Українські ЗМІ значно втратили довіру: динаміка довіри українців соціальним інституціям
19 Гру 2023, 11:49

Українські ЗМІ значно втратили довіру: динаміка довіри українців соціальним інституціям

Один з найбільш важливих, маркерних показників стану суспільства та громадської думки — рівень довіри окремим інституціям.

Тривалий період Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) кожного грудня ставить власне запитання «Зараз я буду називати деякі соціальні інституції та публічних персон. Скажіть мені, будь ласка, наскільки Ви довіряєте тим, кого я називатиму». Респонденту зачитуються такі варіанти: «повністю довіряю», «скоріше довіряю», «важко сказати», «скоріше не довіряю», «зовсім не довіряю» (наголошуємо, що варіант «важко сказати» також зачитувався як проміжний між довіряю і не довіряю, тому що це впливає на результати). Наразі запропоновано ознайомитися, якою була довіра до окремих інституцій у грудні 2021 року (напередодні вторгнення), у грудні 2022 року (після вторгнення, але після успіхів кінця 2021 року) та у грудні 2023 року (зараз).

Порівняно з груднем 2022 року зростає критика органів влади. Зокрема, частка тих, хто довіряє Верховній Раді, знизилася з 35% до 15%, а частка тих, хто не довіряє — зросла з 34% до 61%. Довіра Уряду знизилася з 52% до 26%, недовіра — зросла з 19% до 44%. Хоча у випадку Президента також є низхідна динаміка, проте він зберігає переважну довіру серед української громадськості. Так, наразі 62% довіряють Президенту, а не довіряють — 18%. У грудні 2022 року 84% довіряли Президенту, не довіряли — 5%.

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

Абсолютну довіру в суспільстві зберігають Збройні сили — як і в грудні 2022 року, так і зараз 96% довіряють ЗСУ. Крім цього, 88% українців довіряють В. Залужному (не довіряють — лише 4%).

В Україні зберігається висока довіра волонтерам — 84% їм довіряють і лише 3% не довіряють (у грудні 2022 року показники була майже ідентичними).

Значно втратили довіру українські ЗМІ, чиї показники довіри повернулися до рівня грудня 2021 року. Так, за останній рік з 57% до 29% стало менше тих, хто довіряє українським ЗМІ (натомість з 14% до 40% стало більше тих, хто не довіряє їм).

Повне дослідження можна переглянути тут.

Розкажіть друзям про новину