Осуд за помилки та розчаровані митці: розвінчення міфів про копірайтерів
30 Лип 2024, 15:35

Осуд за помилки та розчаровані митці: розвінчення міфів про копірайтерів

Ви коли-небудь замислювалися, чим насправді займаються копірайтери цілими днями? Керівник відділу контенту Джо Медден з B2B-агенції Don’t be Shy поділився секретами своєї роботи.

Тут, у Don’t be Shy, ми проводимо серію ланч-семінарів під назвою «Що ви робите цілий день?». У них керівник відділу — клієнтського, креативного, перформансу, розробки, контенту — відповідає на анонімні запитання, які ставить його команді решта агентства.

Питання можуть бути серйозними — «Як реагувати на необґрунтоване прохання клієнта?», або безглуздими — «Якби вам довелося одружитися зі шрифтом, то з яким і чому?». Ідея полягає в тому, що наприкінці кожного ланч-енду агентство краще розуміє щоденні злети, падіння, головоломки та побічні завдання команди.

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

Щойно презентувавши «Що ви робите цілий день?» від імені контент-команди, я був вражений деякими запитаннями, які мені поставили мої колеги. Вони висвітлили поширені хибні уявлення про письменників усіх видів.

Тож, користуючись нагодою, я хотів би розвінчати ці міфи, намагаючись відкрити нову еру миру, любові та взаєморозуміння між копірайтерами та їхніми колегами в усьому світі. Зверніть увагу: щоб відчути справжній досвід «Що ви робите цілими днями?», в ідеалі вам слід пообідати, поки ви читаєте цю статтю.

Як висип на сідницях

Коли колеги надсилають мені щось написане, вони незмінно попередньо стають в оборону: «Будь ласка, не ображайтеся на мою жахливу писанину!».

Я розумію цю самосвідомість. Наш відділ — єдиний, куди колегам доводиться віддавати свої роботи, щоб їх «вичистили». Ми, письменники, не надсилаємо безладні файли Adobe креативній команді, щоб їх доопрацювали. І не надсилаємо недолугий код команді розробників, щоб вони зробили його функціональним. Я б теж здригнувся, якби все було навпаки.

Кожен в агентстві може писати і повинен писати постійно, як частина роботи. Але не кожен може писати на тому рівні, який іноді потрібен. Тож так, ми помічаємо, якщо ви зробили помилку в тексті. Але ми не закочуємо очі і не хихикаємо.

Ми ставимося до ваших недоречних апострофів і речень з 50 слів з відстороненим професіоналізмом медсестри, яка оглядає висип на задниці. Це незручно для пацієнта і байдужо для медсестри.

Ми ставимося до ваших недоречних апострофів і речень з 50 слів з відстороненим професіоналізмом медсестри, яка оглядає висип на сідницях.

Оксфордська кома

Хочу зізнатися: я тільки минулого місяця дізнався, що оксфордська кома — кома, яка використовується для відокремлення останнього члена в однорідних членах речення, є обов’язковою в американській англійській мові (на відміну від британської).

Як я міг так і не вивчити це просте граматичне правило за більш ніж 20 років письменницької кар’єри? Скільки редакторів за цей час змушені були сердито додавати коми від мого імені? Яка жалюгідна ганьба.

Я також ніколи не можу згадати, як пишеться «maneuver». Мені досі доводиться гуглити правило «who/whom». І я не можу впевнено сказати, що таке прислівник.

Поговоривши про це з кількома письменниками, я зрозумів, що не лише я маю прикрі «сліпі плями» у орфографії та граматиці. Немає нічого, що не можна було б виправити за допомогою швидкого Google. Але все ж, якщо мої колеги дізнаються… Я можу лише уявити, якої це шкоди завдасть моїй репутації всепереможного чемпіонського слова.

Тож наступного разу, коли ви кричатимете на весь офіс запитання своєму колезі-копірайтеру, як утворюється дієприкметник, просто пам’ятайте, що ви можете налякати його до смерті.

Тож наступного разу, коли ви кричатимете на весь офіс запитання своєму колезі-копірайтеру, як утворюється дієприкметник, просто пам’ятайте, що ви можете налякати його до смерті.

Розчаровані митці — ні

Існує хибна думка, що середньостатистичний копірайтер у якийсь момент «продав свою душу»: що він скоріше використав би свій вроджений талант гри слів для написання романів-переможців Букерівських премій, що в глибині душі він — митець, жорстоко застряглий у світі підлих маніпуляцій споживачами.

Звісно, я не можу говорити за всіх копірайтерів, але від імені тих, з ким я говорив про це, скажу — ні.

Я абсолютно щасливий бути копірайтером і контент-райтером. Я маю на увазі, що, можливо, не займався б цим як хобі, якби мені ніхто не платив, але я все одно вважаю за краще займатися цим, ніж робити більш «благородну» кар’єру в літературі. Те, що книжки складаються з того ж, що й Google Ads, тобто зі слів, не робить їх взаємозамінно привабливими чи бажаними для мене.

Те, що книжки складаються з того ж, що й Google Ads, тобто зі слів, не робить їх взаємозамінно привабливими чи бажаними для мене.

Чесно кажучи, я вважаю написання блогу на 1000 слів досить виснажливим. Книга на 90 000 слів, швидше за все, вбила б мене. І хоча я люблю книги, я щасливий насолоджуватися ними виключно як споживач, а не як виробник. Я також люблю фільми, музику і телебачення, але я не маю жодного інтересу до спроб зробити їх самостійно.

Я б навіть не спокусився, якби гроші були шалені, але це не так: середньостатистичний професійний письменник заробляє лише 7 000 фунтів на рік. Навіть якщо я дійсно скорочу розкіш у вигляді спілкування, шопінгу, щоб сидіти мовчки в холодній темряві щовечора, — я не зможу цього зробити.

Тож так, дай мені той бриф для реклами промислових радіаторів. Низькопробний розпродаж 4 життя тут.

Письменницька творча криза — теж не так вже й погано

Походження цього міфу очевидне: майже в кожному фільмі чи телешоу, де головним героєм був письменник, у якийсь момент показували, як він бореться з виснажливою творчою кризою.

Вони висмикують недодруковані сторінки з друкарських машинок і рвуть їх з огидою до себе. Вони кричать на свою заплакану, стурбовану дружину. Вони ведуть емоційні розмови з видавцем чи редактором. Вони п’ють.

Творча криза — це чи не єдиний спосіб додати драматизму чи небезпеки до письменницької праці, яка в іншому випадку є глибоко нудним, низькооплачуваним заняттям, за яким можна спостерігати. Однак, з мого досвіду, фільми та телешоу сильно перебільшують, наскільки поширеним і катастрофічним є письменницька творча криза. Зіткнувшись з терміновою роботою в останню хвилину, майже кожен знайомий вам копірайтер і контент-райтер може продукувати слова з дивовижною швидкістю, як фокусник, який несамовито витягує з капелюха нескінченні різнокольорові хустинки.

Зіткнувшись з терміновою роботою в останню хвилину, майже кожен знайомий вам копірайтер і контент-райтер може продукувати слова з дивовижною швидкістю, як фокусник, який несамовито витягує з капелюха нескінченні різнокольорові хустинки.

Проте прокрастинація у письменника? Безумовно, так. Зіткнувшись із написанням офіційного документу на страхітливо складну тему, я починаю займатися всілякими непотрібними справами: переставляти столові прилади, прати подушки, розплутувати зарядні пристрої, замість того, щоб просто взятися за справу. Просто я великий ідіот, який тягне час.

Розкажіть друзям про новину