09 Май 2022, 12:59

«Жалкий диктатор Путин» и «безвольная российская элита» на головній сторінці Lenta.ru

На головній сторінці одного з відомих пропагандистських видань росії Lenta.ru з’явилося низка матеріалів із критикою путіна, який напав на Україну. Хоча зараз вони вже зникли із сайту, копія головної сторінки збереглася у веб-архіві.

Це були новини із заголовками «Путин развязал одну из кровопролитных войн 21 века», «Владимир Путин превратился в жалкого диктатора и параноика», «Российская элита больна кумовством и лизоблюдством», а також стаття «Войной легче прикрыть провалы в экономике. Путин должен уйти. Он развязал бессмысленную войну и ведет Россию в пропасть».

Всі вони починалися з дисклеймера про те, що «цей матеріал не узгоджений з керівництвом, а за його публікацію Адміністрація президента роздасть виданню звєздюлєй». У постскриптумі до статей за публікацію брали відповідальність керівник відділів «Економіка» та «Середовище проживання» Єгор Поляков та редактор цих відділів Олександра Мірошникова.

Підтверджується, що це зробили їхні співробітники, замінивши текст на інших вже опублікованих новинах.
У березні 2014 року власник «Афіша-Рамблер-SUP», куди входила Lenta.ru, Олександр Мамут звільнив головного редактора видання Галину Тимченко та призначив замість неї журналіста Олексія Гореславського. Це сталося за кілька годин після того, як роскомнагляд виніс Lenta.ru попередження за інтерв’ю з одним із лідерів «Правого сектора». Частина команди на чолі з Тимченком заснувала видання Meduza з редакцією в Ризі.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео