Художниця з Амстердама одружиться на голограмі з рисами її колишніх
26 Лют 2024, 12:01

Художниця з Амстердама одружиться на голограмі з рисами її колишніх

Хоча дейтинг-застосунки підвищують шанси знайти кохання в сучасному світі, все ще існує певна невизначеність, яка приходить разом із свайпом. Одна жінка вирішила уникнути можливості розбитого серця, плануючи одружитися зі своїм супутником життя, якого вона створила сама.

Художниця з Амстердама Алісія Фраміс зв’яже себе узами шлюбу за допомогою голограми і потрапила в заголовки газет як перша жінка, що наважилася на такий крок. У рамках проекту під назвою «Hybrid Couple» вона сказаже «так» голограмі зі штучним інтелектом на ім’я AILex, яка увібрала в себе риси її попередніх партнерів.

Створення AILex та рішення жінки вийти заміж має на меті кинути виклик традиційним уявленням про кохання та інтимність, а сучасна пара досліджує, наскільки глибокими можуть бути емоційні зв’язки між людиною та штучним інтелектом.

«Я хочу, щоб цей чоловік був нідерландцем, тому що більшість моїх хлопців були такими, але цього разу це романтичні стосунки між жінкою та штучним інтелектом, — пояснила Фраміс, вважаючи, що інтимний зв’язок між людьми та технологіями буде «неминучим».

«Ми знаємо, що незабаром роботи і люди стануть сексуальними партнерами, але для мене наступний важливий крок – це емоційний зв’язок штучного інтелекту з людиною, — додала художниця. — Голограми тісніше пов’язані з моїми почуттями, ніж роботи, тому я вирішила розробити голограму, а не робота».

Влітку цього року на терасі на даху Depot Boijmans Van Beuningen у Роттердамі відбудеться весілля між голограмою-чоловіком і Френсіс.

Фраміс, яка нещодавно розірвала стосунки з хлопцем-манекеном, вже 25 років досліджує теми самотності та пошуку спілкування, часто зосереджуючись на ізоляції, що відчувається в міському середовищі. Її роботи пропонують незвичні рішення для налагодження зв’язків, як-от цей союз з AILex, щодо того, як такі стосунки можуть принести користь людям з особливими потребами, у тому числі хворим, людям з фізичними вадами та тим, хто зазнав сексуального насильства.

Розкажіть друзям про новину