Комунікації-2023: на чому будувати стратегію
06 Жов 2022, 11:23

Комунікації-2023: на чому будувати стратегію

27 жовтня профільна спільнота збереться на щорічному MRKTNG MRTH, під час якого експерти галузі поділяться своїми інсайтами щодо маркетингових комунікацій у 2023 році. Серед спікерів заходу будуть Олена Дерев’янко, со-founder і партнер Агенції PR-Service, віце-президент Української PR-Ліги, д-р екон. наук, проф., Юрій Дума, Managing Director агентства комунікацій provid, Олена Осипчук, PR-директорка SOCAR Energy Ukraine, яких MMR попросив визначити основи фундаменту корпоративних комунікацій та особистісного брендингу на майбутній рік.

Що визначатиме комунікаційну політику бізнесу в 2023 році?

Олена Дерев’янко: Те, яким цей бізнес вийшов із 2022 року: наскільки вдалося впоратися з безпрецедентними викликами і що вдалося зберегти, що відбувається з ринками збуту і які перспективи розвитку. Тому що комунікаційні цілі завжди є похідними від бізнес-цілей, а їх зараз визначають зовнішні чинники.

Комунікаційні цілі завжди є похідними від бізнес-цілей, а їх зараз визначають зовнішні чинники.
Олена Дерев’янко
со-founder і партнер Агенції PR-Service, віце-президент Української PR-Ліги, д-р екон. наук, проф.

Юрій Дума: Відповідальність бізнесу перед споживачами не лише за те, яким є продукт, але й за те, як компанія чи її працівники поводяться в критично важливих для соціуму ситуаціях. Нейтралітет чи недостатньо поміркована позиція, особливо керівництва компанії, в одній країні може впливати на репутацію та навіть на продажі у світовій мережі. Із загостренням геополітичної ситуації голос бренду та його позиція стали критично важливими пунктами порядку денного комунікаційної політики. Інститут репутації працює, свідченням цього є нещодавні скандали, де споживачі можуть звільняти топ-менеджерів компаній за необережне висловлювання чи бодай недолугий жарт.

Створіть ефективні PR стратегії разом з експертами Foundation Coffee Roasters, TWID, БФК Gulliver та ще понад 90 провідними брендами!

12 грудня на GET Business Festival дізнайтесь, як розробити ефективні PR-стратегії, підвищити впізнаваність бренду та залучити нових клієнтів через сучасний маркетинг і співпрацю з лідерами думок.

Забронювати участь

Олена Осипчук: Як і раніше, чесність і турбота буде пріоритетом у внутрішніх комунікаціях. Якісний продукт/сервіс — це маст хев для бренду. Визначте, які додаткові цінності бренд може принести суспільству та розвивайте й масштабуйте їх.

Оберіть зручний варіант участі у MRKTNG MRTH: онлайн чи офлайн. На офлайн-квитки зараз діє спеціальна цінова пропозиція

Які цінності необхідно закладати у розбудову особистого бренду?

Олена Дерев’янко: Успішний у довгостроковій перспективі особистий бренд може базуватися тільки на тих цінностях, які ця особистість реально сповідує. Нещирість помітна одразу, так само, як і невідповідність репутаційних амбіцій наявному репутаційному потенціалу.

Юрій Дума: Людяність і професіоналізм — фундаментальні цінності, які в довготривалій перспективі допоможуть використовувати особистий бренд не лише для просування, але й для соціального впливу.

Олена Осипчук: Особистий бренд зараз неможливий без чіткого позначення своєї ролі у тих процесах, що відбуваються в країні. Громадянська позиція – невід’ємний атрибут сьогоднішньої та завтрашньої стратегії особистого бренду. Сьогодні важливо бути не лише професіоналом, а й у якомусь сенсі активістом, волонтером, лідером думок у питаннях, пов’язаних із війною та відновленням після війни. Крім того, необхідно вибудовувати партнерські відносини, не все можна вирішити бюджетом, а відносинами — майже все.

Громадянська позиція — невід’ємний атрибут сьогоднішньої та завтрашньої стратегії особистого бренду.
Олена Осипчук
PR-директорка SOCAR Energy Ukraine

Які інструменти комунікацій будуть максимально ефективними в умовах скорочення бюджетів?

Олена Дерев’янко: Ті тренди, які ми відзначали протягом останніх років, дійшли свого апогею. Зараз, як ніколи раніше, важливо:

  • безперервно працювати з внутрішньою громадськістю;
  • мати якісні owned media (чим більший бізнес, тим потужнішими вони мають бути);
  • налагодити стосунки з цільовими opinion leaders&influencers;
  • побудувати систему управління комунікаціями на реальні 360°, урахувавши всі доцільні для застосування канали просування key messages;
  • ретельно працювати над змістом кожного повідомлення і використовувати всі етично прийнятні можливості для ньюсджекінгу.

Юрій Дума: Війна в Україні стала новим видом кризи, до якого не був готовий ніхто. Але, як і за інших кризових ситуацій, потрібен перерозподіл бюджету та спрямування його на ті інструменти, що гарантовано дадуть результат у короткий строк, — так званий Performance Marketing. Використання його інструментів, особливо через канал соціальних мереж, буде найефективнішим рішенням, що допоможе триматися на прийнятному рівні та навіть збільшити ROI. Прості іміджеві кампанії, напевно, візьмуть паузу чи матимуть скорочення бюджетів.

Прості іміджеві кампанії, напевно, візьмуть паузу чи матимуть скорочення бюджетів.
Юрій Дума
Managing Director агентства комунікацій provid

Олена Осипчук: Корпоративні носії, соцмережі, самі клієнти, які отримають вау-ефект від вашої послуги/товару та розкажуть про це. В умовах скорочення бюджетів важливими стають колаборації — пошук однодумців та партнерів, із якими можна об’єднуватись і в деяких випадках шерити бюджети, в інших — давати продукцію та носії для бартеру. Треба вчитися працювати з лідерами думок та сарафанним радіо — це складно, але за силою впливу в ряді випадків не поступається рейтинговим ЗМІ.

Розкажіть друзям про новину