Колажі, наліпки та мінімалізм: 10 трендів в графічному та SMM-дизайні у 2025 році
04 Лис 2024, 14:26

Колажі, наліпки та мінімалізм: 10 трендів в графічному та SMM-дизайні у 2025 році

Іноді тренди затримуються на рік, а іноді — зникають через кілька місяців. Тому те, що було популярно 2024, може стати антитрендом у новому році або знову набути популярності.

Але які тренди у графічному та SMM-дизайні будуть актуальні 2025 року?

Каміла Амескан, Head of Design Kukurudza Agency та авторка курсу «SMM-дизайн у Figma», поділилась головними тенденціями у дизайні, які точно варто взяти до уваги у новому році.

Що таке тренди і як вони формуються?

Тренди у дизайні — це візуальний прийом або прийоми, які стають популярні в певний період часу. Вони часто виникають через культурні події, ситуацію у світі, потреби аудиторії або інновації. До прикладу, як через розвиток технологій виник тренд на використання штучного інтелекту. 

Але потрібно пам’ятати — не кожен тренд підходить усім. Тому тут важливо не просто сліпо бігти за модою, а аналізувати, чи справді дизайн-тренд пасуватиме бренду.

1. Неправильні градієнти 

Градієнти повертаються, але з новими особливостями. 2025 року трендовими будуть градієнти, де поєднуються некоректні кольори з погляду класичного дизайну (тобто ті, які не лежать навпроти одне одного в колі Іттена).

Тому ви можете сміливо змішувати фіолетовий із синім та оранжевим, але є одне але — важливо, щоб цей прийом був головним і ніщо з ним не сперечалось за увагу (наприклад, деталізована фотографія).

А якщо говорити про неактуальний градієнт, то це круговий або абстрактний на основі великої кількості пастельних відтінків.

2. Металічний дизайн

Металічні елементи знову в моді, але тільки якщо вони в реалістичному стилі. Це також можуть бути об’єкти, що мають деталі, немов зроблені з реального металу. 

Але абстрактні металічні форми більше не актуальні — вони втратили популярність через надмірне використання у минулих роках.

3. Безкінечна стрічка

Тренд на безкінечну стрічку 2019 року трансформується. Тепер замість суцільної стрічки популярними стають комбінації з кількох дописів, що разом створюють колаж. 

А ось повністю суцільне полотно вже давно є антитрендом.

4. Мінімалізм з акцентом на деталі

Мінімалізм є одним із трендів, але тепер фокус переноситься на матеріали та деталі продукту. Головне завдання — виділити основне і прибрати всі зайві елементи, що збирають на собі більше поглядів, ніж фото.

Але треба тримати баланс, щоб не втратити унікальність.

А мінімалізм, де ми просто зменшували всі об’єкти або додавали елементи без сенсу, — це вже антитренд. 

5. Піксельний стиль

Піксельна естетика — новий-старий тренд, який виграє завдяки функціональності. Тому можете створювати патерни, іконки, ілюстрації, плашки, ефекти. І, до слова, не тільки з квадратом, спробуйте й інші фігури. Бо це все зараз на часі. 

6. Шрифтові композиції

Експерименти з багатьма шрифтовими парами будуть на піку популярності. Але тут треба думати про те, чи справді це буде актуально для фірмового стилю бренду та чи є ресурси використовувати цю фішку на постійній основі.

P.S. Так, тут знову про антидизайн, де поєднується більш ніж 2 шрифти. 

7. Ілюстрації від руки

Хоч ідеальні стокові фото вже втратили свою актуальність, намальовані від руки є трендом 2025 року. Вони можуть бути недосконалі, з фактурами або без, але справді унікальні малюнки, де передається характер та вайб бренду. 

8. Колажі

Трендом будуть колажі зі спрощеними або навпаки складними фактурами. Проте обережно — не робіть колаж основною фішкою дизайну, бо зараз багато брендів використовують його і можна втратити унікальність.

Така класична інтерпретація колажів завжди буде в моді. Але не забувайте тоді робити один акцент у композиції, як на прикладах вище.

9. Антидизайн

Сьогодні ми вже 2 рази згадували про нього, але він точно є трендом 2025 року. 

Антидизайн — це сміливе порушення правил. Але використовуйте його тільки тоді, коли справді знаєте, як ці правила працюють.

  1. нечитабельний текст;
  2. градієнт між світлим та яскравим кольором;
  3. спотворення пропорцій іконок.
10. Наліпки

Наліпки, що імітують реальні об’єкти, ще залишаються популярними, але важливо не перейти межу. Цей тренд був дуже популярним в останні роки, тому зараз потрібно використовувати його обережно. 

Висновок

Тренди — це більше, ніж мода, бо їхнє головне завдання — давати результат. І це стосується як графічного, так і SMM-дизайну. 

Тому не усі тренди підходять кожному бренду. Тут потрібно як враховувати нішу і цінності, так розвивати своє навчене око. Бо лише так можна навчитись розуміти, коли і як правильно застосовувати тренд, щоб зробити його частиною фірмового стилю, а не навпаки.

Адже тренд має працювати не тільки як тимчасова механіка, а як інструмент, що приносить реальні результати й допомагає бренду виділятись та запам’ятовуватись серед інших. 

Розкажіть друзям про новину