30 Лис 2023, 14:25

Майбутнє інфлюенсер-маркетингу в Україні: огляд тенденцій 2024 року

Інфлюенсер-маркетинг, який раніше був лише маленькою частиною великого маркетингового світу, тепер став ключовою стратегією в цифровій ері. Перед нами, маркетологами, 2024 рік, який принесе нові виклики та можливості у цій сфері.

Марина Шаламова, strategist VIVID brand content hub, докладно розглянула, які тенденції інфлюенсер-маркетингу будуть актуальні в найближчому майбутньому.

Мікро- та наноінфлюенсери виходять на перший план

Визначення інфлюенсера еволюціонує. Пройшли ті часи, коли цей титул носили лише знаменитості. Йдеться вже не просто про кількість підписників, а про справжні зв’язки та взаємодію з аудиторією. Тепер центр уваги — це мікро- та наноінфлюенсери. Їхні менші, але дуже зацікавлені аудиторії цінують їхню автентичність, що робить їх ідеальними партнерами для брендів, які шукають справжніх зв’язків.

Кейс: Warby Parker

Warby Parker — популярний бренд оптики, який фокусується на наданні своїм клієнтам доступних, але стильних окулярів. Бренд часто співпрацює з мікроінфлюенсерами для просування своїх колекцій окулярів в Instagram. Мало того, бренд також обіцяє подарувати пару окулярів при кожній покупці тому, хто їх потребує, — «Buy a Pair, Give a Pair».

Статистика кампанії: 

 • Warby Parker покращив свою присутність у соціальних мережах і охопив у 200 разів більшу аудиторію завдяки інфлюенсер-маркетингу.
 • Хештег бренду #WarbyParker налічує понад 250 тис. постів в Instagram.
 • Хештег бренду є дуже активним, і його використовують понад 180 тис. унікальних користувачів.

Основні висновки:

 • Співпрацюючи з мікроінфлюенсерами, Warby Parker визначив свою найбільш потенційну аудиторію через них і відповідно адаптував свої продукти та послуги.
 • Warby Parker успішно поширив впізнаваність бренду за допомогою маркетингової кампанії з інфлюенсерами та значно підвищив продажі та рентабельність інвестицій.

Контент — ключ до ефективної взаємодії

Автентичність та трендовість: Сучасні тренди наголошують на важливості бути справжнім як для інфлюенсера, так і для контенту, який він створює. Хоча якість зображення може не завжди бути на першому місці у пріоритетах, створення низькоякісного контенту не є оптимальним варіантом, особливо для іміджевих кампаній, де візуальне сприйняття має значення. Головна мета полягає в тому, аби надавати цінність своїм підписникам. Це можливо завдяки чіткому комунікаційному посланню від бренда та креативним ідеям, які відображають реальні ситуації та викликають резонанс в аудиторії.

Сила користувацького контенту: Контент, створений користувачами (UGC), стає невід’ємною частиною стратегії брендів завдяки його автентичності та здатності стимулювати глибоку взаємодію із спільнотою. Споживачі цінують реальні відгуки і досвіди, що робить UGC надзвичайно цінним інструментом. Він не тільки економить ресурси бренду, але й підсилює соціальний доказ якості продукції чи послуг, водночас зміцнюючи лояльність до бренду.

Кейс: «Барбі»

Кампанія маркетингу фільму «Барбі» з акцентом на глобальну кампанію в Instagram, де знаменитості та інші інфлюенсери, включаючи Dua Lipa, публікували свої зображення з унікальним шаблоном «This Barbie is», була започаткована задовго до його випуску. Глобальний відгук на цей тренд під брендом #BarbieTheMovie забезпечив великий успіх кампанії.

Статистика кампанії:

 • Хештеги #BarbieTheMovie та #BarbieMovie перевищили 1,5 мільйона дописів лише на Instagram.
 • Понад 1 мільйон унікальних користувачів створили контент для «Барбі», сприяючи надзвичайному ажіотажу навколо фільму та зробивши його одним із найкасовіших фільмів.

Основні висновки:

 • Маркетингова стратегія «Барбі» підкреслює важливість початку завчасного просування та створення попереднього ажіотажу навколо бренду через інфлюенсерів.
 • Кампанія заохочувала фанатів по всьому світу ділитися своїми версіями «Барбі» через різноманітний контент, що допомагало генерувати велику кількість контенту, створеного користувачами. 

Ера короткометражних відео: TikTok, Instagram Reels та YouTube Shorts стали майданчиками для виробництва скороченого, але ефективного відеоконтенту. Відповідаючи на змінювані вимоги споживачів, які шукають швидке та корисне інформаційне наповнення, сучасні контент-стратегії стають все більш модифікованими. Створюючи одну одиницю контенту, можна адаптувати її під різні платформи, що дозволяє ефективно кроспостити матеріали в різних соцмережах. Такий формат сприяє зростанню взаємодії інфлюенсера з аудиторією та підвищенню її залученості, оскільки короткий час тривалості спонукає користувачів переглядати відео до кінця та реагувати на нього. Для брендів це надає чудову можливість передати своє послання в компактній та креативній формі, водночас підлаштовуючи контент під особливості кожної із платформ.

Технологічні трансформації

Зростаюча роль ШІ: Штучний інтелект (ШІ) революціонізує інфлюенсер-маркетинг. Штучний інтелект тепер допомагає маркетологам відфільтровувати і визначати найбільш релевантних інфлюенсерів для конкретних кампаній, аналізуючи дані аудиторії та взаємодію. Але йде й більш радикальна зміна: поява інфлюенсерів-віртуальних персонажів та чат-ботів зірок, створених за допомогою ШІ. Ці цифрові інфлюенсери можуть стати обличчям бренду, надаючи нові можливості для креативних рішень.

@iam_zlu Zlu the alien influencer is the newest star in the galaxy of fashion, with a colossal holographic display at Pull & Bear 👽 #virtualinfluencer #alien ♬ son original – Zlu
Кейс: Rozy

Shinhan Life, страхова компанія в Південній Кореї, запустила свою першу брендову кампанію, відрізняючись від традиційних страхових реклам за допомогою віртуальної моделі Rozy.

Статистика кампанії:

 • Відео з кампанії набрало понад 10 мільйонів переглядів за три тижні.
 • Обсяг пошукових запитів по Shinhan Life збільшився в 55 разів.
 • Обізнаність про бренд після кампанії становила 57%.

Основні висновки:

 • Нетрадиційний підхід до реклами, що включає музику, танці та віртуальну модель, допоміг Shinhan Life виділитися на тлі конкурентів та залучити увагу споживачів.
 • Кампанія була висвітлена в основних новинах, на головних сторінках найбільших порталів Південної Кореї, і навіть були створені пародії на неї. Було згенеровано більше 1500 коментарів з численними запитами на офіційний реліз пісні, а Rozy також стала гарячою темою в країні, що призвело до різкого зростання попиту на віртуальні моделі.

Диверсифікація платформ: У той час як основні платформи, як-от Instagram, залишаються популярними та найбільш звичними для інтеграцій з інфлюенсерами, нішеві платформи, як-от Twitch і LinkedIn та їх лідери думок, завойовують простір для себе, задовольняючи специфічні інтереси аудиторії. Вибір правильної платформи та взаємодії з релевантним спеціалістом у своїй ніші може стати ключовим у взаємодії з цільовою аудиторією, і важливо звертати увагу на ті платформи, які найкраще відповідають стратегічним потребам бренду.

Нестримне зростання TikTok: Піднесення TikTok на вершини соціальних мереж та хвилі нових креаторів на платформі не були несподіванкою для багатьох експертів інфлюенсер-маркетингу в цьому році. Ще минулого року прогнозували, що завдяки своєму унікальному алгоритму та зосередженості на автентичному контенті від користувачів ця платформа може конкурувати з лідерами ринку. Цей алгоритм адаптується до переглядів, взаємодій та інших вказівників користувача, щоб надавати персоналізований досвід, який тримає користувачів прикутими до екранів.

У 2023 році TikTok продовжує свій шлях до домінування, і існує велика ймовірність, що він досягне нових вершин у світі інфлюенсер-маркетингу в наступному році. Маркетологи та бренди мають готуватися до того, щоб використовувати потенціал цієї платформи в повну силу, адже вона надає можливість долати бар’єри та досягати аудиторії на більш особистому рівні.

Стратегічні зміни

Побудова довгострокових зв’язків: Стратегія довгострокових партнерств з інфлюенсерами стає ключовою. Такі відносини показують справжність спілкування, забезпечуючи бренду вірну аудиторію завдяки щирості та регулярності повідомлень. Інфлюенсер, який глибоко розуміє місію бренду, може створювати більш якісний контент, що відгукується у серцях підписників. Однак не варто забувати про підводні камені, як-от ризик залежності від одного голосу або потенційні негативні реакції на дії інфлюенсера. 

Кейс: Calvin Klein

Calvin Klein втілює успішність довгострокових партнерств у сфері інфлюенсер-маркетингу через свою вірусну кампанію #MyCalvins, запущену ще у 2015 році з участю таких зіркових інфлюенсерів, як Justin Bieber та Kendall Jenner.

Статистика кампанії:

 • Хештег #MyCalvins вже зібрав понад 870K дописів лише на Instagram.
 • Понад 1 мільйон унікальних користувачів створили контент для Calvin Klein, збільшивши соціальну взаємодію бренду у 5 разів.

Основні висновки:

 • З акцентом на автентичність кампанія прагнула відгукнутися у широкій аудиторії, просуваючи позитивне ставлення до тіла та прийняття.
 • Кампанія заохочувала споживачів ділитися своїми унікальними історіями про Calvin Klein, дозволяючи їм стати частиною розповіді бренду та підтримувати довгострокові відносини з брендом.

Ефективність важливіша за популярність: Пріоритет зміщується з простої популярності до реальної ефективності. Головне тут — це результативність, яка вимірюється не лише кількістю лайків або переглядів, але й реальним впливом на аудиторію: залученням, конверсією, лояльністю. Тому в наступному році ми можемо побачити впровадження нових моделей оплати, які базуються на результатах співпраці. Такий підхід може стимулювати інфлюенсерів працювати над якістю свого контенту та спілкуватись з аудиторією. Брендам він гарантує отримання конкретної вигоди та зробити інвестиції в інфлюенсер-маркетинг більш прозорими та обґрунтованими.

Законодавчі нововведення

Закон України «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» та інших законів України» встановлює нові рамки для сфери інфлюенсер-маркетингу, акцентуючи на прозорості та відповідальності. Тепер інфлюенсери зобов’язані чітко позначати рекламний контент, гарантуючи правдивість наданої інформації. Бренди зі свого боку також несуть відповідальність за достовірність рекламних повідомлень. Ці зміни не тільки приводять українське законодавство до європейських стандартів, але й покликані зміцнити довіру між споживачами, брендами та інфлюенсерами.

Отже, готуючись до 2024 року, маркетинг інфлюенсерів готовий до трансформаційних змін. Бренди та інфлюенсери, які адаптуються до нових тенденцій, безсумнівно, процвітатимуть у цьому динамічному середовищі.

Кавер: Adweek

Розкажіть друзям про новину

Нове відео