База по дизайну для недизайнерів: досить псувати свої презентації
06 Вер 2023, 14:31

База по дизайну для недизайнерів: досить псувати свої презентації

Виявляється, що для того, щоб зробити чисту і зрозумілу презентацію, не обов’язково бігти до дизайнера — можна зробити все своїми силами. Для цього треба розуміти певні базові правила, і це не так складно, як може здаватись на перший погляд. Про це — в новому матеріалі від Аліни Глазової — лекторки, фаундерки «Того самого курсу з презентацій» та авторки жартів, які ви точно десь бачили.

Головна проблема недизайнерів, які беруться робити презентації — у тому, що вони практично завжди намагаються показати, що цей дизайн є.

Головна проблема недизайнерів, які беруться робити презентації — у тому, що вони практично завжди намагаються показати, що цей дизайн є. І замість того, щоб зробити просто й читабельно, починається нашарування різних фонів, ілюстрацій, міксування шрифтів, щоб виглядало «дорого-богато». Іноді в хід ідуть і шаблони, які можуть гарно виглядати до того моменту, коли ви спробуєте замість «lorem ipsum» вставити свій контент, який не завжди лягає в задані параметри.

Нагадуємо, що MMR розпочав прийом заявок для участі в Конкурсі PR-кейсів. Ознайомитися з номінаціями, правилами подачі кейсів та заповнити анкету для участі можна тут. Найяскравіші кейси будуть представлені згодом на сторінках mmr.ua та лендингу конкурсу. Найкращі кейси оргкомітет MMR нагородить під час PR марафону 8 листопада.

Декілька простих порад, як зробити презентацію, яка не буде виглядати «крінжово».

  1. Контент — це головне, дизайн — лише інструмент. Особливо коли ти початківець в дизайні. Як би гарно, на твій погляд, не виглядав слайд, як би багато часу й фантазії ти на нього не витратив, якщо неможливо прочитати, що там написано, — це поганий слайд.
  1. Перший і другий слайди завжди мають давати чітку відповідь на питання, про що йтиме мова далі. Формулюйте думку чітко, щоб не довелось потім роз’яснювати чи вибачатись, бо вас не так зрозуміли.
  1. Якщо це презентація для розсилки — запевніться, що все буде зрозуміло без додаткових коментарів. Наша головна мета — відповісти на всі питання зацікавленої людини без пояснень. Старайтесь думати не про те, які ви класні, а про те, наскільки зрозумілою і корисною буде ця презентація для читача.
  1. Оберіть один шрифт і не «грайтесь». Для початку буде достатньо скачати Gilroy, який чудово виглядає як в латиниці, так і в кирилиці, і обрати 2 стилі — наприклад, «звичайний» для набору основного тексту і «жирний» для заголовків. Якщо в шрифті багато стилів, це не означає, що треба в одній презентації використовувати всі! Less is more в даному випадку.
Новина за темою
7 порад, як не налажати з презентацією та не тільки
  1. Заголовок + основний текст = найкращі друзі. Якщо так сталося, що треба розмістити багато тексту на одному слайді, не забувайте винести головну думку в заголовок, щоб можна було при швидкому перегляді зрозуміти, про що буде йти мова, і вирішити, чи варто читати далі.
  1. Учіться цілісному сприйняттю презентаціі. Якщо у вас поспіль ідуть слайди з великою кількістю тексту, то розбавляйте їх слайдами, де буде картинка або фраза, на якій варто зробити акцент. Для тренування надивленості погортайте сайти, які подобаються.
  1. Уважно вичитуйте текст. Бо помилки в тексті завжди погіршують враження від контенту.

Скоріше за все, вам було нескладно читати та сприймати цей матеріал. Тому що в ньому подумали про ваш комфорт: розділили поради на пункти, у кожному з них основну думку виділили в заголовок, а також проілюстрували простими прикладами. Якщо дотримуватись цих принципів при роботі над своїми презентаціями, їх рівень значно підвищиться.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео