17 Кві 2024, 16:55

Wi-Fi доступний, і твої дані — теж: ролики розповіли українцям про основні кіберзагрози

Кіберзлочинність зʼявилася з першим кліком людини у браузері, а боротьба з нею в усьому світі триває роками. Хитрі методи шахраїв часто виявляються більш дієвими за рівень інформованості суспільства і його здатність протистояти зловмисникам.

Тому представництво Фонду цивільних досліджень та розвитку США в Україні (CRDF Global) за підтримки Державного департаменту США спільно з креативною агенцією KYIFORNIA запустили всеукраїнську інформаційно-освітню кампанію з підвищення рівня обізнаності населення України щодо кіберзагроз та основних правил кібергігієни.

В час, коли люди півжиття проводять онлайн, надзвичайно важливо знати про загрози, що там чатують, та розуміти як їм протистояти. Це і є метою нової кампанії, спрямованої на кілька вікових груп:

  • підлітків (11-17 років), що користуються всіма технологіями дуже впевнено, а тому потрапляють у групу підвищеного ризику;
  • дорослих (18-59 років), які нехтують правилами безпеки, бо не вважають себе цікавими для кіберзлочинців;
  • людей похилого віку (60+ років), які від початку повномасштабного вторгнення почали більше користуватися онлайн-інструментами для отримання новин і звʼязку з рідними.

Щоб допомогти українцям стати більш кіберосвіченими, KYIFORNIA створила проморолики, що наочно показують популярні інструменти шахраїв і пояснюють базові правила диджитал-безпеки. Регулярна зміна паролів, перевірка посилань та надійності мережі Wi-Fi, до якої підключаються ґаджети — важливі рекомендації, якими не можна нехтувати. 

Ознайомитися з основними принципами кібергігієни можна на цій сторінці. Також на ній доступна інтерактивна гра у форматі едьютейнмент для перевірки й розвитку знань з кібербезпеки. На прикладі п’ятьох персонажів можна пройти найрозповсюдженіші ситуації, які ставлять персональну кібербезпеку під загрозу.

Всеукраїнська інформаційно-освітня кампанія з підвищення рівня обізнаності населення України щодо кіберзагроз та основних правил кібергігієни реалізується Представництвом Фонду цивільних досліджень та розвитку США в Україні за підтримки Державного департаменту США та за сприяння Національного координаційного центру кібербезпеки при РНБО України та МОН України, а також за інформаційної підтримки «Всеукраїнської школи онлайн», ГС «Освіторія» та Київ Цифровий.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео