25 Сер 2023, 14:46

В Україні з’явиться кримськотатарське видавництво

В Україні планують створити видавництво Kitap Qalesi («Книжкова фортеця»), яке друкуватиме кримськотатарську літературу і розвиватиме кримськотатарське книговидання.

Авторка ідеї видавництва Софія Острозька розповіла, що задум виник у травні 2023 року. 

Одним із завдань видавництва буде популяризування кримськотатарської мови, яка нині внесена до переліку загрожених мов. Kitap Qalesi має на меті й зберігати та розповсюджувати цінні надбання кримськотатарського народу та знайомити людей зі справжньою культурою та історією Криму.

Нагадуємо, що MMR розпочав прийом заявок для участі в Конкурсі PR-кейсів.

Ознайомитися з номінаціями, правилами подачі кейсів та заповнити анкету для участі можна тут. Найяскравіші кейси будуть представлені згодом на сторінках mmr.ua та лендингу конкурсу. Найкращі кейси оргкомітет MMR нагородить під час PR марафону 8 листопада.

Подати заявку

Софія каже, що основний виклик для видавництва — проживання великої частини цільової авдиторії під російською окупацією, а також постійне збільшення цін, неможливість передбачити вартість видання книжок і падіння купівельної спроможності громадян.

Першим виданням Kitap Qalesi буде двомовна збірка кримськотатарського фольклору кримськотатарською мовою (латиницею) та переклади творів українською. Пріоритетами видавництва будуть кримськотатарська класика та розвиток сучасних авторів/ок представників/ць корінних народів України.

Kitap Qalesi буде першим кримськотатарським видавництвом на материковій частині України. Видавництва, що працюють з кримськотатарською мовою, є в Криму, але через російську окупацію вони не можуть використовувати латиницю.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео