Twitter під Маском: друг свободи слова чи агент хаосу?
27 Кві 2022, 14:45

Twitter під Маском: друг свободи слова чи агент хаосу?

Мільярдер Ілон Маск купив Twitter. Як відвертий прихильник свободи слова, Маск часто критикував модерацію Twitter і те, що, за його думкою, Twitter обмежує свободу слова за рахунок глобального суспільства.

Його купівля Twitter і перетворення в приватну компанію викликає питання про майбутнє платформи, зокрема щодо того, як вона справлятиметься з модерацією, розповсюдженням дезінформації та обмеженням шкоди, яку вона може завдати.

Зараз світ уважно стежить за тим, що відбувається з продажем і змінами, які очікують користувачів Twitter і рекламодавців. Дженні Кірбі, директор із медіа-операцій у BYTE / DEPT, розбирається, навіщо Маску Twitter.

Переідсторія

Маск став другим за величиною акціонером Twitter після The Vanguard Group (великої приватної незалежної інвестиційної компанії — Прим.ред.) цього місяця після покупки 9,1% акцій компанії, але це був лише початок його спроби купити весь Twitter. Він співпрацював із Morgan Stanley (великим американським банківським холдингом — Прим.ред.), який володіє третьою за величиною часткою в Twitter з близько 67 млн акцій, щоб залучити 10 млрд доларів для компанії.

Рада Twitter спочатку була проти того, щоб Ілон Маск придбав компанію, відхиливши його першу пропозицію, але після насичених переговорів і діяльності акціонерів вона нарешті досягла умов для дозволу продажу.

У понеділок, 25 квітня, рада прийняла його пропозицію в розмірі $54,2 за акцію, оцінивши компанію в $44 млрд.

Мотивація

Питання в тому, чому Ілон Маск, найбагатша людина в світі, хоче купити Twitter? Вона набагато менша, ніж багато інших соцмреж, і її часто заперечують з комерційної точки зору, але вона вдіграє значну роль у порядку денному новин і політичному дискурсі останніх років — подивіться, як Дональд Трамп використовував і зловживав ним — і має владу та вплив у світовому суспільстві.

Коли на нещодавній конференції TED у Ванкувері Маска запитали, чому він хотів купити Twitter, Ілон відповів: «Мій сильний інтуїтивний розум полягає в тому, що наявність публічної платформи, якій максимально довіряє широкий загал, надзвичайно важлива для майбутнього цивілізації». У листі до ради директорів Twitter він сказав, що Twitter є «платформою для свободи слова в усьому світі», але не може досягти цього «суспільного імперативу» в його нинішній формі і «потребує траснформацій як приватна компанія».

Свобода слова, здається, є рушійною мотивацією.

Отже, свобода слова, здається, є рушійною мотивацією. Маск є прихильником свого погляду на свободу слова, він часто твітив про підхід Twitter до модерації, позначаючи платформу надмірно цензурованою, особливо щодо консервативних голосів.

Люди, яким забанили Twitter (Дональд Трамп, Алекс Джонс), не мали подібного впливу чи аудиторії на інших платформах. Twitter — це місце впливу. Ми повинні припустити, що Twitter коштує для Маска більше, ніж вартість його акцій, і що платформа є цінною для нього з точки зору захисту свободи слова та надання йому влади в розмовах, які мають значення в культурі.

Twitter вже давно бореться з проблемою балансування між свободою людей говорити те, що вони хочуть, і шкоди, яку платформа потенційно може завдати. Справді, нормативне середовище для соціальних медіа стає жорсткішим: у Великобританії майбутній законопроєкт про безпеку в інтернеті вимагає від платформ відстежувати вміст, щоб уникнути сутичок та іншої неприємної поведінки.

Навіть якщо Twitter є приватною власністю, він не буде застрахований від законодавства.

Ілон Маск, швидше за все, помилиться, дозволивши людям говорити, що їм подобається, і виступати проти обмежень щодо вмісту, але навіть якщо Twitter є приватною власністю, він не буде застрахований від законодавства.


Примітка редакції MMR: Станом на переклад статті, опублікованої на Adweek, Ілон Маск написав твіт, в якому зазначив, що під «свободою слова» він має на увазі те, що відповідає закону. «Я проти цензури, яка виходить далеко за межі закону. Якщо люди хочуть менше свободи слова, вони будуть просити уряд прийняти відповідні закони.Тому вихід за межі закону суперечить волі народу».


Які зміни ми, ймовірно, побачимо?

Ми повинні припустити, що з часом правила модерації, які будуть впроваджені повністю на розсуд Маска й тих людей, яких він поставить на посаду, зміняться. Якщо він вирішить припинити цензуру певного контенту, який Twitter наразі видаляє, запроваджує санкції чи обмежує, ми можемо побачити, що мова ненависті та дезінформація — QAnon (рух, який об’єднує прихильників поширеної в США конспірологічної теорії — Прим.ред.), фальшиві заяви про вибори, вагання щодо вакцин — які Twitter намагався видалити з платформи, знову з’являться. Це означало б компроміси для безпеки бренду та набагато більш нестабільний ринок для реклами в Twitter.

Ми можемо побачити, що мова ненависті та дезінформація… які Twitter намагався видалити з платформи, знову з’являться.

Ілон Маск часто був агентом хаосу в соціальних мережах; його коментарі в Twitter були провокаційними, і, звісно, ​​його суперечливий твіт про Dogecoin і пов’язаний з цим вплив на його ціну викликав деяке занепокоєння у криптоспільноти.

Маск часто блокує користувачів соцмереж, які не згодні з ним або критикують його, і використовував Twitter для залякування журналістів, які писали про нього чи його інтереси менш ніж улесливі статті. Із 86,2 млн підписників він уже мав потужний голос у Twitter.

Якщо його власна поведінка є зразком того, що він вважає прийнятним на платформі, це може зробити Twitter менш привабливим середовищем для рекламодавців.

Якщо його власна поведінка є зразком того, що він вважає прийнятним на платформі, це може зробити Twitter менш привабливим середовищем для рекламодавців, і якщо Маск не піклується про доходи від реклами, це навряд чи його буде турбувати.

Що відбувається зараз?

Ми навряд чи побачимо негайні зміни, оскільки буде завершено регуляторний процес, але очікуємо, що будуть ознаки впливу, який зміна власника матиме на Twitter. Поки зрозуміло одне — ситуація підкреслює силу, яку має Twitter як платформа, і викликає питання про те, як цю силу можна використовувати в майбутньому.

Кавер: MMR

Розкажіть друзям про новину