17 Май 2022, 11:50

У Фінляндії випустили пиво на честь вступу до НАТО

Крафтова пивоварня Olaf Brewing із Савонлінна випустила пиво, назва та оформлення якого перегукується з атрибутикою Північноатлантичного альянсу. Так, новий напій отримав назву Otan olutta. З одного боку, це перекладається з фінського як «Візьму пива», з іншого – otan можна розглядати як анаграму NATO, а по-третє – французькою мовою абревіатура NATO звучить як OTAN.

«НАТО-пиво» надійшло у продаж 16 травня.

«Раніше ми якось не прагнули висловлюватись на політичні теми. Проте зараз більшість жителів Фінляндії підтримують приєднання країни до НАТО. Тому ми зважилися на такий крок», – каже виконавчий директор пивоварні Петтері В’янттін.

За його словами, ідея назрівала давно, проте остаточно сформувалася після того, як найвище керівництво Фінляндії в неділю ухвалило рішення про подання заяви на вступ до альянсу.

Не лише громадська думка, а й місце розташування броварні вплинуло на ухвалення рішення. Савонлінна зазнала бомбардувань під час Другої Світової війни.

«Ми сподіваємось, що після вступу до НАТО такого ніколи більше не відбудеться ні в нашому місті, ні взагалі у Фінляндії».

За словами виконавчого директора, новий продукт одразу викликав ажіотаж. «НАТО-пиво» закуповують як продовольчі магазини, так і бари та ресторани.

Пивоварня має намір відправити партію нової продукції також до пивного клубу парламенту. Також у планах пивоварні забезпечити пивом Штаб оборонних сил та можливо – канцелярію президента.

«Їм довелося нелегко цієї весни. Нехай наше пиво допоможе їм трохи розслабитися», – посміхається директор пивоварні Вянттінен.

Расскажите друзьям про новость

Новое видео