06 Кві 2023, 12:43

Гендерний розрив в оплаті праці на 19% менший, ніж звичайних працівників: опитування фрилансерів

За даними нового дослідження Payoneer, в якому взяли участь понад 2 000 фрилансерів зі 121 країни, гендерний розрив в оплаті праці у фрилансерів на 19% менший, аніж у звичайних спеціалістів. Майже половина (46%) фрилансерів у всьому світі спостерігають збільшення попиту на свою роботу. Водночас понад половина (55%) фрилансерів взяли собі більше роботи внаслідок підвищення вартості життя. 

Після революції у сфері фрилансу, спричиненою пандемією Covid-19, люди почали повною мірою користуватися гнучкістю та можливостями роботи на фрилансі, а малий бізнес усе частіше звертається за їхніми послугами. 

Опитування показало, що попит на фрилансерську роботу продовжує зростати, наслідуючи тенденцію, яка спостерігалася на початку пандемії. Попри побоювання глобального економічного спаду, респонденти помічають щораз більший попит з боку компаній, які прагнуть збільшити команди, оскільки вони розвиваються за кордоном. 

Нагадуємо, що MMR розпочав прийом заявок для участі в Конкурсі PR-кейсів.

Ознайомитися з номінаціями, правилами подачі кейсів та заповнити анкету для участі можна тут. Найяскравіші кейси будуть представлені згодом на сторінках mmr.ua та лендингу конкурсу. Найкращі кейси оргкомітет MMR нагородить під час PR марафону 8 листопада.

Подати заявку

Так, за минулий рік майже половина (46%) фрилансерів у всьому світі відчули збільшення попиту на їхні послуги з боку глобальних компаній, які їх наймають. Найбільше зріс попит у сферах програмування, маркетингу, проєктного менеджменту та вебдизайну.

Понад половина (55%) фрилансерів взяли собі більше роботи внаслідок підвищення вартості життя. З тої ж причини 41% підвищили свої ставки, а 32% вийшли на нові території.

Глобальний ринок фрилансу продовжує активно розвиватись, і українці — важливі його учасники. Під час повномасштабної війни, коли немало українських спеціалістів втратили постійну зайнятість, фриланс став для багатьох з них рятівним колом. Так само і для українських компаній, які постраждали від російської агресії, позаштатні працівники стали опорою для відновлення та руху уперед.
Любов Даниліна
генеральна директорка Payoneer в Україні

Якщо говорити про оплату праці, то середня погодинна ставка у Центральній і Східній Європі складає $23 на годину. А от щодо розриву зарплат жінок і чоловіків у фрилансі, то на кожен долар, зароблений чоловіком, жінка заробляє 92 центи. Водночас це на 19% менше, ніж розрив між чоловіками та жінками на звичайній зайнятості ($1 vs 77 центів). 

Зважаючи на це, підприємства, які наймають фрилансерів, мають можливість ще більше вирівняти умови для жінок, запровадивши справедливу оплату праці для своїх позаштатних працівників. Повний звіт 2023 Freelancer Insights Report можна завантажити за посиланням.

Розкажіть друзям про новину

Нове відео