Практичні поради з вивчення англійської мови від Solid English School
06 Вер 2023, 12:00

Практичні поради з вивчення англійської мови від Solid English School

Вчити англійську хочуть всі, а от з тим, щоб взяти й почати це робити зазвичай складніше. І причина тому проста — не зрозуміло з чого почати.

Solid English School мчить на допомогу з кількома практичними порадами від тих, хто шарить.

1. Ставте чітку мету.

Так вже влаштований наш мозок, що якщо йому чітко не зрозуміло, чого ми прагнемо, то й робити це йому здається не таким вже й обов’язковим. 

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

Тож замість того, щоб вкотре сказати собі «треба вчити інгліш», поставте собі конкретну ціль — «цього року перейти з B1 на B2» (наприклад). Маючи такий план буде значно простіше підібрати відповідні онлайн курси англійської, купити відповідні книжки, знайти матеріали для свого рівня тощо.

2. Почніть читати англійською.

Читання в принципі поповнює наш словниковий запас, а якщо робити це ще й іноземною, то це значно прокачає принаймні письмові скіли. Оберіть книжки свого рівня і читайте бодай потроху, виписуйте невідомі слова, запам’ятовуйте як вони використовуються. А якщо хочете говорити зі сленговими виразами, а не як вельможна пані з 18 століття, то бажано обирати більш сучасну літературу.

3. Змініть мову гаджетів.

Ми щодня десятки разів беремо їх в руки, тому така проста порада дійсно стане дієвою. Ви принаймні запам’ятаєте всі функції смартфона, хоча перші кілька днів може бути трошки боляче.

4. Навчайтесь онлайн.

І це не тільки тому, що курси англійської мови онлайн зараз знайти ну дуже просто, атому, що це зручно. Більшість людей, що хочуть вивчити мову, закидають цю справу, бо не знаходять часу. Доїхати до школи, потім з неї, підлаштуватись під фіксований графік, а сьогодні завал на роботі — ми всі це розуміємо.

А з онлайном все значно простіше. Всі матеріали зібрані в одному місці, а все, що потрібно від студентів — вчасно долучитись до уроку з ноутбука чи смартфона.

5. Дивіться кіно/серіали/шоу англійською.

Ну, по-перше, це цікаво. Український дубляж просто неймовірний, та почути оригінальний голос Доббі, коли він каже «Dobby’s free!» — абсолютно новий досвід.

Звісно, варто враховувати поточний рівень знань, бо ж не хочеться прослухати незнайомий набір слів та нічого не зрозуміти. На стрімінгових сервісах нині можна увімкнути субтитри, а почати перегляд можна не з якогось британського шоу, де головний гість з Шотландії (повірте на слово, цей акцент складно зрозуміти навіть нейтівам), а з умовного серіалу «Друзі» чи навіть мультика.

Тільки обирайте англійські субтитри й намагайтесь не перетворити перегляд фільму на його прочитання. Опускайте очі на субтитри, коли прям щось не розібрали й хочете зрозуміти, що то за слово.

Для тих хто дочитав аж сюди, ще маленька порада — випрацюйте звичку вчити по кілька невідомих слів щодня. Для цього зараз є навіть окремі додатки, котрі можна встановити навіть у ваш годинник. А вже за перший місяць ви помітите, що нових слів у словничку стало значно більше.

Ну й не бійтесь вивчати мову! Англійська може здатись складною, а іноді навіть такою і є, та вона відкриває круті перспективи кожному, хто нею володіє. Тож, донт гів ап та ю кен ду іт!

Розкажіть друзям про новину