«Наші діти»: як група компаній DVL допомагає дітям-сиротам війни
14 Кві 2025, 12:01
PR

«Наші діти»: як група компаній DVL допомагає дітям-сиротам війни

Війна, яку вже котрий рік поспіль веде росія проти України, щодня забирає найдорожче — життя наших людей. І залишає по собі не лише зруйновані міста і села, спустошені домівки, а й сповнені болем душі дорослих і маленьких українців, які втрачають своїх рідних. Війна вбиває дорослих і залишає сиротами дітей.  З такими випробуваннями важко впоратись без підтримки. Особливо — дітям, у яких війна забрала найцінніше — маму, тата або й одразу обох батьків. Це назавжди змінює їхнє життя, позбавляючи багатьох спільних подій, планів, мрій і перспектив. Але загибель батьків не має стати для них і втратою усіх можливостей.

І якщо повернути рідних нікому не під силу, то взяти на себе частину піклування та турботи про майбутнє дітей — цілком реально. Тому що так чи інакше всі вони — наші діти.

Саме тому ще у 2022 році компанії Датагруп і Volia започаткували проєкт «Наші діти», який мав брати під опіку дітей  що втратили через війну одного чи двох батьків. Для всебічної реалізації цієї мети до співпраці залучили БФ «Я Майбутнє України» та Ювенальну поліцію України.

Наша мета — допомогти дітям зберегти віру в себе, знайти сили рухатися вперед і відчути, що вони не самі. Що у них є підтримка і зараз, і в майбутньому, коли вони обиратимуть свій життєвий шлях
Михайло Шелемба
СЕО групи компаній DVL

«Наші діти» — 32 місяці дії проєкту: кроки і результати 

Проєкт «Наші діти» стартував у липні 2022 року за ініціативи Михайла Шелемби, який тоді очолював компанії Датагруп і Volia.

Ціль програми — різностороння підтримка дітей проєкту: фінансова, психологічна, юридична, соціальна, а також менторство та наставництво. 

На старті ініціативи «Наші діти» її метою була підтримку 50 дітей-сиріт. Утім за час її існування кількість підопічних зросла у понад 4 рази. На 1 квітня 2025 року в проєкті «Наші діти» вже 219 дітей, із них 105 долучились до програми у 2024 році: 

  • 156 дітей підтримують компанії групи DVL (Датагруп, Volia, lifeсell). 86 з них надають підтримку компанії Датагруп і Volia, ще 70 маленьких українців у листопаді 2024 року взяла під опіку компанія lifecell — після об’єднання Датагруп, Volia і lifecell в групу DVL.  
  • 63 дітьми опікуються партнери проєкту: «Creatio», ДП «Перехід Аутдор», «RETN» та «Хуавей Україна», а також фізичні особи.

«Наші діти» — це: 

  • 32 місяці роботи;
  • 219 дітей віком від 0 до 18 років;
  • ₴40,5 млн підтримки;  
  • 105 нових підопічних за 2024 рік. 

Кожна дитина до повноліття щомісяця отримує на нагальні потреби ₴10 тис. Підтримка, яку у такий спосіб регулярно надають компанії групи DVL для 156 дітей-сиріт — ₴860 тис від Датагруп-Volia та ₴700 тис від lifecell. Інші кошти надходять від партнерів проєкту. Загалом за 32 місяці дії проєкту на ці цілі залучено ₴40,5 млн. 

Завдяки БФ «Я Майбутнє України» дітям та родинам, в яких вони живуть, надається необхідна соціальна, психологічна, юридична допомога тощо. А співробітники Ювенальної поліції перевіряють та аналізують інформацію про дітей (сім’ї), які потребують допомоги та сприяють залученню всіх необхідних ресурсів та можливостей як з боку держави, так і від громадських ініціатив. 

