21 Лис 2023, 12:06

Від барикад до майбутнього як частини євроспільноти: візуальний стиль до річниці Революції Гідності

Сьогодні в Україні відзначають десяту річницю Революції Гідності.

10 років тому, 21 листопада 2013 року, на знак протесту проти рішення тодішнього президента та уряду відмінити підписання Угоди про асоціацію з Європейським Союзом на майдан Незалежності вийшли активісти. Невдовзі після протиправних дій з боку влади розпочався наймасовіший в історії незалежної України протест у багатьох містах нашої держави.

Революція Гідності й російсько-українська війна — це єдиний процес, продовження боротьби українців за цінності, за свою історичну пам’ять, культурну ідентичність, майбутнє та свободу. Попри повномасштабну війну росії проти України, 23 червня 2022 року Україна отримала статус кандидата на вступ до ЄС, а 8 листопада 2023 року Європейська Комісія рекомендувала Європейській Раді розпочати з Україною перемовини про членство в ЄС. 

Цьогоріч Музей Майдану пропонує відзначати річницю під гаслом «Заряджені гідністю та жагою свободи!». Це про українців, що борються; про зброю, якою воюють; про атмосферу, у якій живуть українці протягом останніх 10 років, про мотивацію до поступу і про силу спротиву. Про 10 років боротьби українців.

За ініціативи Офісу Віце-премʼєр-міністра з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України в межах проєкту ЄС Association4U креативною агенцією Ogilvy Україна було розроблено візуальний стиль на честь річниці Революції Гідності, аби відзначити прогрес десяти років євроінтеграції України.

В основу лого закладені 10 років боротьби українців — від барикад до майбутнього українців як частини євроспільноти. Умовно логотип складається з трьох етапів: Майдан, війна, євроінтеграція. І вже навколо них формується ціла система знаків-символів, що по-різному відображають десятиліття для всієї країни. Логотип створений таким чином, щоб українці, організації, бренди могли самі його модифікувати і підставляти свої символи останніх 10 років. Хтось додасть бруківку як початок боротьби у 2013-у році, хтось — дрон чи банку як символи свого волонтерства, а хтось — півника як символ, на якому тримається ментально. Можна як обирати з набору вже розроблених символів, так і додавати власні у стилі кампанії. І потім публікувати їх, накладаючи на світлини зі свого фотоархіву десятиліття.

З нагоди річниці Музей Майдану підготував низку подій, обговорень, ретроспектив й закликає долучитися до флешмобу #Бути_Гідним, пов’язавши євромайданівську стрічку з прапорами України та ЄС, та поділитися фотографіями, спогадами й роздумами про Євромайдан під цим тегом у соцмережах. 

«Цьогорічна 10-та річниця Революції Гідності дуже символічна. 21 листопада 2013 року почався євроінтеграційний шлях України. Як тоді, 10 років тому, українці не дозволили розвернути європейський курс на сателіта корумпованої росії, так і зараз ми продовжуємо цю боротьбу вже у стані повномасштабного вторгнення росії. Тоді це була мрія. Сьогодні ця мрія вже матеріалізовується: ми стоїмо на порозі нового історичного етапу незалежної України – початку переговорів про вступ до Європейського Союзу», — зазначає Віцепрем’єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина.

«10 років тому народ України продемонстрував Європі та всьому демократичному світові, що бачить своє майбутнє в Європейському Союзі та що за це майбутнє готовий боротися. Ми розпочали шлях реформ, які змінять українське суспільство та засвідчать повний розрив із спадком радянщини, де вияв Гідності та Свободи був злочином, за який державна машина карала. Ми зафіксували історію нашої першої перемоги у цій війні – Революції Гідності, і продовжуємо далі нашу боротьбу», — вважає Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео