Інсталяцію з такою назвою розробила креативна агенція [isdgroup] для проєкту Центру стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки.
Воєнні злочини, катування, вбивства, безкарність. Зневага до прав людини й до міжнародного права. Такий “русскій мір” приносить із собою росія на кожну окуповану територію. Щоб пояснити небезпеку ідеологічної доктрини «русского міра» для європейського суспільства, поблизу посольства рф у Берліні у середу, 22 лютого, встановили інсталяцію з однойменною назвою.
По периметру “Russkiy Mir” огороджує газова труба яскраво-жовтого кольору, на вході відвідувачів попереджає табличка: всі, хто знаходиться на цій окупованій території, повинні підкорятися правилам і законам російського світу. Самі ж правила теж зафіксовані, серед них, приміром — заборона ЛГБТК+ символіки, зібрань та мітингів з критикою влади тощо. Натомість побиття членів своєї сім’ї — не підстава для кримінального покарання, дозволено катувати тих, хто проти приєднання цієї території до “Russkiy Mir”. Кожне з правил підкріплене законодавчим актом рф або ж прецедентом, зафіксованим міжнародними організаціями стосовно дій росії на окупованих територіях.
Окрім неї, також надрукували газету “Russkiy Mir Zeitung” — тут зібрали оригінальні матеріали з російських ЗМІ, перекладені німецькою. Ці матеріали засвідчують рівень пропаганди, який росія використовує усередині країни, а також, власне, підтримку російським суспільством доктрини “русского міра”. Газету використали для запрошення на відкриття інсталяції німецьких медіа та парламентарів Бундестагу.
Інсталяція доступна для вільного відвідування до 25 лютого включно за адресою Unter den Linden 63–65, 10117 Berlin.