Щороку до проєкту «Наші діти» долучаються нові маленькі українці, які пережили страшні події. Вони потребують підтримки та заслуговують на гідні умови життя та справдження мрій. ​

Історії наших дітей

219 історій, від яких холоне душа. Частина з них опублікована на сайті «Наші діти». Та скільки історій українських дітей зі зламаними долями досі лишаються нерозказаними. Їх потрібно знати, щоб пам’ятати, якою ціною Україна здобуває у війні своє право на вільне життя та Незалежність. 

Андрій, Маріуполь

…будинок оточили російські військові, і люди вимушені були здатися. ​

Андрія з мамою та іншими людьми, що були там, вивезли в невідомому напрямку. Хлопця розлучили з мамою майже одразу, не дали навіть попрощатися. Андрій кричав, плакав та виривався, але це не допомогло — його силою забрали від жінки та направили до Донецької лікарні. Куди повезли його маму — невідомо.​

На хлопця постійно тисли та казали, що мама в полоні, що нібито він їй не потрібен та його направлять до дитбудинку. Андрій був дуже наляканий та не вірив, що мама могла просто так залишити його…

На щастя, в Донецькій лікарні хлопцеві вдалося знайти телефон та потайки зв’язатися з бабусею, яка подолала довгий та складний шлях, щоб забрати онука до себе…​

Мирослава, Чернігівська область

…Дорога була пекельною — весь час їхні машини обстрілювали. Перша машина, за кермом якої був батько Мирослави, виїхала вперед, але біля села Количівка від автівки залишився лише каркас. Достеменно невідомо що стало причиною — ворожий снаряд, чи протитанкова міна. Батьки дівчинки загинули на місці…​

Маленька Мирослава зі своїм братом дивом вижили, але отримали чисельні та важкі травми. Дівчинка отримала опік кон’юнктиви, рогівки та струс мозку.​

Після загибелі двох найцінніших людей в житті опіку над Мирославою оформила її тітка. Наразі вони мешкають в Києві. Стан дитини важкий, її тітка намагається робити все, щоб полегшити дівчинці біль втрати.​ ​

Христина, Харків 

Батьки Христини загинули внаслідок бомбардування рідного міста. В один день дівчина втратила двох найдорожчих людей. Дівчинку виховують дідусь з бабусею, вони проживають у Харкові та потребують підтримки.

Допомогти може кожен 

Амбітна мета проєкту — розширити завдяки партнерам тривалу фінансову підтримку дітей, а також на постійній основі доповнювати її програмами менторства, навчання, можливостями першого працевлаштування по досягненню повноліття.

В групі компаній DVL вважають проєкт «Наші діти» ціннісним внеском у майбутнє України і будуть раді залученню нових партнерів-благодійників. Завдяки цьому можна буде брати під опіку більшу кількість дітей та розширювати для них екосистему можливостей. 

Бізнеси та меценатів запрошують долучитись до ініціативи, яка змінює дитячі долі. 

Стати учасником проєкту та підтримати дітей може кожен, для цього є різні способи: 

  • Щомісячна фінансова підтримка​: регулярна допомога дитині до 18 років. Так можна підтримувати дітей віком 16, 10, 5 років тощо.​
  • Одноразовий внесок: донати використовуються для оплати «понад базових потреб», як-от комп’ютери, іграшки, книги, медичні послуги, соціальні потріби тощо.​
  • Менторство і наставництво: бізнес-компанії можуть запропонувати програми навчання/наставництва та можливості першого працевлаштування для дітей віком від 16 років.​

Дізнатись більше про можливості та зв’язатись з організаторами ініціативи можна на сайті проєкту «Наші діти».

Я вдячний бізнесам, які долучаються до проєкту і беруть на себе довготривале піклування про дітей-сиріт. Важливо, аби партнери могли допомагати дітям до їхнього повноліття, зокрема й у виборі життєвого шляху, здобутті гідної освіти, виборі професії, стажуванні, отриманні першої роботи. Ми маємо дати цим дітям те, чого не зможуть вже дати батьки — це стає нашою відповідальністю.
Михайло Шелемба
СЕО групи компаній DVL

Розкажіть друзям про новину