02 Бер 2023, 10:14

В Україні запустили інтерактивну карту злочинів російських військових

Усі регіони України — навіть ті, де не точилися безпосередні бойові дії. Зручна фільтрація за локацією, датами та типами матеріалів. Лише перевірені джерела. Це проєкт “Russian Crimes” — інтерактивна карта, яку запустили, щоб створити найповніший архів медійних та військових свідчень про безліч російських воєнних злочинів, скоєних в Україні. 

Головна мета проєкту — щоб всі достовірні джерела, де йдеться про злочини, були зібраними в одному місці та лишались доступними протягом багатьох років. Це дозволить журналістам, документалістам, міжнародним організаціям, історикам, письменникам та усім, хто хоче відтворити об’єктивну картину повномасштабного російського вторгнення в Україну, спиратися винятково на достовірні дані, а також швидко знаходити потрібну інформацію.

“Цей проєкт стартував у перший тиждень вторгнення як відповідь на нього — нам хотілося конвертувати неконструктивну лють у конструктивну дію. Тож ми почали фіксували кількість загиблих російських військових, аби потім це слугувало доказом масштабу вторгнення — адже російська влада вперто заперечувала навіть своєму населенню масштаб злочину та втрати. Але швидко стало ясно, що росіянам направду байдуже на те, що їхні чоловіки помирають в Україні — а нам важливіше фіксувати не їх смерть, а їх злочини. З’являлося безліч якісних журналістських матеріалів, які насправді є історичною цінністю, нам не хотілося, аби вони жили усього день. Бо ми хочемо не лише перемоги — потрібно, аби за кожен навіть найменший злочин Росію притягли до повної відповідальності”, — пояснює ідею Віктор Шкурба, СЕО  української креативної агенції [isdgroup], яка вигадала та реалізувала проєкт. 

Усі матеріали відбираються за важливим принципом: без суб’єктивної думки автора. Це новинні матеріали, інтерв’ю, розслідування, репортажі з місця подій. До уваги взяті як матеріали ключових міжнародних медіа, таких як The New York Times, The Washington Post, The Guardian, Time — однак тільки ті статті, що доступні без передплаченої підписки; українські ЗМІ, що створюють контент англійською мовою, а також YouTube-канали й спеціалізовані платформи з верифікованими джерелами інформації.Автори проєкту підкреслюють: ним можна і потрібно користуватися як базою даних, також, якщо ви працюєте в медіа,  у майбутньому можна буде запропонувати власний матеріал для розміщення на карті — він пройде перевірку пруфрідерів і з’явиться там як ще один доказ тисяч військових злочинів, що їх чинить росія на території України.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео