Шалений темп, мистецтво, «Сенс». Ретроспектива тижня з Катериною Поповою
23 Бер 2024, 10:00

Шалений темп, мистецтво, «Сенс». Ретроспектива тижня з Катериною Поповою

Як минув робочий тиждень та які плани на вихідні, розповідає Катерина Попова, шеф-редакторка сайту Harper’s Bazaar Ukraine.

Як минув тиждень?

Весна — це для мене завжди про початок чогось нового в житті, розквіт та зміни. Цей березень не став виключенням. Тиждень був шалений від кількості подій за зустрічей, але це мій стиль життя вже багато років, тому я вже до такого темпу звикла і не уявляю себе без цього. 

Тому з реалізованого за тиждень:

  • чотири зустрічі в улюблених закладах («Зустріч», «Чайка», «Mimosa», «Завертайло»); 
«Mimosa»
  • три виставки (​​«Колектив», NAMU; «Я з тобою», «Олександр Ройтбурд. Теорема влади», PinchukArtCentre; «Алла Горська. Боривітер», Український Дім); 
«Колектив», NAMU
  • два івенти: Harper’s Bazaar Launch Brunch — наш довгоочікуваний івент, присвячений перезапуску бренду в Україні, до якого ми готувалися більше місяця;
Harper’s Bazaar Launch Brunch
  • а також презентація нової колекції KSENIASCHNAIDER та нової лінії італійського бренду [comfort zone]; 
презентація нової колекції KSENIASCHNAIDER та нової лінії італійського бренду [comfort zone]
  • одна книгарня («Сенс» на Хрещатику, з якої неможливо піти з пустими руками);
«Сенс» на Хрещатику
  • одна лекція про Київ (Esthé(tique) Lectures — естетичні читання лекцій про мистецтво, філософію, архітектуру, моду та історію. «Як проводили свої вечори в дореволюційному Києві? Що носили тогочасні фешоністи?»)
лекція про Київ Esthé(tique) Lectures
  • та багато прогулянок улюбленим Києвом. 

Відкриття тижня

Трішки більше року тому я почала цікавитися нашими сучасними українськими митцями, і коли ми з подругою завітали на виставку сучасного мистецтва «Колектив» в NAMU, було одразу відчуття, що бачиш майже усі знайомі роботи, які чи зберігала, чи бачила на сторінках художників в Instagram. 

«Колектив», NAMU

І через це захоплення (і не тільки) народився проєкт на нашому сайті — ‘Art Department’, де ми публікуємо інтервʼю з представниками індустрії, які працюють над формуванням культурної спадщини нашої країни, закарбовуючи свої імена на власних полотнах та сторінках історії. 

Але повернімося до виставки. Її учасниками стали молоді художники, які долучилися до програми «Спільнота», спрямованої на підтримку дітей-сиріт і дітей, що постраждали від російської агресії. Відвідати виставку можна до 30 березня щопʼятниці та щосуботи, тому дуже раджу сходити. 

Що дістало за тиждень?

Мінлива погода і сірість, дуже хочеться сонця (а я сонцезалежна), мій настрій дійсно залежить від погоди, тому піднімала його мистецтвом та теплими зустрічами. 

Музика тижня

Обожнюю британський гурт Jungle, їх пісні в мене завжди асоціюються з літом і фестивалями, тому якщо весна поки в нас лише календарна, а позначка термометра ледве доходить до +6, наближаю теплі дні у своїх мріях треками улюбленого гурту (а ці танці в кліпах — це просто захват!)

Що почитати?

З книжок: 

«Естетичний інтелект» Полін Браун — їжа для розуму, як з професійної точки зору корисно, так і просто тому, що цікавлюся усім навколо; «Коротка історія мистецтва» С’юзі Годж — під настрій читаю про різних митців та напрями; «Загадка 622 номера» Жоеля Діккера — детектив для душі та коли хочеться абстрагуватися від усіх негараздів; «Анна. Біографія» Емі Оделл — одна з небагатьох варіацій біографії Анни Вінтур, головної редакторки Vogue, яка стала прототипом героїні для славнозвісного фільму «Диявол носить Prada», тому не могла пройти повз цього бестселлера. 

«Сенс» на Хрещатику

Зі статей: 

Інтерв’ю проєкту на нашому сайті — “Art Department: Залаштунки сучасного мистецтва в діалозі з художником”. Це цикл інтерв’ю з представниками індустрії, які працюють над формуванням культурної спадщини нашої країни, закарбовуючи свої імена на власних полотнах та сторінках історії. 

Фібі Файло дала перше за 10 (!) років інтерв’ю Ванессі Фрідман для The New York Times. Тим, хто цікавиться модою, раджу прочитати, що саме «Шанель нашого часу» обговорила з журналісткою.

Що подивитися?

  • Міні-серіал «Все те незриме світло», на основі бестселера Ентоні Дорра, який здобув Пулітцерівську премію. Вразив до глибини душі. Дуже сильна історія.
  • Фільм «Робота без авторства» про Герхарда Ріхтера. Фільм збігається з реальною біографією митця і залишає глядача з багатьма питаннями про мистецтво, свободу вибору та моральні дилеми.
  • Серіал «Ведмідь» — подивилися другий сезон, і хоч це в цілому не мій жанр, але сама історія надихає й серіал захоплює, радієш перемогам разом із героями. 
  • Серіал «Ми те, що ми їмо». Цікаво було прослідкувати за експериментом та зробити для себе висновки щодо їжі, яку споживаєш, і що краще додати, а що — прибрати з раціону. 

Ваш топ-3 застосунків на телефоні

Gmail, Instagram, Spotify.

Плани на вихідні. Поради, куди піти

  • Книгарня «Сенс» на Хрещатику. Товпа людей там кожного дня з відкриття говорить, як люди чекали на таке місце в Україні. Радію, що книговидавництво розвивається, і відкривається все більше достойних книгарень. 
«Сенс» на Хрещатику
  • Виставка «Алла Горська. Боривітер», Український Дім. Перша ретроспективна виставка української художниці Алли Горської, в рамках якої демонструють понад 100 творів живопису, графіки, ескізів монументальних робіт, а також архівних матеріалів, що висвітлюють творчу й громадську діяльність мисткині-шістдесятниці. Це, напевно, головна виставка місяця. 
  • Проєкт «Колектив», NAMU. У межах проєкту «Колектив» у Національному художньому музеї України (NAMU) відкрилася виставка сучасного мистецтва. Її учасниками стали молоді художники, які долучилися до програми «Спільнота», спрямованої на підтримку дітей-сиріт і дітей, що постраждали від російської агресії. Обовʼязковий must visit. 
«Колектив», NAMU
  • Фільм «Дюна. Частина друга». Уже нарешті хочу подивитися фантастичний бойовик, який є продовженням першої частини, що вийшла на екрани у 2021 році. Не мій жанр, проте акторський склад і масштаби дійсно вражають, тому не можу пропустити премʼєру. 
  • Дві виставки «Я з тобою», «Олександр Ройтбурд. Теорема влади», PinchukArtCentre. Перший проєкт «Я з тобою» — це колективний проєкт українських і міжнародних авторів із США, Бельгії, Ізраїлю, Туреччини та Індії про травматичний досвід та опір різних країн, силу, що дужчає із загрозою зникнення, мрії, що виникають на тлі страху, та надію, що проростає із відчаю. Другий проєкт «Олександр Ройтбурд. Теорема влади» присвячено відомому художнику Олександру Ройтбурду, що вплинув на розвиток сучасного українського мистецтва.
«Олександр Ройтбурд. Теорема влади», PinchukArtCentre
  • «Промінь входить у ґрунт», Voloshyn Gallery. Персональна виставка українського художника Нікіти Кадана. Роботи, створені у 2024 році, рефлексують на тему масованого обстрілу Києва в жовтні 2022-го, коли одна з ракет вибухнула безпосередньо біля приміщення галереї. 

Розкажіть друзям про новину