Зоозахисна організація PETA сподівається покласти край тестуванню на тваринах у промисловості, викриваючи темну реальність перед очима громадськості.
Організація не могла показати реальні кадри жорстоких практик на телебаченні, проте зоозахисники знайшли вирішення у комп’ютерній графіці.
Ролик з мавпою має на меті показати приховану ціну на тестування ліків на тваринах. Коли допитливий «клієнт» запитав про ціну рецепта, мавпа, яка насилу дихає через трубку, відповіла похмурим повідомленням: «Занадто дорого».
Цей рекламний ролик є частиною ширшої кампанії PETA, яка також націлена на молочну та кашемірову промисловість, ілюструючи високу ціну, яку тварини платять за ці продукти. Супровідні ролики зображують теля та козу, що представляють жахливу реальність, яка стоїть за виробництвом сиру та кашеміру.
Відеоролики будуть транслюватися на телебаченні та кіноекранах під час святкових днів, змушуючи глядачів замислитися над етичними наслідками свого споживчого вибору.
Численні телеканали відмовилися показувати ролик з мавпою на ТБ, аргументувавши це тим, що кампанія «занадто графічна» і потенційно може викликати у глядачів «тривогу». Однак кілька мереж у Сан-Дієго, Медісоні, Вісконсині, Сан-Антоніо та Хартфорді, штат Коннектикут, все ж погодилися запустити ролик. Деякі з цих локацій знаходяться поблизу дослідницьких центрів на тваринах.
Інші два рекламні ролики ініціативи не зустріли такого ж опору. Зображуючи теля на сироварні та козу, яка страждає на виробництві кашеміру, вони отримали дещо прихильніші відгуки від кількох телевізійних станцій, які погодилися на їх показ в ефірі.
Кеті Гільєрмо, старша віце-президентка PETA, прокоментувала: «Якщо комп’ютерна мавпа — це «занадто» для телебачення, уявіть, як відреагують споживачі, побачивши реальні кадри з лабораторій, де мавп тримають у клітках, накачують хімікатами, заражають хворобами і вбивають для безглуздих експериментів, які не приносять користі людському здоров’ю. PETA об’єднує глядачів, щоб протистояти реальним жахам для тварин, закликаючи американські лабораторії переорієнтуватися на сучасні методи досліджень, що відповідають інтересам людини».
Хоча кампанія PETA зосереджена на тестуванні фармацевтичних препаратів на тваринах, вона є частиною більш широкої розмови про поводження з тваринами в різних галузях промисловості. Організація стверджує, що, незважаючи на похмурі реалії експериментів на тваринах, більшість з яких не призводять до поліпшення здоров’я людей, мільйони тварин продовжують використовуватися в лабораторних експериментах щороку.
Нагадаємо, що організація також нещодавно презентувала кампанію, у якій закликала людей прийняти нову різдвяну традицію і припинити вбивати індиків.