Соцмережа Х (Twitter) приймала платежі за підписку на акаунти від терористичних організацій та інших груп, яким заборонено вести бізнес у США.
Звіт некомерційної організації Tech Transparency Project, що займається питаннями підзвітності великих технологічних компаній, показав, що соцмережа X (Twitter) приймала платежі від акаунтів, які включають лідерів Хезболли, хуситів та державних ЗМІ в Ірані та росії.
Підписка, яка коштує 8 доларів на місяць, пропонує користувачам отримати синю галочку, яку раніше могли мати тільки верифіковані особи.
Міністерство фінансів США веде список організацій, які потрапили під санкції, і хоча офіційні умови надання послуг X забороняють людям і організаціям зі списку здійснювати платежі на платформі, звіт виявив 28 акаунтів, які мали синю галочку.
У заяві Х повідомила: «Наші команди вивчили звіт і, за необхідності, вживатимуть заходів. Ми завжди прагнемо забезпечити підтримку безпечної, захищеної і відповідної вимогам платформи». Раніше в той же день X прибрала галочки з кількох акаунтів.
Незрозуміло, як організації та люди, згадані у звіті, обходили правила X, щоб оплатити свій преміум-статус. Оскільки X більше не перевіряє особи користувачів перед тим, як надати галочку, цілком можливо, що акаунти, виявлені проєктом Tech Transparency Project, належать підставним особам.
Хасан Насралла, лідер Хезболли, схоже, придбав преміум-підписку X у листопаді і часто публікує новини і меми, що висміюють США та Ізраїль. Його акаунт позначений як ID-верифікований, що означає, що власник акаунта надав X копію виданого урядом посвідчення особи.
Акаунт, який ідентифікує себе як Харакат Хезболла Ан-Нуджаба, підтримуване Іраном ополчення, також отримав синю галочку в листопаді.
А єменське ополчення, відоме як хусити, отримало галочку цього місяця, всього через кілька тижнів після того, як Сполучені Штати заявили, що визнають його терористичним угрупуванням після його нападів на вантажні судна в Червоному морі.
Варто зазначити, що у Facebook пошукові запити, пов’язані з лідером Хезболли, супроводжуються попередженням про те, що його ім’я «іноді асоціюється з діяльністю небезпечних осіб і організацій».
Шахраї почали масово видавати себе за відомих людей та бренди, коли X запровадив підписку наприкінці 2022 року, і відтоді соцмережа намагається боротися з цим.
Минулого місяця акаунт із золотою галочкою набрав 35 000 підписників, оскільки публікував похвали Гітлеру до того, як його роботу було призупинено, а в жовтні 2023 року деякі акаунти, позначені синьою галочкою, поширювали неправдиву інформацію про конфлікт у секторі Газа.