23 Кві 2024, 16:47

Іммануїл Кант став молодим Instagram-інфлюенсером

22 квітня 2024 року виповнилось 300 років від дня народження великого німецького філософа Іммануїла Канта. Його ідеї не втрачають своєї актуальності: без нього розуміння демократії, свободи, миру та справедливості сьогодні було б зовсім іншим. Проте сьогодні Канта майже не читають — його твори складні і нелегкодоступні, особливо для молоді.

Новина за темою
В Instagram створили першу офіційну сторінку ШІ Тараса Шевченка

Оскільки війни та конфлікти 2024 року роблять ідеї Канта про мир та краще співіснування важливішими, ніж будь-коли, німецька асоціація FRIENDS OF KANT AND KÖNIGSBERG співпрацювала з агентством Jung von Matt, щоб повернути Канта до життя, використовуючи штучний інтелект для створення сучасного персонажа, призначеного для залучення аудиторії покоління Z.

Результатом став Ману, 23-річний інфлюенсер, який під ніком @manumanukant живе типовим життям молодої людини. У своїй біографії в Instagram він описує себе як «розповсюджувача гарного настрою та глибоких думок», який ділиться зображеннями, селфі (наприклад, на яких він виглядає натхненним у книжкових магазинах), сториз, рилсами та коментарями.

Але поряд з цією естетичною подачею Ману вдається передавати глибокі філософські концепції сучасною мовою, невимушено знайомлячи своїх підписників з філософією Канта. Наприклад, в одному дописі він аналізує слова пісні Майлі Сайрус «Flowers», пояснюючи, як вони пов’язані з його ідеями про важливість самоповаги та автономії.

Окрім акаунту Ману, JvM також створив фільтр в Instagram під назвою FacesForPeace, який дозволяє людям записати себе, читаючи одну з дев’яти статей Канта з «Вічного миру». Ця праця була опублікована Кантом у 1795 році і описує, як можна досягти вічного миру — мети, до якої варто прагнути навіть через 300 років.

Весь акаунт Ману був створений за допомогою платформи STABLES від GenAI. Обличчя, створене штучним інтелектом на основі картин філософа, було спроєктовано на дублера, а велика мовна модель була доопрацьована за допомогою оригінальних текстів Канта та адаптована до більш сучасної мови. Його голос — це синтезована та згенерована штучним інтелектом версія голосу реального інфлюенсера TikTok Оле Лібла.

«Мислення Іммануїла Канта все ще свіже, як і 300 років тому. Нарешті у нас є технологічні засоби, щоб змусити молоде покоління закохатися не тільки в його зовнішність, але і в його філософію», — додав Даніель Шефер, операційний директор Jung von Matt.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео