Гентський університет у Бельгії запустить новий курс «Література: Версія Тейлор», присвячений літературній цінності дискографії Тейлор Свіфт.
Його мета — критично осмислити Тейлор Свіфт як артистку і письменницю, а також використати популярність її музики як «шлях» до літературного корпусу, який, можливо, сформував її творчість.
Викладати курс буде доцентка університету і авторка блогу Swifterature — Еллі МакКаузленд. Викладачка на текстах Тейлор вивчатиме зі студентами літературу від середньовіччя до Вікторіанської епохи, а також творчість сучасних авторок і авторів.
Зараховані на курс студенти протягом семестру будуть оцінюватися за допомогою «звіту про роздуми», який може бути представлений навіть у вигляді пісні, та есе на 4 000 слів, що оцінює значення одного з текстів, заданих для вивчення в аудиторії, в літературному каноні. МакКаузленд сказала, що вона не планує давати додаткові бали, але додала, що «на більш особистому рівні вони отримають величезну подяку від неї».
«Я хочу показати студентам, що хоча ці тексти можуть здаватися недосяжними, вони можуть бути доступними, якщо подивитися на них під дещо іншим кутом. Так, Шекспір певним чином звертається до тих самих питань, що й Тейлор Свіфт сьогодні, і це здається божевіллям. Але це так», — розповідає викладачка.
І хоча це перший такого роду курс в Європі, поетичність текстів Тейлор уже давно викладають у кількох коледжах США.
У Стенфордському університеті 12-разову лауреатку «Греммі» називають «останньою великою американською поетесою-співачкою», а в Нью-Йоркському університеті, Університеті штату Арізона, музичному коледжі Берклі та Університеті Райса в Гʼюстоні окремі заняття присвячені вивченню ліричної еволюції Свіфт, її музичної творчості та звʼязку її творчості з фемінізмом, гендерними дослідженнями, американським націоналізмом.
Але Свіфт — не перша суперзірка, чия творчість привертає увагу науковців. У 2016 році Техаський університет запустив курс з англійської літератури, у якому розглядається візуальний альбом Beyonce «Lemonade» та його зв’язок із чорним фемінізмом. Пізніше Копенгагенський університет запустив курс «Beyonce, гендер і раса».