30 Гру 2022, 12:05

Створення Фонду підтримки співробітників «Імперіал Тобакко» в Україні

З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну міжнародна компанія Imperial Brands, частиною якої є «Імперіал Тобакко» в Україні, заснувала Ukraine Hardship Fund — фонд підтримки співробітників в Україні. Imperial Brands — глобальна компанія, яка представлена в 120 країнах і об’єднує 26 000 працівників по всьому світу.

Вже 1 березня 2022 року компанія оголосила про створення фонду і збір коштів на допомогу колегам-українцям, у чиє життя увірвалася війна. На сьогодні співробітники Imperial Brands з різних країн зібрали 85 тис фунтів стерлінгів. Разом із внеском компанії, яка подвоїла результат працівників, сума допомоги становить 170 тисяч фунтів стерлінгів.

Особливим є те, що фонд був створений у дуже стислі терміни – за лічені дні компанія організувала все для його роботи. З огляду на те, що Imperial Brands є великою глобальною компанією, де всі процеси вибудовуються дуже ретельно, це дійсно екстраординарний кейс. Чому виникла необхідність у створенні фонду? Керівництво компанії почало отримувати дуже багато запитів від працівників, на кшталт, чим ми можемо допомогти, кому нам треба допомогти. Кількість таких запитів була настільки великою, що компанія розуміла, щось треба робити централізовано. Цей фонд – це реакція на величезне бажання наших закордонних колег допомогти українцям
Анна Добринець
Директор з підтримки людей і корпоративної культури «Імперіал Тобакко» в Україні

Головним пріоритетом у розподілі коштів фонду є надання допомоги тим українським працівникам, чиє житло було пошкоджене або знищене внаслідок бойових дій, а також тим, у кого через війну виникли проблеми зі здоров’ям, що не покриваються програмою медичного страхування та страхування життя.

Для того, аби зробити розподіл коштів максимально прозорим і зрозумілим, забезпечити справедливий і неупереджений підхід, компанія в Україні розробила локальну процедуру з розподілу коштів фонду. Ця процедура – це фактично набір правил та підходів, які застосовуються при наданні фінансової допомоги. Також було створено локальний комітет фонду, до складу якого увійшли керівництво компанії в Україні, представники профспілок та представники керівництва центрально-європейського кластера (регіону, до якого входить Україна). Цей комітет розглядає заявки працівників на виділення фінансової допомоги та розподіляє кошти.

Анна Добринець: «Оскільки зібрані до фонду гроші – це кошти людей, а не компанії, ми розуміли, що процедура розподілу та передачі коштів має бути максимально справедливою та прозорою. Звичайно можна було роздати всім в однаковій кількості, але це не варіант, тому що у кожного різні ситуації. Вже в червні у нас все було готово для збору і розгляду заявок від працівників. Комітет, що працює зі зверненнями, збирається щомісяця, щоб розглянути всі зібрані запити. На початку роботи фонд фокусувався на допомозі працівникам, чиє житло було пошкоджене внаслідок бойових дій та тих, у кого погіршилося здоров’я внаслідок війни. Пізніше, коли один із наших мобілізованих працівників загинув на фронті, ми додали в процедуру пункт про допомогу сім’ям у випадку таких ситуацій (10 тис доларів). Ще згодом комітет вирішив виплачувати допомогу з ресурсів фонду працівникам, у чиїх сім’ях народжуються діти.

На певні ситуації у процедурі фонду встановлена фіксована сума, на певні – нефіксована, а така, що  базується на заявці самого співробітника. Необхідно вислати фото, опис ситуації, що саме пошкоджено, і свою оцінку щодо необхідних фінансів для відновлення. Ми ніколи не оскаржуємо суму, оскільки ми бачимо, що люди чесні в своїх запитах. Виглядає так, що кожен справедливо оцінює свої збитки. У нас немає правил, що необхідно доводити запитувану суму, все на довірі, і такий підхід себе виправдовує». 

Станом на грудень 2022 року допомогу від фонду отримали майже 30 співробітників. Переважна більшість запитів пов’язані з пошкодженням житла та народженням дітей. На даний час є певна кількість працівників, які ще не повернулися до своїх домівок, і не можуть повною мірою оцінити ступінь руйнації свого житла, зокрема колеги із Харкова та Херсона, тож вони подадуть свої заявки пізніше, коли їхнє повернення стане можливим. Компанія ще не використала весь фонд, бо ми розуміємо, що війна ще не закінчилася і по мірі того, як люди будуть повертатися до своїх домівок, вони будуть звертатися за допомогою.  

«Імперіал Тобакко» у 2022 році сплатила до державного та місцевого бюджетів України 14 мільярдів гривень у вигляді податків

Фонд підтримки співробітників – це лише один із інструментів допомоги працівникам в Україні. Широкий спектр підтримуючих заходів здійснюється за рахунок компанії. Упродовж усього періоду з моменту повномасштабного вторгнення, «Імперіал Тобакко» в Україні виплачує працівникам повну зарплату, а також додаткову матеріальну допомогу. Компанія запропонувала релокацію всім працівникам, які жили і працювали в районах активних бойових дій та окупованих територій. За час війни компанія не звільнила жодного працівника, навпаки, створила додаткових 70 робочих місць. Всі мобілізовані працівники також продовжують отримувати зарплату та спеціальну матеріальну допомогу на купівлю всього необхідного для служби. Наразі в компанії 41 працівник призваний до лав ЗСУ. «Імперіал Тобакко» у 2022 році сплатила до державного та місцевого бюджетів України 14 мільярдів гривень у вигляді податків. Компанія активно допомагає армії – здійснено допомогу ЗСУ на суму 40 млн гривень, також у партнерстві з БФ «Кран» профінансувала нейрореабілітацію 20 воїнів-захисників, які отримали поранення на фронті.

Важливо відзначити, що Imperial Brands має однозначну позицію щодо російського вторгнення. Вже у березні компанія оголосила про припинення бізнесу у росії, реально закрила свої офіси і фабрику, анулювавши свою присутність у країні-агресорці і свідомо відмовившись від сотні мільйонів фунтів доходу.  

Розкажіть друзям про новину

Нове відео