Оскільки зміна клімату досягла критичної межі, впливаючи на різні куточки земної кулі, екологічна свідомість бізнесу — це вже не вибір, а необхідність. Як наслідок, перемагають бренди, які надають пріоритет екологічно чистим продуктам, наголошуючи на збереженні ресурсів, зменшенні відходів та пропагуванні сталого розвитку.
Пропонуємо звернути увагу на топ-5 трендів екодизайну 2025 року:
- Екологічне пакування. Екопакування стане ключовим трендом у 2025 році, зосереджуючись на екологічно чистих матеріалах, щоб зменшити вуглецевий слід і кількість відходів, що потрапляють на звалища. Перехід від одноразового до багаторазового пакування, виготовленого з довговічних матеріалів, має важливе значення для мінімізації впливу на навколишнє середовище, підтримки ефективності використання наших ресурсів і зменшення залежності від одноразового пластику.
Нещодавньою інновацією британського виробника упаковок Notpla є їстівна упаковка, виготовлена з рослинних cкладників, таких як картопляний крохмаль, морські водорості та рис, які з’являться, пропонуючи альтернативи, які можна споживати разом з їжею, що в них зберігається.
- Віртуальне прототипування. Метод віртуального прототипування у дизайні продуктів є важливим трендом екодизайну, оскільки він значно зменшує відходи матеріалів та споживання енергії. На відміну від традиційних підходів, немає необхідності створювати безліч фізичних моделей. Найвагомішою перевагою є те, що дизайнери можуть вільно експериментувати з різними концепціями, створюючи віртуальні прототипи без фізичного тестування. Це дозволяє виявити та виправити недоліки на ранній стадії процесу.

Дослідницький проєкт Essential Homes — це прототип інноваційного аварійного притулку, призначеного для швидкого розгортання в умовах стихійних лих або в ситуаціях, пов’язаних з біженцями. Розроблена у співпраці Norman Foster Foundation та Holcim, будівля має міцну конструкцію з низьковуглецевого бетону. Конструкція включає аркоподібну раму з рулонною зовнішньою оболонкою, яку можна швидко зібрати на місці. Після розпилення води укриття стає міцним і жорстким протягом 24 годин і може забезпечити негайний захист.
- Циркулярна економіка. Перехід від лінійної до циркулярної економіки буде в центрі уваги у 2025 році. Метою є скорочення та переробка матеріалів і мінімізація потреби в нових ресурсах. Ця система зменшує кількість відходів за допомогою замкнених процесів, які переробляють викинуті предмети на нові, корисні продукти. Крім того, акцент буде зроблено на модульних і гнучких конструкціях, а також на місцевих виробах ручної роботи.

Наприклад, Cercle — це інноваційне кермо, розроблене з урахуванням передових технологій та принципів сталого розвитку. Воно оснащене сенсорним управлінням і пропонує футуристичний досвід водіння з тактильним зворотним зв’язком на кінчиках ваших пальців, а витончений дизайн включає в себе логотип з підсвічуванням, клаксони з обох боків та клавіші зі стрілками для запуску індикаторів. Особливістю Cercle є його придатність до вторинної переробки та ремонтопридатність. Кермо легко розбирається, що дозволяє проводити швидкий ремонт і заміну компонентів без шкоди для зручності користувача.
- Інтеграція смарт-технологій. Смарттех дозволяє ефективно управляти енергоспоживанням і сприяє сталому використанню ресурсів Землі. Це передбачає використання девайсів із низьким енергоспоживанням для зменшення вуглецевого сліду, що робить її розумним вибором для споживачів. У виробництві інтеграція передових технологій, таких як аналіз даних, штучний інтелект і робототехніка, допомагає мінімізувати споживання ресурсів і викиди. Крім того, зосередженість на сталому дизайні продукції гарантує, що продукти створюються з мінімальним впливом на навколишнє середовище.

- Використання біоматеріалів. Біологічно чисті матеріали частково або повністю виготовляються з природних ресурсів і допомагають зменшити залежність від викопного палива та сприяють глибшому зв’язку з навколишнім середовищем. Отримані з рослин, тварин і водоростей, біоматеріали скорочують викиди вуглецю і є альтернативою пластику. Крім того, продукти, виготовлені з цих матеріалів, виділяють менше летких органічних сполук, що сприяє покращенню якості повітря у приміщенні.

Лампи виробника MushLume демонструють унікальні ековластивості та пропонують необроблений, текстурований і естетичний вигляд, залишаючись при цьому легкими. Кожна лампа відрізняється текстурою та візерунками, які додають їй характеру, створюючи тепле, розсіяне світло.
Отже, у 2025 році тренди сталого дизайну відіграватимуть ключову роль у формуванні більш екологічного майбутнього. Надаючи пріоритет екологічному пакуванню, впроваджуючи віртуальне прототипування та сприяючи розвитку циркулярної економіки, бізнес може значно зменшити негативний вплив на довкілля.