«Артеріум» «фАРмує майбутнє»: навчальні проєкти компанії, які відкривають кар’єрні можливості для української молоді
25 Бер 2024, 18:01

«Артеріум» «фАРмує майбутнє»: навчальні проєкти компанії, які відкривають кар’єрні можливості для української молоді

Корпорація «Артеріум» належить до важливої галузі, яка дбає про одну з найбільших людських цінностей — здоровʼя та життя людини. З кожним роком хімікотехнологічні та біоінженерні спеціальності стають все менш привабливими для абітурієнтів, а з повномасштабним вторгненням кількість охочих вступати на потрібні фармації факультети, знизилась на 71%. Ми вже сьогодні відчуваємо ризик втрати висококваліфікованих фахівців, без яких наша місія дбати про здоровʼя пацієнтів — неможлива. І ця «криза» буде лише посилюватися, адже за кордоном і досі перебуває понад 150 тисяч українських студентів, і ця цифра зростатиме.

Про якість та безпечність ліків завтра дбаємо уже сьогодні 

Саме тому ми створили програму «фАРмуємо майбутнє», мета якої — популяризувати фармацевтичну науку та всебічний розвиток молоді, яка вже завтра буде впливати на якість і безпечність ліків.

Важливим вектором програми є профорієнтація школярів, розвиток і навчання студентів, отримання ними нових знань і практичних навичок, особливо під час війни, коли якість освіти, у зв’язку із щоденними сповіщеннями про повітряну тривогу, впровадженням дистанційного навчання, погіршується. Організовуємо тренінги і для викладачів та керівників ЗВО.  

Понад 2 тисячі студентів за два роки: навчаємо, ділимось досвідом, будуємо українське майбутнє разом

Програму «фАРмуємо майбутнє» в «Артеріум» впровадили ще до повномасштабного вторгнення. Почали з освітніх проєктів для студентів: провели понад 100 лекцій, майстер-класів, вебінарів, запрошували студентів на екскурсії в дослідний центр і на виробництво, спонсорували конкурс наукових робіт для студентів спеціальності «Біотехнологія та біоінженерія», залучили понад 3600 студентів, співпрацюємо більш ніж з 20 ЗВО, але зрозуміли, що можемо зробити більше.

І гостру потребу робити більше відчули у перші тижні повномасштабного вторгнення, коли вокзали українських міст були заповнені студентами. Хтось покидав країну вимушено, хтось — заради безпеки чи успішного майбутнього за кордоном. Тож наша команда почала діяти. Уже в квітні 2022 року ми провели ряд зустрічей із студентами та викладачами профільних ВНЗ, аби розповісти про стан справ у фармбізнесі, заспокоїти і окреслити перспективи.  

У 2023 році запустили шестимісячну оплачувану програму стажування Arterium Intern Camp. 43 стажери скористалися можливістю здобути перший досвід роботи, 22 перейшли в основний штат компанії або продовжили стажування. Такий показник підтверджує, що програма стажування від «Артеріум» затребувана серед студентів не лише фармспеціальностей. Адже проблема працевлаштування без досвіду в Україні поширена. «Артеріум» розмикає це коло: навчає, оплачує та працевлаштовує людей без досвіду.  

Ще один унікальний проєкт, яким ми пишаємось, — Перша Школа Хіміка-хроматографіста, на одне місце в якій претендувало 10 кандидатів. Проєкт спрямований на поглиблення знань у складній і перспективній професії хіміка-хроматографіста. Програму школи розробили фахівці з фармацевтичної розробки, в основі якої — 30% теорії та 70% практики. Заняття відбуваються в дослідному центрі, який працює за передовими технологіями та оснащений сучасним обладнанням, якого так не вистачає в українських ЗВО.

Спільно з Національним університетом харчових технологій проводимо «Біотехнологічні студії» — профорієнтаційний захід для школярів, який організовуємо у форматі тижневого інтенсиву, під час якого учні знайомляться з професією біотехнолога, дізнаються про її переваги та кар’єрні можливості. 

Також ми проводимо проєкти для дітей наших співробітників, як-от Arterium Young Talent, під час якого знайомимо з професіями батьків та проводимо майстер-класи з особистісного розвитку. Піклуємося про дітей співробітників на усіх етапах навчання: щороку оголошуємо конкурс на отримання стипендії та гранту для здобуття вищої освіти. 

Синергія студенти-бізнес-освіта — запорука успіху

У межах програми «фАРмуємо майбутнє» долучаємося й до покращення якості освіти та дбаємо про її відповідність потребам бізнесу. «Артеріум» неодноразово допомагав Національному університету харчових технологій із закупівлею сучасного обладнання для проведення досліджень і практичних занять, а також облаштовував аудиторії для комфортного навчання.  

У травні цього року «Артеріум» також планує провести масштабну тристоронню конференцію. У спільній дискусії ми об’єднаємо студентів, викладачів ВНЗ та представників фармгалузі, аби обговорити, що необхідно для успішного майбутнього надважливої галузі. У продовження співпраці вже запланована бізнес-школа для викладачів, її мета — передати досвід, якого немає у підручниках, та студентська фармацевтична конференція для побудови потужного фармком’юніті серед молодих науковців.

Після проведення комплексу навчальних проєктів від «Артеріум» сподіваємося, що відсоток вступників на профільні факультети зросте.

Аналіз минулорічних вступних кампаній дає нам невтішні прогнози: кількість поданих заявок на бюджет за спеціальністю «Біотехнологія та біоінженерія» з 2019 по 2023 рік зменшилась на 71,3 %, 2023 року лише 1947 абітурієнтів захотіли здобути цю професію. У порівнянні зі спеціальністю «Комп’ютерні науки» — це в 15 разів менше. Якщо тенденція буде зберігатися, то до 2027 року у матимемо дефіцит кваліфікованих фахівців фармацевтичного напрямку, а це — зниження виробничого потенціалу, що може вплинути на економіку країни.

Наша програма «фАРмуємо майбутнє» створена заради розвитку талановитої молоді і її заохочення залишитися в Україні, адже саме це — запорука майбутнього фармацевтичної галузі, розвитку українського бізнесу й економіки та спроможності конкурувати на світовому ринку.

Розкажіть друзям про новину