22 Лют 2023, 15:59

У центрі Берліну з’явився “русскій мір” зі своїми законами

Інсталяцію з такою назвою розробила креативна агенція [isdgroup] для проєкту Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.

Воєнні злочини, катування, вбивства, безкарність. Зневага до прав людини й до міжнародного права. Такий “русскій мір” приносить із собою росія на кожну окуповану територію. Щоб пояснити небезпеку ідеологічної доктрини «русского міра» для європейського суспільства, поблизу посольства рф у Берліні у середу, 22 лютого, встановили інсталяцію з однойменною назвою.  

По периметру “Russkiy Mir” огороджує газова труба яскраво-жовтого кольору, на вході відвідувачів попереджає табличка: всі, хто знаходиться на цій окупованій території, повинні підкорятися правилам і законам російського світу. Самі ж правила теж зафіксовані, серед них, приміром — заборона ЛГБТК+ символіки, зібрань та мітингів з критикою влади тощо. Натомість побиття членів своєї сім’ї — не підстава для кримінального покарання, дозволено катувати тих, хто проти приєднання цієї території до “Russkiy Mir”. Кожне з правил підкріплене законодавчим актом рф або ж прецедентом, зафіксованим міжнародними організаціями стосовно дій росії на окупованих територіях.

Ми хотіли наочно показати німецькому суспільству, які загрози несе російський світ територіям, які він окуповує. Не обов’язково ця загроза приїздить на танках — на заході в хід вже багато років ідуть пропаганда, економічні та політичні важелі, газовий шантаж.
креативній агенції [isdgroup]

Окрім неї, також надрукували газету “Russkiy Mir Zeitung” — тут зібрали оригінальні матеріали з російських ЗМІ, перекладені німецькою. Ці матеріали засвідчують рівень пропаганди, який росія використовує усередині країни, а також, власне, підтримку російським суспільством доктрини “русского міра”. Газету використали для запрошення на відкриття інсталяції німецьких медіа та парламентарів Бундестагу.

Газета — це квінтесенція убогості, абсурдності та жорстокості “русского міра”. У Німеччині друкована преса має надзвичайний вплив на аудиторію, газети поважають та читають — от тому ми обрали цю форму для анонсу події. Лише на шпальті із зовнішньою політикою — погрози Росії атакувати Лондон та фейки про німецьких міністрів, у розділі “культура” — пограбування Херсонського музею. Бо “Русскій Мір” — це не Достоєвський і Чайковський, як звикли думати німці, це Міхалков, який вимагає скасувати українську мову, і артисти, що їздять в ДНР співати пісні “На Берлін.
Віктор Шкурба
СЕО та креативний директор [isdgroup]
Вся російська міжнародна інформаційна політика – політика окупації. Кремлівська пропаганда залишається інформаційною зброєю, виправдовуючи свої злочини, підриваючи довіру до України та дестабілізуючи суспільства демократичних країн. Тому разом з Україною світ має боротися і відстоювати свої свободи та звільнитися від брехні.
Марія Сагайдак
керівниця відділу статегічних комунікацій у Центрі стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки

Інсталяція доступна для вільного відвідування до 25 лютого включно за адресою Unter den Linden 63–65, 10117 Berlin.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео