KFC в Сінгапурі випробовує упаковку для своєї продукції на рослинній основі, призначену для перетворення на добрива. Це вперше у світі для гіганта фаст-фуду. Проект став можливим завдяки запатентованій системі місцевого стартапу з упаковки харчових продуктів TRIA і випробовування проходитиме протягом шести місяців.
Оновлені обгортки та коробки виготовлені із суміші паперу та природного біопластику, причому останній виготовлений з натуральних інгредієнтів, таких як кукурудза та целюлоза цукрової тростини, що поставляються із США, Таїланду та Тайваню.
Але споживачі цього не впізнають, оскільки упаковка виглядає так само, як і оригінал.
Після того, як упаковка викидається, сміттєпереробний завод збирає харчові відходи і упаковку з KFC, а потім перетворює все на готове для ферми добриво всього за 24 години. Кінцевий продукт використовуватиметься для підтримки сільського господарства країни.
KFC at Northpoint City to use plant-based packaging that will be recycled into fertiliser https://t.co/E2nZds5C2C pic.twitter.com/DiVNfFXkTI
— Mothership.sg (@MothershipSG) June 21, 2022
Установка здатна перетворити 1000 кг харчових відходів у від 200 до 300 кг рослинної їжі.
«У всьому світі жодному бренду фаст-фуду не вдалося замкнути цикл одноразової упаковки для їжі», — пояснюють KFC Singapore і TRIA в прес-релізі.
Справа не лише у світовій пластиковій проблемі, TRIA зазначає, що потреба в екологічно чистих добривах стає дедалі актуальнішою, оскільки конфлікт між Україною та росією порушив постачання.
Стартап із упаковки також працює з норвезьким виробником добрив Yara International, щоб зробити систему масштабнішою, а також перетворити добрива на товарне виробництво.