Сироватка з вітаміном C — це концентрований косметичний засіб, призначений для інтенсивного догляду за шкірою обличчя. Будь-який продукт з цієї категорії справляється з виконанням трьох основних завдань:
- швидке, інтенсивне зволоження;
- зменшення глибини зморщок;
- вирівнювання тону та рельєфу покривів.
Група підтримки
Крім вітаміну С, до формули входять й інші інгредієнти для посилення дії та надання додаткових можливостей:
- Ресвератрол. Це поліфенол біологічного походження, який отримують зі шкірки винограду. Він належить до антивікових інгредієнтів і проявляє максимальну активність на ранніх етапах старіння шкіри.
- Токоферол. Розгладжує рельєф, бере участь у нормалізації водного балансу, усуває відчуття стягнутості, сприяє оновленню клітин.
- Ферулова кислота. У складі сироваток підвищує засвоюваність вітаміну C, підсилює його здатність освітлювати пігментацію, захищає покриви від фотостаріння, розгладжує поверхневі зморшки.
- Алантоїн. Знижує рівень чутливості, має протизапальну дію, прискорює загоєння невеликих пошкоджень, допомагає шкірі утримувати вологу, впевнено почуває себе в багатокомпонентних формулах.
Також до рецептур включаються термальна вода, натуральні олії, пептиди, відлущувальні добавки, протисонцеві фільтри. Різні сироватки з вітаміном C широко представлені на сайті мультирегіонального інтернет-магазину MAKEUP.
Стабільні та нестабільні форми
Застосування вітаміну C у чистому вигляді в складі косметичних продуктів ускладнене. І сироватки не є винятком. Аскорбінова кислота — нестабільна речовина, яка погано переносить світло, тепло, контакт з повітрям. Деякі виробники вводять цей компонент до складу косметичних засобів в особливій інкапсульованій формі. Його поміщають у сфери з фосфоліпідів або воску. Під час нанесення капсули лопаються. Також використовується ще одна нестабільна форма — L-аскорбінова кислота. На етикетках вона позначається як Ascorbic Acid. Сироватка з вітаміном С має виражені освітлювальні та відлущувальні властивості.
Найчастіше в рецептурах сироваток використовують похідні вітаміну С, які більш стійкі до впливу зовнішніх факторів:
- Содіум аскорбіл фосфат. Має протизапальні властивості та підходить для проблемної шкіри. Часто використовується спільно з екстрактами зеленого чаю, шавлії, грейпфрута, феруловою кислотою.
- Аскорбіл глюкозид. Стабілізований глюкозою, стійкий до зовнішніх чинників, він добре поєднується з будь-якими інгредієнтами. Недорога, добре вивчена форма, здатна проникати в глибину покривів. Знижує рівень меланіну, бере участь у стимулюванні вироблення колагену, знімає запалення. У рецептурах доповнюється зволожувальними інгредієнтами й пептидами.
- Аскорбіл фосфат магнію. Підходить для чутливих і проблемних покривів, рекомендується в комплексному лікуванні акне.
- Аскорбіл тетраізопальмітат. Жиророзчинна, стабільна, дуже ефективна форма. Забезпечує глибоке проникнення й успішно справляється з освітленням пігментації навіть у невисокій концентрації. Добре поєднується з сухими та чутливими покривами.
- 3-0-етил аскорбінова кислота. Порівняно нова форма, яка вважається дуже перспективною. Розчиняється як у воді, так і в олії, що істотно розширює спектр застосування. Добре переноситься навіть у максимальній концентрації — 20%. Має антибактеріальні властивості, захищає від фотостаріння, стимулює природні процеси. Часто використовується в комбінації з морськими водоростями, пантенолом, протеїнами, гіалуроновою кислотою.