Уряд США закликає Apple та Google видалити TikTok зі своїх магазинів додатків
05 Лип 2022, 13:16

Уряд США закликає Apple та Google видалити TikTok зі своїх магазинів додатків

Член Федеральної комісії зв’язку закликав Apple і Google видалити TikTok зі своїх магазинів додатків, посилаючись на міркування національної безпеки, пов’язані з китайською материнською компанією TikTok, ByteDance.

У листі до компаній Брендан Карр, представник Республіканської партії, заявив, що, на його думку, «зразок поведінки TikTok та спотворення інформації про необмежений доступ осіб у Пекіні до конфіденційних даних користувачів у США» порушують стандарти Apple та Google та що TikTok потрібно прибрати з магазинів програм.

Запит пана Карра навряд чи отримає підтримку, оскільки F.C.C. не регулює магазини додатків, і порядок денний комісії значною мірою визначається її головою-демократом. Але це свідчить про постійний тиск на китайські технологічні компанії з боку офіційних осіб у Вашингтоні.

Політики давно стурбовані тим, що китайська материнська компанія TikTok, ByteDance може розкрити свої дані китайському уряду. Колишній президент Дональд Дж. Трамп намагався змусити ByteDance продати додаток, інакше йому загрожує вигнання з магазинів додатків у 2020 році. Якогось моменту адміністрація Трампа оголосила про угоду, за якою Oracle, американська компанія, що займається хмарними обчисленнями, взяла б на себе частину компанії. Продаж так і не відбувся.

Адміністрація Байдена розглядала інші заходи, щоб не допустити потрапляння американських даних до Китаю, але публічно не підштовхувала TikTok до розриву зв’язків із його китайським власником.

TikTok стверджує, що робить кроки, щоб співробітники в Китаї не могли отримати доступ до даних. Незадовго до того, як нещодавній репортаж новин показав, що він щосили намагається це зробити, він сказав, що перенаправляє всі дані від своїх користувачів до США через сервери, контрольовані Oracle.

Брук Оберветтер, прес-секретар TikTok, заявила, що компанія взаємодіє із законодавцями, які ставлять питання щодо її методів роботи з даними. Хосе Кастанеда, представник Google, відмовився від коментарів. Apple та F.C.C. не відповів на прохання про коментар.

У своєму листі пан Карр сказав, що не вірить, що зусилля TikTok принесуть користь.

«TikTok давно заявляв, що його дані користувача в США зберігаються на серверах в США, проте ці уявлення не забезпечують захисту від доступу до даних з Пекіна», — написав він. «Справді, заява TikTok про те, що «100% користувальницького трафіку в США направляється в Oracle», нічого не говорить про те, звідки можна отримати доступ до цих даних».

Розкажіть друзям про новину