23 Вер 2022, 15:56

«Укрпошта» випустила марку до 300-річчя Григорія Сковороди

«Укрпошта» провела особливу церемонію спецпогашення поштового блоку, випущеного до 300-річчя від дня народження Григорія Сковороди.

Вона відбулася одразу у трьох місцях: у Нью-Йорку, Києві та у зруйнованій росіянами садибі філософа, що на Харківщині. У Нью-Йорку до церемонії долучилася Перша леді України, яка оголосила про старт глобальної ініціативи про відродження зруйнованих пам’яток. У Києві було організовано автограф-сесію з одним із художників випуску — Сергієм Харуком. А у Сковородинівці погашення відбулося за участі міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка.

Одна марка зображує малюнок Сковороди – фонтан «Нерівна всім рівність», який був зображений на банкнотах УНР у 1918-1920 роках, а також існує зараз на сучасних українських банкнотах, введених у 2006 році. Друга марка зображує портрет Сковороди. Блок коштує 75 гривень. Тираж – 500 тисяч примірників.

Зараз у музеї Сковороди розбомблені стіни й понівечений сад, тому випуск благодійний, і з кожного проданого блоку 15 гривень будуть спрямовані на відновлення будівлі. Планується, що біля 7 мільйонів гривень підуть на поновлення музею Г. Сковороди.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео