08 Гру 2022, 10:30
PR

«Хлібний» у пастці чергового скандалу: причини та наслідки

2 грудня Анна Сергеєва, екс-заступниця міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції, стала очевидицею некоректного ставлення співробітників «Хлібного» до бабусі, яка зайшла у заклад погрітися та попросити води. До відвідувачки підійшла офіціантка кав’ярні й замість допомоги нібито запропонувала їй покинути заклад. 

Про цю ситуацію політикиня написала допис 3 грудня на своїй сторінці в Instagram. Цей допис і спричинив обговорення в соціальних медіа. За допомогою YouScan — системи моніторингу соцмереж та ЗМІ — аналітикам вдалося простежити за поширенням інфоприводу.

Користувачів соціальної мережі обурив інцидент, тому публікація політикині почала доволі швидко поширювалась. Наразі допис політикині набрав майже 189 тис. лайків та 6.1 тис. коментарів.

Коментатори обурювались і лишали відгуки про те, що «Хлібний» уже давно не варто відвідувати, адже це не перший скандал закладу. Найчастіше пригадували невиплату зарплатні співробітникам цієї мережі. Користувачі скаржились також на назву та брендинг закладу, який не виглядає патріотичним в контексті сучасних подій.

Обговорення розпочалося в Instagram, але поступово розповсюдилось і у Twitter. Загалом про цей інцидент опубліковано 1.2К твітів, серед яких 73% негативні. Користувачі засуджували вчинок офіціантки та адміністраторів «Хлібного».

Найпопулярніша публікація у Twitter набрала майже 1.5 тис. лайків та 355 ретвітів.

Другий за популярністю твіт написаний англійською. У такий спосіб авторка прагнула привернути увагу до проблеми не лише українців, але й іноземців.

Користувачі Twitter були розчулені історією бабусі: за її словами, вона тримала кіз, яких розстріляли під час війни, а оселя постраждала під час вибухів складів у Ічні. Небайдужі цікавились подальшою долею бабусі, пропонували свою допомогу та навіть намагались відкрити збір коштів.

Проте вже згодом почали з’являтися коментарі, що нібито бабуся трохи «прикрасила» свою життєву історію. Користувачі писали, що в розповіді бабусі «все не так просто» й потрібно ретельніше перевіряти інформацію.

Поширювались твіти про те, що кози бабусі живі, проте вони недоглянуті та гуляють центром міста, заважаючи жителям.

Після появи нових деталей активна підтримка бабусі вже пішла на спад, проте негатив у бік «Хлібного» все одно не згасав.

Після появи нової інформації політикиня Анна Сергієва направила волонтерів для з’ясування обставин про житло бабусі. Нова Instagram публікація про це була вже значно менш популярною, набрала 2.6 тис. лайків та 261 коментар.

«Хлібний» спробував розібратись у ситуації та провів службову перевірку. Відеозаписи з камер спостереження заклад опублікував на своїй сторонці в Instagram 5 грудня (до слова, останню публікацію заклад публікував аж 28 лютого).

Розслідування «Хлібного» не переконало спостерігачів за ситуацією, у коментарях переважало обурення та негатив. Знову ж таки, пригадували невиплату зарплат та неофіційне працевлаштування співробітників.

Не обійшлося й без негативних відгуків у бік ініціаторки інфоприводу — Анни Сергеєвої. У деяких дописах зазначалося, що ця ситуація є спланованою для покращення рейтингу політикині та «нагадує піар».

Про інцидент публікували новини в Facebook та Telegram відомі українські видання та телеканали.

Кавер: MMR

Розкажіть друзям про новину

Нове відео