Шляху дружин та партнерок українських воїнів присвятили відеоманіфест
01 Жов 2024, 13:02

Шляху дружин та партнерок українських воїнів присвятили відеоманіфест

Veteran Hub спільно з креативною агенцією Patsany Agency за підтримки Фонду «Партнерство за сильну Україну» представили відеоманіфест «Шлях коханої».

Соціальна кампанія звертає увагу на те, як дружини та партнерки українських воїнів проживають війну й розлуку, а також підсвічує важливість солідарності, підтримки та визнання їхнього досвіду.

Ролик складається з двох сюжетних ліній: хору дружин військовослужбовців та документальних кадрів з життя кількох героїнь. Усі 11 героїнь ролика — реальні партнерки воїнів: Тетяна Рогоза, Марія Воскобойник, Вероніка Мішаєва-Яковлєва, Карина Калита, Марія Юрова, Анастасія Корзун, Ольга Чеснокова, Яна Кузнєцова, Олександра Луцак, Світлана Павлишин, Олександра Кононець. 

Попри те, що кожна з них переживає самостійний досвід війни, співаючи разом, героїні знаходять підтримку одна в одній. Саундтреком до відеороботи стала відома українська пісня «Намалюй мені ніч» авторства Миколи Петренка та Мирослава Скорика.

Military Wives Choir — доволі поширена практика в інших країнах. Вона допомагає жінкам об’єднуватися через спів. Українська інтерпретація хору дружин військовослужбовців підкреслює єдність, сестринство та спільний голос. Голос, який наше суспільство таки має почути.
ініціатори кампанії

Чому це важливо? Опліч військовослужбовців і ветеранів стоять їхні найближчі люди, найчастіше — дружини та партнерки. За короткий проміжок часу коханим воїнів довелося вимушено взяти на себе нові ролі. Серед них — лідерство в сім’ї, виховання дітей, забезпечення економічної стабільності родини, посередництво між військовим і цивільним життям тощо. Незважаючи на різні випробування війною, ці жінки часто залишаються непомітними для більшої частини суспільства.

Хочеться трохи більше розуміння від суспільства. Щоб люди, які гучно обговорюють «зраду», «мобілізацію» і «все пропало», враховували контекст часу. Щоб пам’ятали, що поруч з ними в одному вагоні, на одній зупинці, у спільній черзі, чи в коментарях під черговою новиною про обстріл, є жінки та дівчата, які мають додаткові тригери та переживання. Й у цю хвилину вони сам на сам справляються з болем, депресією, розлукою або втратою. Їх війна — часто невидима, проте справжня. Їх голос — тихий, проте надто важливий.
Тетяна Рогоза
героїня ролика

Розкажіть друзям про новину

Нове відео