«Мовний експеримент» та Файна мова: українські банки відмовились від російської
12 Жов 2022, 12:53

«Мовний експеримент» та Файна мова: українські банки відмовились від російської

Олег Гороховський повідомив, що нещодавно Monobank провів «мовний експеримент».

Для нього вибрали 1000 звернень клієнтів російською мовою, і запитали їх, чи не заперечують вони, щоб оператор відповідав на їхні запитання українською. 96,3% сказали, що це не є для них проблемою.

Тому Monobank повідомив, що відповідь російською мовою в підтримці тепер доступна тільки у разі наполегливого прохання клієнта і на розсуд оператора.

«У мене запитання до власників компаній, які досі продовжують підтримувати інтерфейси російською: хіба наш приклад і цей експеримент не гарне підтвердження, що відмова від російськомовних інтерфейсів не вдарить по вашому бізнесу? Я вважаю, російськомовним інтерфейсам немає місця в Україні. Російська мова – ок, це особистий вибір кожного українця. А російськомовні інтерфейси використовуються на росії. До речі, покажіть хоча б один російський сервіс, що має інтерфейси українською, і це при тому, що ми не бомбимо їхні міста і не вбиваємо їхніх жінок, літніх людей і дітей…». – написав Олег Гороховський.

Нагадаємо, раніше Мonobank та «‎ПриватБанк» видалили російську мову. «‎ПриватБанк» прибрав російську мову зі свого сайту та застосунку «Приват24» для бізнесу, а з основного застосунку «Приват24» для фізичних осіб її планують видалити у найближчому оновленні.

Нова економічна реальність: які тренди визначатимуть ринок у 2025 – досвід TERWIN, Arcelor Mittal, Kvertus, BRAVE1, Starlight media, ГК «Молочний альянс» та 40 провідних управлінців та державних діячів.

11 квітня на Business Wisdom Summit дізнайтеся, як розширювати партнерства, зміцнювати довіру до бренду та виходити на міжнародні ринки. Реальні стратегії та досвід компаній, які вже зробили цей крок.

Забронювати участь

Ощадбанк сьогодні також повідомив про те, що оновив свій застосунок і видалив російську із застосунку. Тепер можна обрати Файну мову для користування. Для цього було замінено більше сотні стандартних слів на цілий набір діалектизмів, фразеологізмів та найпопулярніших приказок: «хай йому грець», «літопис», «скарби та платило».

Розкажіть друзям про новину