Українські коти війни стали героями матеріалу видання Politico
24 Січ 2024, 13:26

Українські коти війни стали героями матеріалу видання Politico

Українські коти війни стали героями матеріалу видання Politico.

Видання підкреслило, що коти стали для українських військових емоційною підтримкою, залучають донати для ЗСУ, а також боряться з іншими загарбниками — мишами.

Зазвичай коти потрапляють на позиції української армії з довколишніх сіл чи міст, зруйнованих війною. Покинуті господарями, домашні тварини шукають людського захисту від постійних обстрілів, ударів безпілотників і мінних полів.

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

«Коли до тебе приходить ця маленька налякана істота, яка просить захисту, як ти можеш відмовити? Ми сильні, тому захищаємо слабших, які потрапили в такі ж жахливі обставини, як і ми, тільки тому, що росіяни прийшли на нашу землю», — пояснив Олександр Ябчанка, військовий медик ЗСУ.

Героями статті стали четверо котів, які здобули популярність у соцмережах: Сирський, Шайбик, Кароліна та Герич. Герич та Шайбик збирали гроші на купівлю автівок для військових, а Сирський — на комплекси БПЛА Mini Shark.

Кіт Сирський став відомим завдяки колишньому волонтеру та чинному військовослужбовцю Роману Синіцину. З моменту його першої публікації на платформі X кіт став зіркою соцмереж та героєм мемів. Більше того, його фото з’явилося у соцмережах проєкту «Дія», як ілюстрація для майбутнього реєстру домашніх тварин.

«Я забрав його додому, коли ми залишили ту позицію. Зараз він живе з моєю родиною у Києві, але продовжує допомагати армії. Ми використали його популярність у соціальних мережах, щоб зібрати 147 000 євро на комплекси БПЛА Mini Shark для коригування артилерії», — розповів пан Сініцин.

Військовослужбовець Олександр Ляшук став петперентом Шайбика, одного з чотирьох безпритульних кошенят, що жили в його підрозділі у 2022 році.

Відтоді кіт Шайба та Олександр стали вірусною сенсацією завдяки їхнім спільним відео з патрулювання. Кіт має власну сторінку в Instagram і завдяки своїй популярності допомагає ЗСУ.

Новина за темою
Kormotech запустив першу колаборацію з петфлюенсерами

Військовий медик Олександр Ябчанка зустрів кішку Кароліну на позиції свого підрозділу в селі Серебрянка Донецької області.

Олександр забрав кішку та одне із її кошенят до себе додому у Львів, куди через рік долучився песик Шабрис, якого Ябчанка підібрав під Куп’янськом на Харківщині.

На відміну від прифронтових безхатьків, кіт Геральд, відомий як Герич, — котячий аристократ. Як тільки росія вторглася на територію України, він приєднався до своєї людини, Кирила Люкова, військового координатора Благодійного фонду Сергія Притули, який доставляє вантажі на передову.

Як і Сирський, Герич використовує свою популярність в мережі, щоб допомогти українській армії, очоливши кампанію, яка зібрала кілька мільйонів гривень на придбання автомобілів для військових.

Розкажіть друзям про новину