-інфлюенсерами. Таким чином, бізнес може співпрацювати з кількома наноінфлюенсерами за той самий бюджет, який зазвичай потрібен для партнерства з одним інфлюенсером, який має більшу кількість підписників.

Тим не менш, щоб отримати максимальну віддачу від маркетингової кампанії, краще обирати наноінфлюенсерів для співпраці з розумом. Ось п’ять кроків, як знайти найкращого наноінфлюенсера для бізнесу:

  • Визначте наноінфлюенсерів, орієнтованих на нішу, у якій представлений бізнес

Наноінфлюенсери найчастіше зосереджені на певній темі чи інтересі як ентузіасти або експерти, будь то конкретна галузь, бренд чи щось інше. Треба шукати тих, чиї інтереси лежать у тій самій сфері, що й бізнес. Наприклад, бренд спортивного одягу може звернутися до фітнес-блогера або ще вужче — до відданого бігуна.

Щоб розпочати процес, варто провести дослідження вручну або за допомогою спеціалізованих маркетингових платформ для інфлюенсерів, які оцінюють потенційну ефективність і результати кампанії.

  • Використовуйте мікро-спільноти та події

Зверніть увагу на онлайн- та офлайн-спільноти або нішеві групи за інтересами, що мають відношення до бізнесу. Це можуть бути книжкові клуби, конференції, місцеві ринки, групи активістів, тематичні освітні заходи, групи у Facebook тощо.

У деяких випадках наноінфлюенсери є частиною таких об’єднань або навіть очолюють їх. Краще відвідувати або спонсорувати заходи, пов’язані з галуззю, у якій представлений бізнес. Там можна зустріти наноінфлюенсерів, які активно працюють у сфері бізнесу.

  • Оцініть залученість і справжність

Наноінфлюенсери можуть мати меншу кількість підписників, ніж макроінфлюенсери, але перед тим, як співпрацювати з ними, їх слід оцінити так само, як і макроінфлюенсерів. Варто проаналізувати їхній контент, коментарі, вподобання та пости, щоб оцінити їхню достовірність та рівень взаємодії з аудиторією.

Справжнє залучення має вирішальне значення для ефективного просування. Варто шукати наноінфлюенсерів, які постійно отримують значущу взаємодію від своїх підписників. Це свідчить про їхню здатність ефективно впливати на аудиторію та залучати її.

  • Будьте цілеспрямованими у роботі з інфлюенсерплатформами

Агентства можуть надати чудові поради щодо співпраці з інфлюенсерами, які ґрунтуються на власному досвіді та знаннях у цій сфері. Однак варто пам’ятати, що це партнерство, і все одно потрібно буде докласти певних зусиль, щоб досягти найкращих результатів. Зазвичай це означає надання чіткого брифу з цілями кампанії, технічним завданням, описом продукту та профілем цільової аудиторії.

  • Вимірюйте КPI

Співпраця з інфлюенсерами — це не просто створення приємного та привабливого контенту. Це також про цифри та ефективність. Не забувайте про необхідність вимірювання та оцінки ключових показників ефективності.

КPI однакові для інфлюенсерів будь-якого масштабу. Однак можна надавати пріоритет деяким з них, залежно від цілей кампанії (обізнаність vs залучення).

Все ще існують люди, яких вражає велика кількість підписників у макроінфлюенсерів та відомих блогерів. Але для бізнесу наноінфлюенсери можуть бути більш вигідним активом завдяки кращому рівню залучення та більш поміркованим гонорарам. Крім того, вони ще не розпещені увагою великих брендів і високо цінують кожну співпрацю. Однак важливо знайти тих, хто відповідає баченню та цілям бізнесу, щоб досягти найкращих результатів та уникнути розчарувань.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео