Уявіть простір, де кожен почувається комфортно та впевнено — без зайвих перешкод, незручностей і обмежень. Саме такою медична лабораторія ДІЛА прагне зробити свою мережу та послуги для клієнтів.
У 2024 році компанія розпочала шлях до системної безбар’єрності, і це не лише про пандуси чи широкі двері. Це про створення середовища, яке враховує потреби всіх: людей з інвалідністю, вагітних жінок, батьків із маленькими дітьми, людей старшого віку, тих, хто має тимчасову травму чи навіть просто пересувається з багажем. Адже безбар’єрність — це не про окремі потреби, а про комфорт і доступність для всіх.
Рівний доступ до лабораторних послуг
Щоб усунути фізичні бар’єри, у відділеннях ДІЛА встановлюються пандуси, додається контрастне маркування сходинок та дверей, встановлюються таблички Брайля з графіком роботи, навігаційні підказки, проводиться ремонт вбиралень для осіб з інвалідністю тощо.

ДІЛА вивчає досвід людей з інвалідністю, щоб орієнтуватися на реальних потребах. Задля цього компанія об’єдналася з ГО «Доступно.ЮА», ГО «Безбар’єрність», Superhumans, центром реабілітації, протезування та реконструктивної хірургії для постраждалих від війни. Разом перевіряли відділення в Києві та Львові на доступність і комфорт, щоб визначити, що потрібно удосконалити, переоснащити, встановити не тільки формально, а й з практичної сторони. І як це зробити дійсно правильно, щоб створити безбар’єрний простір. В межах проєкту 100 відділень ДІЛА вже отримали висновки доступності у Києві, Дніпрі, Одесі та інших містах України. Перелік і адреси доступних відділень у 13 містах можна знайти на мапі безбар’єрності ЛУН.
Адаптація ветеранів і ветеранок
Станом на березень 2025 року 53 співробітника ДІЛА захищають країну у війську, 8 ветеранів повернулись на свої робочі місця. З жовтня 2023 р. в компанії триває проєкт «Зустріч» щодо адаптації ветеранів і ветеранок, які повертаються на свої робочі місця.
У межах проєкту ветеранам і ветеранкам надаються пільгові обстеження, безоплатні сесії з психологом, юридична допомога, навчання, оцінка нових компетенцій, підтримка наставника, додаткова відпустка. У компанії зберігається робоче місце, тож співробітники-ветерани можуть повернутися до своїх попередніх місць або HR-менеджер допоможе знайти нову посаду чи перекваліфікуватися. Для HR-менеджерів та безпосередніх керівників розроблено покрокові інструкції зі взаємодії з ветеранами та ветеранками. За трансформацію культури працевлаштування ветеранів та ветеранок в Україні в минулому році ДІЛА отримала відзнаку «Дружні до ветеранів» від Veteran Hub, яка надається компаніям, що своїм прикладом змінюють культуру працевлаштування ветеранів та ветеранок в Україні.
Змінюємо стандарти сервісу
Безбар’єрність — це не лише про встановлення пандусів, це філософія. Тому в компанії заглиблюються в тему, покращують стандарти сервісу, приділяючи особливу увагу навчанню. Бо впевнені, що безбар’єрність починається з поваги та правильного ставлення. Для співробітників проводяться тренінги за підтримки ГО «Безбар’єрність» та волонтерського проєкту «Як ти, брате?» з коректної комунікації та взаємодії у контексті цінностей безбарʼєрності, інклюзії та різноманітності. У внутрішніх каналах комунікації провели інформаційну кампанію «Марафон Безбар’єрності», де співробітникам розповідали про коректну взаємодію з людьми з інвалідністю, популяризували «Довідник безбар’єрності», створений за ініціативи Першої леді України Олени Зеленської.

Працевлаштування людей з інвалідністю
З січня 2025 року в компанії проводиться аудит вакансій, щоб визначити, на яких із них можуть працювати люди з інвалідністю і тим самим розширити можливості працевлаштування. А головне — визначити, які саме порушення здоров’я не є перешкодою для виконання роботи. Аудит посад вже проведено в 10 відділах: виробничий відділ, медичний сервіс, контакт-центр, IT-відділ, відділ маркетингу тощо. Під кожну посаду визначено обов’язкові компетенції, можливі функціональні порушення, потрібні умови праці та варіанти облаштування та адаптацію робочого середовища під потреби людини.
У лютому 2025 року ДІЛА долучилася до спільноти компаній, які підписали «Принципи бізнесу, дружнього до ветеранів і ветеранок». Ця ініціатива формує нові стандарти підтримки військових та їхніх близьких у робочому середовищі, продуктах і сервісах, закупівлях та комунікаціях. Разом працюватимемо над ключовими змінами у підтримці працевлаштування ветеранів і ветеранок, формуванні культури поваги та чутливого ставлення і створенні інклюзивних умов праці та адаптації робочих місць.